7 ابزار رایگان ساخت اینفوگرافیک را بشناسید

ساخت اینفوگرافیک می تواند کمک کند به شما که مطالب خود را با عکس سریعتر در ذهن کاربر بگنجانید.در این مقاله 7 ابزار ساخت اینفوگرافیک معرفی شده اند.

ساخت اینفوگرافیک

ساخت اینفوگرافیک چیست؟ اینفوگرافیک در واقع یک راه نمایش نشان دادن اطلاعات به صورت تصویری است و هدف اصلی، ارائه سریع داده به مخاطب با نفوذ بیشتری در آن ها می باشد. بیشتر افراد در طراحی سایت، در مکان مهم از متن استفاده می کنند تا هدف وشعار اصلی را به کاربران ارائه نمایند اما باید در واقع گفت که عکس ها بیشتر از متن تاثیری پذیری بیشتری بر ذهن مخاطب دارند، برای همین امروزه شاهد افزایش استفاده و ساخت اینفوگرافیک برای نمایش سریعتر و بهتر داده هستیم. در حقیقت با استفاده از اینفوگرافیک، به راحتی می توانیم داده ها و اطلاعات پیچیده تر را در ساده ترین راه نمایش بدهیم، از این رو، بیشتر مجلات و وب سایت ها از اینفوگرافیک برای نمایش داده و اطلاعات خود استفاده می کنند.

اما ساخت اینفوگرافیک یک مشکل دارد و آنهم اینکه فرض می شود که ساخت آن خیلی ساده است ولی در واقع اینگونه نیست. ساخت یک اینفوگرافیک که قابل درک باشد و بتواند اطلاعات پیچیده را با بهترین روش و در سریعترین در ذهن کاربر قرار دهد، کاری سخت و نیاز به وقت زیادی دارد. ولی لازم نیست که خیلی بابت این قضیه نگران باشید، چون ابزارهای ساخت اینفوگرافیک رایگانی وجود دارد که اگر فقط با کمی با فتوشاپ و تضاد رنگ ها آشنایی داشته باشید، می توانید برای وب سایت خودتان، یک اینفوگرافیک تولید کنید. در ادامه ما هفت ابزار ساخت آن را بیان خواهیم کرد که البته همگی رایگان هستند.

هفت ابزار رایگان ساخت اینفوگرافیک

1. Canva Infographic Maker

Infographic Maker

یک ابزار آنلاین قدرتمند که شامل تمامی حالت های طراحی از تولید بروشور گرفته تا هر چیزی که دوست دارید، می باشد. در این ابزار، کتابخانه ای از عکس ها، آیکون ها، فونت ها و دیگر خصوصیات لازم برای ساخت اینفوگرافیک، وجود دارد.

همانطور که بیان شد، یک ابزار ساخت اینفوگرافیک رایگان است که بیشتر المان های آن از عکس ها گرفته تا فونت ها را می توانید به صورت کاملا آزاد و رایگان استفاده کنید. البته بعضی از المان های آن که کمی حالت پیشرفته تر دارند، رایگان نیستند اما قیمت آن خیلی ارزان است یعنی فقط یک دلار.

2. Vizualize

vizualize

یک ابزار رایگان ساخت اینفوگرافیک که بتوانید رزومه و فعالیت های حرفه ای خود را در یک کلیک ایجاد کنید.

3. Easel.ly

easel

این ابزار ساخت اینفوگرافیک رایگان مبتنی بر وب به شما دو قالب رایگان که قابل تنظیم هستند را پیشنهاد می دهد.

در این ابزار، انواع کتابخانه اشیا مانند فلش ها، خطوط اتصال، شکل ها و هر ابزاری که به شما قابلیت ویرایش و سفارشی سازی فونت ها، رنگ ها، استایل ها را می دهد.

4. Picktochart

piktochart

این یک ابزار ساخت اینفوگرافیک است که در سریع ترین زمان به شما امکان تبدیل و نمایش متن را در قالب عکس و اینفوگرافیک می دهد. ویرایشگر سفارش سازی این ابزار به شما اجازه تغییر رنگ و فونت، درج انواع عکس و شکل های پایه می دهد. قالب های این ابزار ساخت اینفوگرافیک به صورت گریدی هستند که تنظیم و همراستا کردن عناصر گرافیکی را آسان تر می کند و همچنین تغییر اندازه عکس را به صورت دلخواه به کاربران می دهد.

5. Infogr.am

infogr

این یک ابزار ساخت اینفوگرافیک بزرگ است که به شما امکان استفاده از شکل ها، نمودارو نقشه های متفاوت را می دهد و همچنین می توانید هر عکس و ویدئوهای خود را به راحتی در آن بارگذاری نمایید.

6. InFoto Free

infoto-free

این ابزار ساخت اینفوگرافیک، برای تمام عکس هایی که شما با گوشی اندروید خود گرفته اید کاملا مناسب و عالی است. این ابزار، داده های EFIX ضمیمه شده به عکس شما را می گیرد و یک اینفوگرافیک بسیار حرفه ای و زیبا را از آن ها تولید می کند.

7. Venngage

venngage

یک ابزار حرفه ای و عالی ساخت اینفوگرافیک است و استفاده از آن خیلی ساده است. شما می توانید از قالب ها، تم ها، هزاران نمودار و آیکن ها موجود در این ابزار به صورت رایگان استفاده کنید و همچنین می توانید عکس ها و ویدئوهای سفارشی سازی شده خود را به راحتی آپلود کنید. یکی از بهترین قابلیت های این ابزار، این است که می توانید تم ها را بسته به برند خود، سفارشی سازی کنید.