طراحی سایت ریسپانسیو - طراحی وب سایت ریسپانسیو

طراحی سایت رسپانسیو که مطابق با اندازه های تمامی صفحات طراحی می گردد. طراحی وب سایت رسپانسیو یکی از خدمات شرکت سایت کار می باشد.

طراحی سایت رسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو ( واکنش گرا) چیست؟ سایت رسپانسیو چه مزایایی دارد؟ آیا از تکنیک های خاصی رای طراحی سایت واکنش گرا( ریسپانسیو) استفاده می شود؟

سایت ریسپانسیو (واکنش گرا)، سایتی است که آن در تمامی اندازه های صفحه به درستی نشان داده شود. امروزه با توجه به گسترش استفاده از موبایل و تبلت برای استفاده از اینترنت بین کاربران، این نیاز حس گردید که بتوان سایت ها و برنامه ها را به گونه ای طراحی کرد که در تمامی ابزارها به درستی نشان داده شود و چیدمان المان های آن به طور خودکار و بسته به اندازه صفحه تغییر کند تا شاهد اسکرول افقی دیگر نباشیم که کاربر مجبور به بزرگنمایی و کشیدن اسکرول افقی برای مشاهده کل صفحه گردد. در این جا بود که بحث طراحی سایت ریسپانسیو مطرح گردید.

طراحی سایت واکنش گرا( ریسپانسیو) یکی از خدماتی است که شرکت سایت کار ارائه می دهد. سایت هایی که شرکت سایت کار آن ها را طراحی می کند، تمام براساس اصول ریسپانسیو ایجاد می شوند.  

تفاوت سایت ریسپانسیو با سایت عادی در چیست؟

اکثر سایت هایی که در قدیم ایجاد شده اند، فقط برای اندازه دسکتاپ مناسب هستند و به هیچ وجه نمی توان استفاده بهینه در دیگر اندازه ها از آن کرد. اگر شما یک سایت عادی و غیر ریسپانسیو را در دسکتاپ از عرض کوچک نمایید، مشاهده خواهید کرد که یک اسکرول افقی ظاهر می شود که کاربر مجبور می شود برای خواندن تمام مطالب صفحه آن را به طرف راست یا چپ بکشد.

اما در طراحی سایت شرکتی ریسپانسیو زمانی که شما عرض صفحه را تغییر می دهید، مکان تمام المان ها به صورت خودکار تغییر پیدا کرده و دیگر کاربر نیازی ندارد برای خواندن کل مطالب صفحه، اسکرول افقی را به سمت چپ یا راست پیمایش نماید. حتی این امکان برای شما وجود دارد که المانی را در اندازه های کوچکتر حذف یا اضافه نمایید.

تاثیر طراحی سایت ریسپانسیو بر نتایج گوگل چیست؟

یکی از مواردی که گوگل به آن امتیاز می دهد، امکان ریسپانسیو بودن سایت است. اگر به سایت هایی امتیازدهی مانند woorank یا دیگر سایت های مشابه به دقت نگاه کنید، یکی از معیار امتیاز دهی آن ها، سایت ریسپانسیو و اینکه المان ها به خوبی در اندازه کوچکتر نشان داده شوند.

علاوه براینکه سایت ریسپانسیو در گوگل تاثیر دارد، می تواند یک تجربه کاربری مناسبی را ایجاد کند که هر بیننده ای را به سمت خود جلب نماید.

چیدمان المان ها در سایت ریسپانسیو باید چگونه باشد؟

اگر می خواهید که یک سایت واکنش گرای موفق ایجاد کنید، باید به ترتیب چیدمان المان ها کاملا دقت کنید.  المان ها نباید در دستگاه هایی با اندازه کوچک، به همان شکلی باشند که در دسکتاپ بوده اند. دیگر المانی که باید به آن دقت کرد، اندازه فونت نوشتار ها می باشد که در دستگاه های تبلت و موبایل فونت ها کاملا خوانا باشند که این هم خود یکی از معیارهای امتیاز دهی گوگل می باشد.

طراحی سایت ریسپانسیو به چه صورت انجام می شود؟

در طراحی سایت ریسپانسیو(واکنش گرا) می توان از فریم ورک های مخصوص آن استفاده کرد که مشهورترین فریم ورک ، فریم ورک بوت استرپ می باشد. همچنین می توان آن را به صورت دستی ایجاد کرد و تمامی کد های آن را به صورت دستی وارد کرد.

آیا از نظر تکنیکی تفاوتی بین سایت ریسپانسیو و عادی وجود دارد؟

بله از نظر تکنیک و کد زدن تفاوت زیادی وجود دارد البته کاربر عادی متوجه این تفاوت نخواهد شد و فقط به دنبال دریافت نتیجه دلخواه خود می باشد. اما برای طراح و برنامه نویس باید از دستورات مختلفی برای سایت ریسپانسیو استفاده کند.

آیا به قالب های آماده ریسپانسیو می توان اعتماد کرد؟

خیر، متاسفانه این قالب ها در طرح گوشی و تبلت خود دارای ایراداتی نیز می باشند که چون کاربر به طراح اصلی آن دسترسی ندارد، قادر به رفع ایراد های نیست. برای همین توصیه می شود که آن را به شرکت معتبر طراحی سایت بسپارید تا یک طراح اختصاصی متناسب با کسب و کار شما را ایجاد نمایند.

تفاوت قیمت سایت ریسپانسیو با عادی چگونه است؟

اکثر شرکت ها برای اینکه بتوانند یک سایت واکنش گرا را با قیمت مناسب تری به مشتریان خود ارائه دهند، از قالب های آماده ریسپانسیو استفاده می کنند که به هیچ وجه این روش را ما توصیه نمی کنیم. بهتر است که از طرح های اختصاصی استفاده کنیم. چون باید برای هر اندازه تغییراتی را در نظر گرفت، هزینه آن به مراتب بالاتر از طراحی سایت عادی می باشد.

شرکت سایت کار که در زمینه طراحی وب سایت فعالیت می کند، متفخر است که تمامی سایت خود را به صورت ریسپانسیو و با آخرین تکنیک ها و الگوریتم های گوگل طراحی میکند.

شما می توانید تمامی نمونه های طراحی سایت را مشاهده نمایید.