در طراحی وب سایت وردپرس این چهار اشتباه را نکنید

در طراحی وب سایت وردپرس بهتر است که چهار نکته را در پتلفرم وب سایت آن بررسی کنید. بیشتر طراحان این چهار اشتباه را در طراحی وب سایت می کنند

در طراحی وب سایت زمانی که پلت فرم وردپرس معرفی شد، کسی فکرش را هم نمیکرد که امروزه به یکی از محبوب ترین پلتفرم های CMS  تبدیل شود. وردپرس یکی از موثرترین و قوی ترین تکنولوژی CMS برای طراحی وب سایت در دنیا است که به کسب وکارها کمک میکند به راحتی بتوانند خود را در دنیای مجازی و اینترنت معرفی کنند و به رقابت بپردازند.

اما متاسفانه بعضی از کاربران فکر میکنند که استفاده از طراحی وب سایت ورد پرس راحت است و خودشان می توانند بدون داشتن هیچگونه آموزشی یک وبسایت را طراحی کنند، برای همین بدلیل نداشتن اطلاعات صحیح باعث ایجاد مشکلاتی در هنگام طراحی میشوند که بعضی از آنها جبران ناپذیر است.

توصیه میشود که حتما یک دوره طراحی وب سایت با وردپرس را در یک آموزشگاه معتبر بگذرانید.

اگر میخواهید یک وبسایت کامل و با کمترین ایرادی طراحی کنید، بهتر است که حتما موارد زیر را رعایت کنید. البته این نکته را بهتر است بدانید که در طراحی وب سایت با وردپرس چون از CMS های آماده استفاده میشود، همیشه دارای ایراد فنی است که رفع آن دست شما طراح سایت نیست. البته انجمن های طراحی وب سایت زیادی وجود دارد که شما میتوانید از آنها کمک بگیرید.

چهار اشتباه در طراحی وب سایت وردپرس

•به روز رسانی نکردن آن

اکثر تکنیک هایی که در طراحی سایت و برنامه نویسی استفاده می شود دارای ابزاراتی است که نیاز به روزرسانی دارد

طراحی وب سایت ورد پرس هم نیاز به روزرسانی دارد مخصوصا زمانی که CMSهای با ورژن جدید ایجاد می شوند البته به این معنا نیست که طرح کلی وب سایت شما عوض می شود بلکه فقط مواردی به آن اضافه می شود که کاربرپسند بودن و انعطاف پذیری آن را افزایش میدهد.

به روز نکردن وردپرس باعث می شود که میزان سرعت و انعطاف پذیری آن کاهش یابد و همچنین آخرین تکنیک های سئو که در بروزرسانی های جدید ایجاد میشود را شما نتوانید استفاده کنید.

شما نمی توانید تمامی پلاگین ها را در همان اول استفاه کنید، بلکه این پلاگین کم کم وبا هر بروزرسانی ایجاد می شود.

•انتخاب پلتفرم اشتباه

هر نوع وب سایتی دارای پلتفرم مخصوص به خود است. پلتفرمی که شما برای طراحی وب سایت خود استفاده میکنید خیلی مهم است. اکثر افرادی که تازه کار طراحی سایت را با وردپرس شروع میکنند، نمیدانند از wordpress.com یا wordpress.org پلتفرم خود را انتخاب کنند. این دیگر بستگی به نوع و کاراییوهمچنین هدف شما دارد.

قبل از طراحی باید بدانید که شما چه نوع وب سایتی می خواهید؟ اگر فروشگاهی می خواهید باید ببینید کدام پلتفرم برای کار شما مناسب تر است و غیره. توصیه میشود که اگر تازه کار هستید حتما با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید.

•بهینه نشده برای سئو

اکثر سئوکاران متفق القول هستند که پلتفرم های وردپرس از نظر سئو از بقیه بهتر هستند ولی اجرای سئو در آنها راحت تر است نه اینکه اگر یک سایت وردپرس طراحی کرده باشید، گوگل سریعا چون وردپرس است آن را میشناسد. برای مثال در وردپرس مکانی وجود دارد که شما می توانید متاتگ ها را به راحتی معرفی کنید و دیگر نیازی نیست که برای هر صفحه آن را طراحی کنید.

این یک فکر اشتباه است که اکثر افراد فکر می کنند، قالب های وردپرس به صورت خودکار براساس سئو بهینه شده اند.

برای همین توصیه میشود که تمامی کارهایی که برای سئو و بهینه سازی در طراحی یک وب سایت را  انجام میدهید، حتما در سایت های وردپرس هم رعایت کنید.

•تغییر ندادن نام کاربری و رمز عبور

هنگامی که شما یک پلتفرمی را نصب میکنید، بسته به امتیاز یا نوع ایمنی که شخص ایجاد کننده انتخاب کرده است یک  نام کاربری ایجاد میکند که اکثرا admin است. این نام کاربری و پسورد چون پیشفرض است به راحتی توسط هکرها قابل شناسایی میباشد و میتوان گفت پلتفرم اولیه شما هیچگونه امنیتی ندارد، برخلاف تصور عموم که فکر میکنند دارای امنیت بالایی است. 

حتما حتما در اولین فرصت نام کاربری و رمز عبور را خود تغییر کرده و سعی کنید که از ترکیب عبارت و حروف نیز استفاده کنید. 

تغییر در نام کاربری و رمز عبور را بهتر است که هر چندماه یک دفعه انجام دهید.

البته با همه ایراداتی که وردپرس نسبت به بقیه دارد، ثابت شده است که CMSهای وردپرس نسبت به بقیه راحت تر و قوی تر هستند، و فقط کافی است که در طراحی وب سایت وردپرس نکات گفته شده را رعایت نمایید.