پنج عامل مهم وب سایت تجاری در سال 2017

وب سایت تجاری امروزه بیشتر از همه مورد توجه فروشگاه به منظور افزایش فروش قرار گرفته است. در طراحی وب سایت تجاری بهتر است چند نکته را رعایت کنید.

وب سایت تجاری امروزه به خاطر پیشرفت تکنولوژی و افزایش روش ها و تکنیک های خرید آنلاین، بیشتر از گذشته مورد تغییر و توجه قرار گرفته اند. در واقع هدف اصلی وب سایت تجاری این است که بتواند روش های سنتی خرید را که برای بعضی از افراد سخت بوده است را آسان و راحت تر نماید.

نکات و ابزارهای زیادی برای طراحی سایت وب سایت تجاری وجود دارد. امروزه بیشتر افراد ترجیح می دهند که از قالب های آماده وردپرس برای ایجاد یک وب سایت تجاری استفاده کنند، چون که هم زمان راه اندازی آن کم است و هم اینکه دیگر نیازی به داشتن تخصص بالا نمی باشد و کار با آن راحت تر است. البته این ظاهر قضیه است.

امروزه اکثر طرح های وب سایت تجاری دارای ظاهری یکسان هستند و مالک فروشگاه اینترنتی می تواند موفق باشد که یک ایده یا تکنیک جدیدی را درسایت خود ایجاد کند. در این مقاله آموزش طراحی وب سایت قصد داریم که چند تکنیک و روش جدید که در سال 2017 باید برای یک وب سایت تجاری به کار ببرید را بیان کنیم. تکنیک هایی که تجربه متفاوت از خرید را به کاربر ارائه می دهد و باعث می شود که او راضی، سایت شما را ترک کند.

تکنیک های وب سایت تجاری 2017

1. دسته بندی مناسب محصولات، از مواردی که هنوز به آن توجه ویژه ای در طراحی وب سایت تجاری به آن نمی شود. دسته بندی محصولات نه می تواند باعث یک فضای زیبا در سایت شما و دسترسی آسان به همه محصولات و گزینه ها شود بلکه از همه مهمتر میزان تجربه کاربری سایت شما افزایش خواهد داد و این می تواند امتیاز ویژه ای برای سایت شما شود.

براساس آمارهای بدست آمده، سایت هایی که چیدمان بهتری در محصولات خود دارند، میزان فروش آن ها بیشتر بوده و اینکه نکته ای است که شما باید در سال 2017 به آن توجه ویژه ای کنید. مخصوصا اینکه امروزه شاهد افزایش تعداد این نوع سایت ها هستیم.

2. تمامی حالت های پرداخت هزینه را پشتیبانی کنید. بارها مشاهده است که کاربری قصد خرید محصولی را داشته است ولی به دلیل کارت بانکی یا رمز دوم آن نداشته است یا اصلا به خرید اینترنتی هیچ گونه اعتمادی ندارد، ترجیح می دهد که از روش های دیگر، هزینه کالای خود را پرداخت کند ولی سایت مورد نظر فقط امکان پرداخت آنلاین را برای کاربران خود در نظر گرفته است. پرداخت های اینترنتی و حضوری حتما باید در وب سایت تجاری در نظر قرار بگیرند.

3. متناسب با خرده فروشان فیزیکی بیرون رفتار کنید و از نظر قیمت با آن ها در یک حالت باشید. کاربران وقتی قصد خرید کالایی را داشته باشند، اول از همه در اینترنت به دنبال بهترین نوع با ویژگی های آن و بعد قیمت های موجود می گردند سپس آن را با مغازه های بیرون قیمت می کنند. البته اکثرا امروزه، وب سایت فروشگاهی را به عنوان یک منبع دریافت و مقایسه قیمت مشاهده می کنند که وقتی از مغازه ای خرید می کنند، فروشنده به اصطلاح نتواند سر آن ها کلاه بگذارد.

4. طراحی و ایجاد اپلیکیشن موبایل برای فروشگاه ها، امروزه به یک الزام تبدیل شده است. با توجه به رشد استفاده از گوشی های همراه و همچنین تبلت و اینکه سیستم عامل آن ها اکثرا اندروید است، لازم است که حتما برای وب سایت تجاری خود یک اپلیکیشن که در انواع سیستم ها عامل ها به درستی عمل کند، طراحی کنید. امروزه بیشتر کاربران کمتر حوصله وب گردی در سایت را دارند و ترجیح می دهند که تمامی فعالیت های خود را با استفاده از همین اپلیکیشن ها انجام دهند.

5. استفاده از صوت برای انجام فعالیت ها، از جدیدترین تکنولوژی هایی که در بعضی از سایت های معروف مانند آمازون از آن استفاده می شود. در این تکنیک کاربر، با صدای خود و بدون حتی تایپ یک کلمه، کالای مورد نظر خود را بیان می کند و سرور سایت با استفاده از الگوریتم های خاصی که برای این مساله برنامه نویسی شده است وهمچنین فرکانس صدا، کلمه مورد را تحلیل و به یک عبارت تبدیل می کند. سپس به جستجوی آن در میان لیست تمامی محصولات خود که متناسب با عبارت تبدیل شده هستند، می گردد.