بک لینک چیست؟ تاثیر بک لینک ها در سئو سایت

بک لینک چیست؟ به کلیه لینک هایی خارجی وب سایت که به سایت شما لینک داده باشد بک لینک گفته می شود. تاثیر بک لینک در سئو در این مقاله آموزشی آمده است.

بک لینک چیست

بک لینک ها همچنین با اسم هایی مانند لینک دریافنی یا لینک ورودی نیز شناخته می شود و زمانی ایجاد می شوند که که یک سایت به سایتی دیگری لینک بدهد. بطور کل لینک دادن به یک سایت خارجی به عنوان بک لینک شناخته می شود.

چرا بک لینک ها اهمیت دارند؟

بک لینک ها اهمیت خاصی برای بهینه سازی سایت دارند چون آن ها نماینده و رای اعتماد یک سایت به سایت دیگر هستند.

به طور اساسی بک لینک ها به سایت شما سیگنالی برای موتور های جستجو هستند که می گوید دیگران محتوای سایت شما را تایید می کنند. زمانی که تعداد زیادی از سایت ها به صفحه های مشابه ی از شما لینک می دهند موتورهای جستجو به این نتیجه می رسند که بهتر است که در میان نتایج لینکی به را به محتوای شما اختصاص بدهند. پس دریافت این بک لینک ها می تواند تاثیر بسیار مفیدی در رنک سایت شما و لینک دهی شما داشته باشد.

تبادل بک لینک ها

دریافت بک لینک ها یکی از اجزای ضروری در سئوی خارجی سایت است. پروسه بدست اوردن بک لینک ها «لینک گیری» یا «»لینک سازی نام دارد.

برخی از لینک ها ذاتا ارزشمند تر از لینک های دیگر هستند. این نوع بک لینک ها که از سایت های مورد اعتماد، مشهور و با رتبه ی بالا برای لینک گیری بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. بلعکس سایت هایی که دارای محتوای بی ارزش و هرز هستند در اخر لیست تقاضا برای لینک گیری هستند. مهم است که تعیین شود لینکی دنبال شده باشد(follow) یا دنبال نشده(nofollow) باشد(صاحب سایت تعیین می کند که بک لینک دنبال شده باشد یا نه)،  ولی کلا بیخیال لینک های nofollow نشويد. چون حتی ذکر شدن برند شما در بین سایت های بسیار مشهور می تواند تاثیر مثبت خواهد گذاشت.

درست همانند بعضی از بک لینک ها با ارزش تر از لینک های دیگر هستند. و هر متا تگ متصل به صفحه لینک ها می تواند تأثیر سنگینی بر ارزش شما ارائه دهد.

تحقیق درباره بک لینک رقابتی

کسب بک لینک می تواند زمان زیادی را طلب کند. سایت های جدید و سایت های جدیدی که در حال گسترش کلمات کلیدی خود هستند ممکن است ندانند چگونه شروع به لینک سازی کنند. در اینجا است که تحقیق درباره بک لینک رقابتی وارد میدان می شود، این کار را می توانید توسط ازمایش و بررسی پروفایل بک لینک ها اتجام دهید(مجموعه ای از صفحه ها و دامنه ها که به یک سایت لینک می دهند) که به سایت های رقیب شما که کلمه کلیدی های مورد نظر شما را هدف قرار داده اند، شما می توانید بینشی در مورد نحوه ی لینک سازی های آن هاپیدا کنید و برای سایت هود از آن ها الهام بگیرید. همچنین ابزار های برای کاوش و جستجوی لینک وجود دارد که شما می توانید برای بررسی و کشف بک لینک از آن ها استفاده کنید و لیست خود برای بک لینک گیری را ایجاد کنید.