5 ابزار کمکی طراحی سایت در سال 2017

5 ابزار کمکی طراحی سایت که به باعث رشد و تسهیل می گردد. در این مقاله آموزشی این 5 ابزار طراحی سایت کاملا معرفی می شوند

طراحی سایت

 ابزارهای کمکی طراحی سایت در سال 2016، دارای بروزرسانی و تغییراتی بوده اند. ابزارهایی کمکی که در طراحی سایت استفاده مانند فتوشاپ بیشتر از قبل مورد استفاده طراحان سایت قرار گرفته اند.

در چند ماه اخیر، ابزارهای جدیدی به وجود آمده اند که دارای قابلیت های بهتری نسبت به ابزارهای قبلی می باشند البته فعلا همگی آن ها کاملا قابل استفاده نمی باشند، ولی می توانند باعث تسهیل طراحی سایت گردند.

در این مقاله آموزشی، ما قصد داریم 5 ابزار کمکی در طراحی سایت را در سال 2017 استفاده بیشتری خواهند شد، معرفی نماییم.پس با سایت کار باشید.

5 ابزار کمکی در طراحی سایت

.Adobe XD

Adobe XD

شرکت آدوب در چند سال گذشته تمرکز خود را برروی ابزارهایی برای تولید نمونه اولیه سایت بیشتر کرده است. برای مثال در سال 2012، ابزار Adobe Edge را معرفی کرد اما در سال 2015 این ابزار بنا به دلایلی متوقف گردید.

اما آدوب تسلیم نشد و توانست درسال 2016 ابزار Adobe XD را معرفی نماید. یک اپلیکیشن و برنامه طراحی برداری است که نمونه سازی اولیه سایت را در طراحی سایت آسان تر می کند.

بعضی از کاربران معتقدند که این ابزار مانند Sketch می باشد اما باید گفت که XD دارای خصوصیات و ویژگی های جدیدی نسبت به بقیه می باشد. مهمترین مزیت XD نسبت به Sketch این می باشد که کاربران ویندوز هم می توانند از XD استفاده کنند.

2.Figma

Figma

یک نرم افزار طراحی مبتنی بر بردار است که می توان در طراحی سایت استفاده کرد. مهمترین ویژگی Figma، پشتیبانی از خصوصیات زمان واقعی می باشد. مشابه برنامه نویسان که می توانند کدهای خود به پروژه درزمان واقعی اضافه کنند، Figma هم می تواند توسط چند طراح سایت که از هم دور می باشند به طور همزمان استفاده گردد.

3.Zeplin

zeplin

وقتی که در خصوص پلاگین Sketch صحبت می کنیم، زپلین کاملا شناخته شده می باشد.این ابزار به برنامه نویسان این امکان را می دهد که به سادگی بتوانند فضا UI در لایه های مختلف را در Artboard تعریف کنند. همچنین کاربران می توانند برروی هر Artboard که مورد نیاز است، کامنت گذاری کنند و همچنین ابزارهای مورد نیاز خود را از طریق زپلین دانلود نمایند.

مهمترین ویژگی زپلین که یک ابزاری در طراحی سایت استفاده می شود، این می باشد که طراحان نیاز ندارند فضاهای UI را طراحی نمایند و برنامه نویسان نیازی به درخواست کردن فضا یا ابزار را ندارند.

4.Protopie

protopie

یک ابزار کمکی طراحی سایت است که برای ایجاد نمونه های اولیه تعاملی میکرو بدون درخواست هیچ کد می باشد. نمونه های ایجاد شده توسط Protopie علاوه براینکه پیش نمایشی در صفحات مختلف مخصوصا موبایل را نشان می دهد، می توان با استفاده از تکنیک های تعریف شده به صورت واقعی نمونه را بررسی کرد.

5.Framer

framer

یک ابزار کمکی در طراحی سایت که از کدنویسی بهینه برای تولید نمونه اولیه استفاده می شود. در میان تمامی ابزارهای نمونه سازی سایت، فریمر فضای بیشتری برای یادگیری و نوشتن کد دارد.

در نسخه قبلی، طراحان باید کدها را به صورت دستی وارد می کردند اما نسخه جدید که در تابستان 2016 منتشر گردید، دارای سیستم کدنویسی به صورت خودکار است که طراحی سایت را سریعتر و راحت تر می کند.