هفت روش طراحی وب سایت فروشگاهی در سال 2017

در طراحی وب سایت فروشگاهی در سال 2017 تغییرات زیادی رخ داده است. تاکید بیشتر در طراحی وب سایت استفاده از انیمیشن و فیلم برای کاربر بیشتر است

طراحی وب سایت فروشگاهی چرا شکل گرفت؟ مشکلات و گرفتاری برای همه وجود دارد ولی این مساله باعث شده است که افراد به دلیل درگیری کاری کمتر وقت این را داشته باشند که به فروشگاه بروند و خرید کنند. برای همین بیشتر افراد امروزه ترجیح میدهند که خریدهای خود را اینترنتی انجام دهند چونکه هم راحت تر است و دیگر نیازی نیست شما در هوای سرد یا گرم به بیرون از منزل بیایید و در صف طولانی بعضی از فروشگاه ها بایستید تا خرید خود را انجام دهید. برای همین طراحی وب سایت های فروشگاهی امروزه بیشتر از همه مورد توجه قرار گرفته است.

در طراحی وب سایت فروشگاهی وظیفه شما به عنوان یک طراح سایت این است که تمامی استانداردهای طراحی UX/UI را به خوبی رعایت کنید و کاری کنید که کاربر از پیمایش در وب سایت و خرید کردن از آن لذت ببرد.

هفت نمونه طرح UX که می توانید در طراحی وب سایت فروشگاهی

این هفت نمونه، نمونه های هستند که در سال 2017 توصیه آن بیشتر می شود.

1.عکس ها و ویدئو ها همه جا باشند

قرار دادن عکس و ویدئو در طراحی وب سایت

اجازه بدهید که این مورد با یک مثال شروع کنیم. فرض کنید که شما به عنوان یک خریدار وارد یک فروشگاه اینترنتی پوشاک می شوید. حال فرض کنید اولین قسمتی که مشاهده می کنید یک اسلایدشو با تعدادی عکس است که هر کدام محصول جدیدی را فقط معرفی میکند یا بجای اسلایدشو ، یک فیلم از نحوه تولید و معرفی پوشاک جدید برای شما نمایش داده میشود. کدام یک تاثیر بیشتری بر شما دارد؟

مسلما فیلم در جذب شما تاثیر بیشتری داشته است، حتی اگر شما در نهایت محصول را خریداری نکرده باشید توانسته است که شما را مدت زمانی در صفحه نگه دارد که این در سئوسایت تاثیر بسزایی دارد.

نکته ای که شما باید در طراحی وب سایت فروشگاهی باید رعایت کنید این است که در سال 2017 توجه ویژه ای به تولید فیلم گردیده است. پس سعی کنید تا جایی که میتوانید از فیلم های کوتاه که محصول و خدمات شما را به خوبی معرفی میکند استفاده کنید.

2.توجه ویژه به اسکرول زیاد اما مناسب

تنظیم اسکرول در طراحی وب سایت

از قبل هم گفته میشد که هر چه طول صفحه زیاد باشد، بهتر است. اما چگونه وبه قیمتی؟

وقتی که مطلب صفحه شما جذاب باشد و غیر از متن، عکس و فیلم نیز به کار گرفته شود یعنی بتوانید کاربررا ترغیب کنید که تا آخر مطلب شما را بخواند، او نه تنها از اسکرول کردن صفحه خسته نخواهد شد بلکه بیشتر خواهان این میشود که تا آخر صفحه پیش برود و نتیجه آن را ببینید.

در طراحی وب سایت فروشگاهی، بهتر است که طول المان های موجود را کمی کوچکتر کنید تا بتوانید تعداد بیشتری استفاده کنید، درنتیجه میزان اسکرول کردن صفحه افزایش پیدا میکند. البته این برای طرح موبایل یک مورد عادی است.

فقط نکته ای که باید رعایت کرد، کاربر دیگر دنبال متن انتزاعی و خالی نیست. این شما هستید که در طراحی وب سایت باید مکان تمامی عناصر گرافیکی را در نظر بگیرید. در حقیقت یک داستان سرایی ایجاد کنید و کاربر را با آن مجاب و ترغیب به خواندن کنید.

3.اول از همه طراحی وب سایت برای موبایل را در نظر بگیرید

طراحی وب سایت رسپانسیو

امروزه کمتر کسی را میتوانید پیدا کنید که از گوشی برای کارهای اینترنتی خود استفاده نکند. بیشتر کاربران ترجیح می دهند تمامی کارهای خود مانند خرید، چک کردن اخبار و غیره از طریق گوشی انجام دهند و این خیلی مهم است که آیا طراحی وب سایت شما به صورت رسپانسیو(واکنش گرا) انجام شده است یا خیر و آیا برای کسب وکار خود دارای اپلیکیشن موبایل هستید یا نه.

قبل از شروع به کار طراحی وب سایت فروشگاهی برای خود، حتما طرح موبایل آن را در نظر بگیرید. در طرح موبایل باید متن ها قابل خوانا باشند، دکمه به راحتی توسط کاربر لمس شوند، تمامی المان ها به درستی تنظیم شده باشند.

همانطور که میدانید یکی از موارد مهم برای افزایش رتبه سایت توسط گوگل، طراحی سایت براساس موبایل است که به خوبی نمایش داده شود.

4.از تکنیک های جدید جستجو و کمک رسانی به مشتریان استفاده کنید

تکنیک جستجو در طراحی وب سایت

در سال 2016، بیشتر طراحان وب و برنامه نویسان از جستجوی داینامیک که براساس جاوااسکریپت و ajax است، استفاده میکردند. کاربر اگر کالای خاصی را میخواست فقط کافی بود اسم آن را در باکس جستجو وارد کرده و اگر آن محصول در فروشگاه موجود بود، نمایش داده می شود.

اما این مساله دارای مشکلاتی بود، مهمتراز همه اشتباه تایپی بود. برای مثال کاربری دنبال محصول به نام Samsung است اما به اشتباه عبارت samsong را وارد میکند. متاسفانه اکثر این باکس های جستجو نیمتوانند خطاهای تایپی را به صورت خودکار رفع کنند.در نتیجه هیچ محصولی نشان داده نمیشود و کاربر وقتی نتواند محصول خود را پیدا کند، وب سایت را ترک خواهد کرد.

در این چندساله تکنیک های جدیدی برای جستجو به وجود آمده است. یکی از این تکنیک ها ربات است که شما به راحتی میتوانید با آن ارتباط برقرار کرده و عبارت و خواسته خود را به صورت آنلاین و چت از او بخواهید. اگر شما اشتباهی هم در تایپ داشته باشید، این رباتها میتوانند به صورت خودکار این اشتباه را رفع کنند.البته گاهی اوقات به جای این ربات یک فرد واقعی پاسخ دهنده درخواست ها می باشد.

موردی دیگری از فرآیند جستجو که در طراحی وب سایت فروشگاهی در این سال اخیر بیشتر استفاده می گردد، استفاده از باکس جستجوی صوتی است یعنی شما با استفاده از صوت محصول مورد درخواست خود را بیان میکنید و بعد محصول متناظر با عبارت شما نمایش داده خواهد شد.

در سال 2017، هدف طراحی وب سایت جدید سهولت استفاده کاربر از وبسایت میباشد.

5.استفاده کردن از تکنیک های طراحی گرافیک : متریال دیزاین، کارت دیزاین و انیمیشن

استفاده از انیمشن در طراحی وب سایت

گوگل توانست عناصر اندروید را از طریق متریال دیزاین خود سروسامان و بهبود بخشد. رنگهای درخشان، سایه ها، جابجایی که باعث ایجاد متریال دیزاین شده اند، بیشتر در طراحی وب سایت فروشگاهی استفاده می شوند.اما در 2017، ما شاهد ورود لایه های کارتی و انیمیشن های رسپانسیو به وب سایت های فروشگاهی هستیم.کارتها به طور خلاصه میتوانند در طراحی رسپانسیو پیمایش کنند و استفاده سایت را برای کاربر آسانتر و لذتبخش تر کنند.

در تجارت الکترونیک، مهمترین چالش این است که کاربران خود را با سایت درگیر کنید.در سال 2017 توجه ویژه ای به رابط های انیمیشنی شده است که کاربر را بیشتر از همه میتواند درگیر این مساله بکند.

مواردی که میتوان در سال 2017 برای نمونه تغییر داد عبارتند از:

•دکمه ها، آیکون ها، نوتیفیکشن ها، عبارات لودینگ

•دکمه هایی که در هنگام اسکرول کردن صفحه فعال میشوند

•بزرگنمایی عکسها یا تغییر بین حالتهای مختلف عکس

6.طراحی صفحه اختصاصی برای هر مشتری طراحی وب سایت اختصاصی

همیشه باید مراقب مشتریان وفادار خود باشیم. اگر به هردلیلی نتوانیم آنها را راضی نگه داریم، مهمترین سرمایه کسب و کار خود را از دست خواهیم داد. یکی از بهترین کارها ایجاد یک صفحه اختصاصی یعنی با ux اختصاصی برای هر مشتری و بسته به میزان خرید آنها می باشد. این مساله ای است که در 2017 بیشتر برروی آن تاکید می گردد.

7.ایجاد یک تجربه واقعی در طراحی سایت

بسیاری از فروشگاه های مدرن بزرگ مخصوصا در زمینه فروش پوشاک، در اتاق پرو خود بسته به عکس و اندازه مشتری، یک تصویر مجازی از او در آینه با لباس جدید ایجاد میکنند. در طراحی وب سایت های جدید مخصوصا فروشگاهی سعی شده است که این تکنیک ها به خوبی ایجاد شود. هدف این مساله ایجاد یک حس واقعی از خرید وسایل و کالاهایی است که آنها انجام میدهند.