8 راه برای یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا در دو هفته

8 وب سایت و کتاب برای یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا که هم صورت رایگان و هم پولی هستند.این 8 زبان برنامه نویسی جاوا در این مقاله معرفی شده اند.

زبان برنامه نویسی جاوا

زبان برنامه نویسی جاوا چیست؟ ما هر روز با جاوا سروکار داریم، حالا چه این مساله را قبول کنیم یا نه. شما اکثرا وقتی وارد یک وب سایت می گردید، از شما می خواهد که برای پیمایش بهتر جاوا را در مرورگر خود نصب کنید. البته وب سایت هایی که از کامپوننت های فلش استفاده می کنند، چنین درخواستی را نیز از شما می کنند. زبان برنامه نویسی جاوا، زبانی است که برای نوشتن برنامه های اندرویدی استفاده می شود و برای همین، امروزه یکی از شغل های پردآمد دنیا، برنامه نویس جاو می باشد. به دلیل امنیت بالایی که می توان با زبان برنامه نویسی جاوا ایجاد کرد، بیشتر از همه در سیستم های امنیتی استفاده می شود. همانطور که بیان کردیم، جاوا در همه جا هست. از لپ تاپ گرفته تا دیتا سنتر، بازی های کنسول تا ابررایانه های علمی واز تلفن تا اینترنت، جاوا را می توانیم ببینیم.

  • 97 درصد دسکتاپ کسب و کارها، جاوا را اجرا می کنند.
  • 89 درصد دسکتاپ در آمریکا، جاوا را اجرا می کنند.
  • بیش از 9 میلیون برنامه نویس جاوا امروزه در دنیا وجود دارد.
  • 3 میلیارد موبایل از برنامه جاوا استفاده می کنند.
  • 100درصد اجرا کننده دیسک های بلو- ری با جاوا هستند.
  • بیش از 125 میلیون ابزار تلویزیون از جاوا استفاده می کنند.

همانطور که در لیست بالا مشاهده کردیم، زبان برنامه نویسی جاوا گستردگی زیادی دارد و ازاین رو امروزه به یکی از برترین زبان های برنامه نویسی تبدیل شده است.

حقوق یک برنامه نویس جاوا بسته به تخصص و سمتی که در آن متفاوت است. در شکل زیر سعی متوسط میانگین حقوق را بیان کردیم. البته این اطلاعات میانگین و به صورت عمومی است و ممکن است در کشورهای مختلف، این مقادیر متفاوت باشد.

 حقوق برنامه نویس

در این مقاله قصد داریم که 8 روش یادگیری یا به عبارتی دیگر منبع آموزش زبان برنامه نویسی جاوا را بیان کنیم.پس با سایت کار باشید.

8 روش یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا

1. آموزش زبان برنامه نویسی جاوا برای مبتدیان (codecondo.com)

آموزش زبان برنامه نویسی جاوا برای مبتدیان

یک انجمن آموزش زبان برنامه نویسی جاوا که بیش از 35 هزار دانشجو و متخصص درآن عضو هستند. بیش از 10ساعت محتوای آموزشی و 100 درس در خصوص برنامه نویسی جاوا در این سایت وجود دارد. البته عضویت درآن رایگان نیست. دیگر شما با این همه منبع و درس در این سایت و بقیه، مطمئنا اگر هم تلاش زیادی در کنار آن داشته باشید، در مدت زمان دو هفته می توانید تسلط کاملا نسبی به جاوا پیدا کنید.

2. پایه های زبان برنامه نویسی جاوا ( oracle.com)

پایه های زبان برنامه نویسی جاوا

مهم نیست که شما کدام زبان برنامه نویسی را شروع به یادگیری کرده اید، البته باید بسته به کسب وکار و هدف خود، یکی را انتخاب کنید. یادگیری جاوا هم، به همین صورت است. شما اول باید پایه های آن را به خوبی یاد بگیرید. سایت اوراکل یکی از بهترین منبع ها برای یادگیری اصولی پایه می باشد. البته تا الان این سایت بسته بود.

3. معرفی زبان برنامه نویسی جاوا (introcs.cs.princeton.edu)

 معرفی زبان برنامه نویسی جاوا

یک منبع دیگر آموزش جاوا است که توسط یکی از بهترین دانشگاه های معروف دنیا ایجاد شده است و بهترین کلاس های باکیفیت آموزش جاوا را می توانید در آن پیدا کنید. در واقع شما تمامی مطالبی را که برای آموزش زبان برنامه نویسی جاوا نیاز دارید و ضروری است را می توانید به راحتی بخوانید.

نکته جالب توجه که در این سایت وجود دارد، آموزش آن برای همه نوع سطح دانش مناسب است یعنی حتی اگر مبتدی هستید، می توانید از آموزش های صفرو پایه آن شروع کنید.

4. یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا به صورت آنلاین (learnjavaonline.org)

  یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا به صورت آنلاین

یک وب سایت آنلاین برای یادگیری جاوا است که امکان کدنویسی و تست آنلاین آن برای دانشجویان وجود دارد. یعنی دیگر لازم نیست که کدهای خود را داخل یک برنامه اجرا کنید، بلکه با نوشتن کد داخل آن می توانید به صورت آنلاین نتیجه را مشاهده کنید. البته لینک هایی هم نیز برای آموزش وجود دارد.

5. کتاب آموزش زبان برنامه نویسی جاوا (learnjavathehardway.org)

  کتاب آموزش زبان برنامه نویسی جاوا

یک کتاب آموزشی جاوا است که مناسب مبتدیان و افرادی است که قصد داریم زبان برنامه نویسی جاوا را درسریع ترین زمان ممکن فرا بگیرند. البته این کتاب رایگان نیست ولی بعضی از قسمت های آن را می توانید به صورت آزاد دانلود کنید.

6. برنامه نویسی با انجام دادن (programmingbydoing.com)

 برنامه نویسی با انجام دادن کتاب آموزش زبان برنامه نویسی جاوا

این وب سایت توسط کسی که کتاب بالا را نوشته است، ایجاد شده است و به گونه الهام گرفته از کتاب می باشد. آموزش آن تقریبا مرحله به مرحله است که شما بتوانید در هر مرحله، کدهایی را که یاد میگیرد را تمرین وتست کنید. چون می دانید یکی از راه های یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا، تمرین کردن زیاد است. آموزش آن از ساده شروع می شود و به سمت پیشرفته شدن و حرفه ای تر شدن می رود.

7. CodingBat (codingbat.com)

 CodingBat

یکی از بهترین سایت ها برای یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا به صورت رایگان می باشد. در این سایت امکان نوشتن کد و دیدن نتیجه به صورت آنلاین وجود دارد و حتی می توان گفت که از مورد قبلی که دراین لیست بیان کرده ایم، خیلی بهتر و قوی تر می باشد.

از مزیت های اصلی این سایت، دسته بندی کردن آموزش از صفر تا سطح پیشرفته می باشد. به غیر جاوا، زبان برنامه نویسی پایتون نیز در کنار آن آموزش داده می شود.

8. تمرینات زبان برنامه نویسی جاوا (home.hs-karlsruhe.de)

 تمرینات زبان برنامه نویسی جاوا

یک سایت معتبر دیگر برای یادگیری جاوا با استفاده از تمرین و پاسخ به سوالات و موارد مبهم این زبان می باشد. همانطور که می دانید، بهترین راه برای تسلط بر یک زبان، تمرین کردن بسیار است وگرنه اصلا نمی توانید آن را به خوبی فرا بگیرید.

در این سایت حدود سی تمرین مهم و اولیه که به شما کمک می کند تا زبانبرنامه نویسی جاوا را به خوبی فرا بگیرید.