5 نکته طلایی طراحی وب سایت حرفه ای برای جذب مخاطب بیشتر

نکات مهم در طراحی وب سایت حرفه ای برای جلب توجه مخاطب بیشتر. در این مقاله خواندن 5 نکته طلایی در طراحی وب سایت حرفه ای را توصیه می کنیم.

یکی از معضلات طراحی وب سایت حرفه ای شروع آن است. باید بدانید هیچ طراحی نمی تواند، یک وب سایت حرفه ای را در همان ابتدا ایجاد کند و مسلما نمونه اولیه آن دارای ایراداتی است که باید رفع گردد.

اگر طراحی وب سایت شما مناسب باشد، می تواند کاربران و مخاطبان بیشتری را به سمت خود جذب کند. مخصوصا اینکه اگر شما بخواهید به صورت حرفه ای فعالیت کنید، باید نکات زیادی را در نظر بگیرید.

بنابراین اگر قصد ایجاد و طراحی  وب سایت حرفه ای را داشته باشید توصیه می کنیم که این 5 تکنیکی را که در این مقاله آموزشی طراحی سایت توضیح داده ایم، حتما مطالعه کنید.

5 نکته طلایی در طراحی وب سایت حرفه ای برای جذب کاربر بیشتر

1.تا جایی که می توانید ساده طراحی کنید

یک سایت با طرح حرفه ای هیچ گاه به معنای به کار بردن المان های گرافیکی زیاد نیست، بلکه توجه بیشتر به کاربرپسند بودن در عین ساده بودن آن است. باید در نظر داشته باشید که همه کاربران دارای صبر بالایی در پیدا کردن اطلاعات نیستند و اگر نتوانند اطلاعات مورد نیاز خود را در وب سایت شما پیدا کنند، در سریع ترین زمان ممکن آن را ترک خواهند کرد. 

به کار بردن المان های گرافیکی زیاد نه تنها نشان دهنده کار حرفه ای نمی باشد بلکه باعث سردرگمی بیشتر کاربر می گردد. متاسفانه اکثر وب سایت های ایرانی بیشتر به ظاهر اهمیت می دهند تا به محتوا، برای همین است که الان ایران از نظر تولید محتوا جایگاه خوبی در دنیا ندارد و نوعی مصرف کننده است تا تولید کننده.

بنابراین تا جایی که می توانید ساده طراحی کنید و توجه خود را بیشتر به ایجاد یک رابط کاربری مناسب در آن معطوف کنید.

در یک طراحی وب سایت حرفه ای، بیشتر از همه کاربرپسند و پیمایش راحت تر آن در نظر گرفته می شود، نه ظاهر.

2.استفاده از تگ های Heading مناسب

همه ما تگ های heading را می شناسیم و اهمیت استفاده از آن ها را در بهینه سازی سایت می دانیم. تگ های h1،h2،h3 و غیره هر کدام استفاده خاص خود را دارند و خیلی مهم است که آن ها را به درستی به کار ببریم.

اگر این تگ ها به درستی استفاده شوند، علاوه براینکه باعث بخش بندی مناسب مطلب می گردد باعث می شود کهکاربر جریان محتوای تولید شده را متوجه شود و از این رو آن مطلب علاقه مند شده و حتی به اشتراک بگذارد اما به درستی استفاده نشوند، باعث سردرگمی کاربر می گردد و حتی جریمه از طرف گوگل را نیز پیش رو داشته باشد.

قبل از استفاده از این تگ کافی است که در خصوص چگونگی استفاده از آن اطلاعاتی کسب کنید. برای مثال ما در هر صفحه فقط یک بار مجاز هستیم که از تگ h1 استفاده و مابقی عناوین داخل متن بهتر است که از تگ h2 باشد. همچنین تعداد تگ h3 به کار رفته نباید از تعداد h2 بیشتر باشد.

یک سایت حرفه ای فقط به طرح ابتدایی آن بستگی ندارد، بلکه به نوع انتشار و چگونگی تناسب متن ها و المان ها با یکدیگر اهمیت پیدا می کند.

استفاده از هشتگ در طراحی وب سایت

3.ظاهر جذاب و گیرا

بله گفتیم که ظاهر سایت باید ساده باشد اما نه اینکه مساله های گرافیکی که باعث جذابیت آن می شود را نادیده بگیریم. اگر ظاهر وب سایت شما خیلی ساده باشد و نتواند توجه کاربر را به سمت خود جلب نماید، احتمالش خیلی ضعیف است که بازدوباره به آن مراجعه کند( در حد صفر است).

نکاتی را که باید در طراحی وب سایت حرفه ای به آن دقت باشید می توان گفت فاصله مناسب بین خطوط و عبارت ها، استفاده از عکس های باکیفیت و تولید محتوای مناسب است. هر چه نکات ریز و پایه در طراحی را رعایت کنید، میزان تاثیرپذیری آن بر کاربر بیشتر است.

4.استفاده از قالب رنگی مناسب

مهمترین عامل در طراحی وب سایت ، انتخاب رنگ مناسب است که با نوع کسب وکار شما همخوانی داشته باشد. این نکته خیلی مهمی است برای همین بیان می شود قبل از ایجاد یک سایت، حتما با گرافیست مشورت کنید و از او در خصوص انتخاب رنگ مشورت کنید.

بهتر است برای انتخاب رنگ نکات زیر را در نظر بگیرید:

•رنگ آبی باعث ایجاد حس اعتماد در کاربران شما می شود. بنابراین اگر قصد دارید که امنیت سایت خود را در کاربر ایجاد کنید، توصیه ما استفاده از این رنگ است. سایت های معروفی مانند فیس بوک نیز از تم آبی رنگ برای طراحی وب سایت خود استفاده کرده اند.

استفاده از رنگ آبی در طراحی وب سایت

•رنگ سبز باعث تلقین حس موفقیت و دوستی در مخاطب می گردد. از این رنگ بیشتر برای قسمت های CTA استفاده می شود که کاربر را ترغیب به خرید آنلاین می کند.

•رنگ زرد، نماد هشدار است. توصیه اکید می شود تا جایی که می توانید از این رنگ استفاده نکنید و در موارد واقعا قصد هشدار خیلی مهمی به کاربر را دارید به کار ببرید.

5.مراحل اشتراک گذاری محتوا را ساده کنید

بعضی از طراحان و بازاریابان فکر می کنند همین که کاربری وارد سایت گردید، کافی است و به نوعی توانستند به منظور خود برسند اما تازه ماجرا از اینجا آغاز می شود. یک طراح حرفه ای در واقع تکنیک هایی را به کار می برد که باعث درگیری بیشتر مخاطب با سایت گردد. توصیه می شود تکنیک توانایی یادگیری در طراحی سایت را حتما مطالعه کنید.

اما باید چه کار کنیم؟ یکی از نکاتی که در طراحی وب سایت های حرفه ای انجام می شود، ساده تر کردن عملیات ها می باشد. یکی از عملیات هایی که خیلی مهم است، به اشتراک گذاری مطالب و محصولات است.  هر چه مطالب بیشتری از شما به اشتراک در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود، میزان حرفه ای بودن شما در تولید محتوا بیشتر نشان داده می شود.