6 پلاگین وردپرس که باید بشناسید

6 پلاگین وردپرس که امروزه در طراحی سایت حرفه ای از آن استفاده می شود. استفاده از این 6 پلاگین وردپرس راحت است و در این مقاله معرفی شده اند.

پلاگین وردپرس

پلاگین وردپرس، در واقع ابزارها و نرم افزارهایی هستند که به برنامه اصلی اضافه می شود تا باعث ایجاد امکاناتی جانبی و کاربردی در سایت گردند. همه شما با وردپرس آشنایی دارید، حتی اگر کدنویسی با آن را بلد نیستید، می دانید که وردپرس چیست و چه تفاوت های با دیگر فریم ورک ها دارد. ما در این مقاله قصد نداریم در خصوص وردپرس و مزایا و معایب آن صحبت کنیم، بلکه می خواهیم چند پلاگین کاربردی و مفید را به شما معرفی کنیم.

همانطور که میدانید، تعداد زیادی پلاگین وردپرس وجود دارد که خب دانستن همه آن ها ضروری نیست و شما می توانید بسته به نیاز خود از کتابخانه های وردپرس با کمی جستجو پیدا کنید. بعضی از پلاگین های خیلی مهم هستند، مثلا پلاگین وردپرس که برای سئو و بهینه سازی یا برای کش کردن سایت استفاده می شوند. بعضی از این پلاگین ها، اختیاری هستند مانند پلاگینی که برای یکپارچه سازی استفاده می شود.

تعدادی از این پلاگین وردپرس به مالکان و طراح سایت کمک می کند که بتوانند از آخرین تکنولوژی برای طراحی سایت خود استفاده کنند.

برای مثال منوهای همبرگری که امروزه برای طراحی سایت رسپانسیو استفاده می شود یا پلاگین های نمایش حرفه ای محصولات با جزئیات کامل از نمونه هایی هستند که در آخرین بروزرسانی پلاگین وردپرس قابل استفاده برای همه می باشند. در این مقاله قصد داریم که 6 تا از کاربردی ترین پلاگین وردپرس را معرفی نماییم که در واقع دانستن این ها برای هر طراح سایتی ضروری است.

6 پلاگین وردپرس در طراحی سایت

1. پلاگین وردپرس MasonryLayout

 پلاگین وردپرس MasonryLayout

این قابلیت در واقع چیز جدیدی نیست و شما نیز آن را شبکه های اجتماعی مانند پینترست، فیس بوک، توییتر، گوگل پلاس و دیگر بارها مشاهده کرده اید. در واقع از سال 2015 به بعد می توان گفت که این تکنیک بیشتر از همه مورد استفاده قرار گرفت. مزیت استفاده از این طرح لایه بندی است که محصولات و محتوا به قطعاتی تقسیم می کند ( در واقع نشان دادن مطالب به صورت CARD می باشد) و از این رو قابلیت خوانایی و تجربه کاربری را نیز افزایش می دهد.

این پلاگین وردپرس، در واقع ساختار شبیه به پینرست برای شما ایجاد می کند برای سایت هایی با موضوعات بلاگ، مجله اینترنتی و حتی فروشگاه اینترنتی کاربرد دارد.

2. پلاگین وردپرس TwotoneFX

 پلاگین وردپرس  TwotoneFX

این تکنیک نیز مانند قبلی جدید نیست وبارها در کمپین های مختلفی مانند آدیداس و عکاسان بهتر کردن کیفیت عکس ها استفاده شده است. بهترین مثال استفاده از این تکنیک، می توان در کمپین Spotify اشاره کرد که طراحان آن ها با استفاده این تکنیک، رنگ های عکس ها را به صورت حرفه ای تغییر دادند.

برای همین از این پلاگین وردپرس برای ادیت کردن حرفه ای عکس و تغییررنگ استفاده می شود و به راحتی می توانید هر نوع فیلتری و رنگی را  که می خواهید خیلی سریع در عکس ایجاد کنید.

3. پلاگین وردپرس Parallax Scroll

 پلاگین وردپرس  Parallax Scroll

تکنیک پارالاکس، تکنیکی است که مدت زمان زیادی است که توسط طراحان سایت استفاده می شود و در واقع در این پلاگین وردرس، مورد جدیدی اضافه نشده است. بهرحال یک پلاگین است که می تواند به شما امکان قرار دادن عنوان، متن و عکس در برروی پس زمینه پارالاکس می دهد.

4. پلاگین وردپرس Materializer

 پلاگین وردپرس  Materializer

متریال دیزاین تکنیکی است که چندسالی روی آن تمرکز زیادی شده است و در واقع می توان یک روش جدید در طراحی سایت بدانیم. حتی الان وب سایت های معروف از طرح متریال دیزاین استفاده کنند. این پلاگین وردپرس شامل مجموعه از کامپوننت های متریال دیزاین است که شامل بیش از 20 شورتکد برای یکپارچه سازی عناصر استفاده می شود.

5. پلاگین وردپرس Animate it

 پلاگین وردپرس  Animate it

امروزه شاهد افزایش استفاده از تکنیک ها و المان های گرافیکی انیمیشنی در انواع طراحی سایت حرفه ای هستیم. استفاده از تکنیک های انیمیشن مانند انیمیشن های بارگذاری، ترنزیشن ها، سایه گذاری، بزرگنمایی و غیره علاوه بر زیباتر شدن حالت بصری سایت، باعث افزایش تجربه کاربری در کاربران می شود. البته اگر به درستی و اصول به کار بروند.

با استفاده از این پلاگین وردپرس، شما می توانید به هر المان ، حالت انمیشن های و حرکتی را اضافه کنید. در این پلاگین بیش از 50 حالت و افکت های انیمیشنی وجود دارد که شما می توانید براساس نوع سایت خود از آن استفاده کنید.

6. پلاگین وردپرس Responsive menu

 پلاگین وردپرس Responsive menu

امروزه با توجه افزایش استفاده از گوشی و تبلت، طراحی سایت واکنش گرا( رسپانسیو) بیشتر از همه مورد طرفدار قرار گرفته است، از این رو تمامی اجزا و المان ها باید به درستی نشان داده شوند. یکی از المان ها، منوها هستند. همانطور که می دانید منوها مهمترین عامل برای پیمایش سریع و راحت کاربر هستند و بیشتر از بقیه اهمیت دارند. یک منوی مناسب با طراحی عالی در همه ابزار، می تواند باعث افزایش تجربه و رابط کاربری گردد.

استفاده از این پلاگین وردپرس، شما را قادر می سازد که بتوانید از منوهای رسپانسیو که بیشتر به عنوان منوی همبرگری معروف هستند، ایجاد و استفاده نمایید. همچنین دارای گزینه های زیادی برای ویرایش منوها در این پلاگین وجود دارد.