هفت علائم هشداردهنده غیرمفید بودن طراحی سایت در 2017

هفت عاملی مضری که شما نباید در طراحی سایت استفاده کنید و باعث می شود که طراحی سایت شما غیر مفید واقع گردد.

طراحی سایت

برای هر مالک و طراح سایت، نتیجه بازخورد کاربران از بازدید سایت خیلی مهم است و هیچی بدتر از این نیست که به آن ها گفته شود، طراحی سایت که انجام دادند غیرمفید و مناسب نمی باشد. همیشه قبل از اینکه سایت خود را آپلود نهایی کنید، از خود بپرسید آیا سایت تان دارای طراحی مناسب است؟ آیا درطراحی سایت خود آخرین تکنولوژی هایی طراحی را که باعث جذب کاربران بیشتر می گردد را رعایت کرده اید؟ آیا سایت تان نیاز کاربران در سریع ترین زمان رفع می کند؟

موارد زیادی وجود دارد که باعث می شود سایت شما از دید کاربران مناسب به نظر نرسد. اصولا همیشه قبل از انتشار نسخه نهایی پروژه طراحی سایت، یک نسخه آزمایشی را آپلود می کنند و نظر کاربران را ارزیابی می کنند، سپس بسته به آن نظرات طرح خود را ویرایش کنید.

در این مقاله آموزش طراحی سایت، ما قصد داریم هفت اشتباهی که هر طراح در طراحی سایت مرتکب می شوند را بیان کنیم. اگر قصد دارید که بازخوردهای مثبت را از کاربران خود دریافت کنید، بهتر است این هفت اشتباه را مرتکب نشوید. پس با سایت کار باشید.

هفت اشتباه در طراحی سایت که نباید انجام دهید

1.سایت شما رسپانسیو نیست

سایت شما رسپانسیو نیست

این مساله بارها بیان شده است. دیگر کمتر کسی سایتی را از دسکتاپ استفاده می کند و بیشتر از افراد کارهای روزانه خود را با تبلت و گوشی موبایل خود انجام می دهند. پس خیلی مهم است که سایت شما در گوشی و تبلت به درستی نشان داده شود. طراحی سایت رسپانسیو به غیر از اینکه می تواند باعث جلب رضایت کاربران گردد، در بهینه سازی سایت شما تاثیر فراوانی دارد. چونکه یکی از معیارهای گوگل برای امتیاز دهی به سایت، رسپانسیو (واکنش گرا) بودن سایت است.

2.رابط تعاملی خوبی ندارد

اگر شما در طراحی سایت خود، نتوانید از المان های مناسبی برای تعامل با کاربران استفاده کنید، آن ها سریعا سایت شما را ترک خواهند کرد. بیشتر کاربران وقتی در سایت شما پیمایش می کنند، به دنبال راهی هستند که بتوانند با صاحب سایت یک رابطه برقرار کنند تا جواب سوالات و اطلاعات اضافی خود را  پیدا کنند. این راه تعاملی میتواند به صورت چت آنلاین یا یک فرم پرسش و پاسخ باشد که البته سریعا هم توسط ادمین پاسخ داده شود.

3.شما در طراحی سایت، فقط یک صفحه فرود در نظر بگیرید

شما در طراحی سایت، فقط یک صفحه فرود در نظر بگیرید

یک صفحه فرود، فقط برای سایت هایی مفید است که به تازگی راه اندازی شده اند نه برای آن هایی که مدت طولانی است، اقدام به طراحی سایت برای کسب وکار خود کرده اند چونکه یک صفحه فرود محدودیت های زیادی در تولید انواع محتوا ایجاد کند و یک نوع حالت تکراری بودن را به کاربر القا می کند.

4.از عکس های جذاب و جالب توجه استفاده نکنید

از عکس های جذاب و جالب توجه استفاده نکنید

این جمله که در یک عکس می تواند جملات زیادی را بیان کند، هرچند قدیمی است اما کاملا درست است. امروزه در بازاریابی اینترنتی، سعی می شود که بیشتر از عکس و اینفوگرافیک استفاده کرد، چونکه با استفاده عکس و اینفوگرافیک به راحتی و سریعتر میتوان توجه کاربررا جلب کرد. به همین دلیل سعی می شود که در طراحی سایت از عکس های جذاب در بخش هایی مانند اسلایدشو و غیره استفاده کنند.

5.زمان بارگذاری زیادی دارد

زمان بارگذاری زیادی دارد

هیچ کاربری دوست ندارد که مدت زمان زیادی را برای بارگذاری یک صفحه منتظر بماند. مدت زمان بارگذاری یک صفحه باید 2 ثانیه باشد و اگر خیلی بیشتر از این طول بکشد، کاربران سریعا سایت شما ترک خواهند کرد. اگرهم آن ها مجبور باشند که از مطالب سایت شما استفاده کنند ولی زمان بارگذاری سایتتان طولانی باشد، باعث ناراحتی آن ها میشوند و به دنبال مطلب خود در سایت دیگران می کنند.

6.کاربران و مشتریان واقعی شما به راحتی نمی توانند سایت شما را پیدا کنند

کاربران و مشتریان واقعی شما به راحتی نمی توانند سایت شما را پیدا
کنند

شما در تدارک برگزاری یک مهمانی هستید و توقع دارید که همه بیایند اما هیچکسی را دعوت نمی کنید و درواقع هیچگونه اطلاع رسانی نمی کنید. آیا کسی واقعا می آید؟ سایت هم همین حالت را دارد. شما وقتی اقدام به طراحی سایت می کنید، باید به کاربران خود اعلام کنید که از این به بعد می توانید از خدمات شما در سایت خود استفاده کنند.

در واقع در کنار طراحی سایت باید اصول سئو را در آن رعایت کنید تا بتوانید کاربران و مشتریان بیشتری را بدست بیاورید.

7.سایت شما خیلی قدیمی به نظر برسد و بیشتر شبیه یک فرم است

سایت شما خیلی قدیمی به نظر برسد و بیشتر شبیه یک فرم است

متاسفانه بعضی از افراد فکر می کنند، همین که پروژه طراحی سایت تمام شد دیگر نیازی نیست آن را بررسی کنند و تقریبا کارشان و وظیفه آن ها تمام شده است. ولی باید بدانید، تکنولوژی در هر لحظه در حال تغییر است، برای همین سایت شما هم باید تکنولوژی پیش برود. هر ساله طرح و نکات جدیدی برای طراحی سایت معرفی می شود.

برای همین توصیه میشود که همیشه در علم طراحی سایت به روز باشید و هر چندسال یکبار، طرح سایت خود را عوض کنید و سعی کنید آخرین تکنولوژی های موجود را در آن استفاده کنید.