چند منبع رایگان برای یادگیری زبان برنامه نویسی جاوااسکریپت

معرفی منابع لازم برای آموزش و یادگیری رایگان زبان برنامه نویسی جاوااسکریپت . معرفی چند سایت و کتاب مهم که زبان برنامه نویسی جاوااسکریپت را یاد می دهند.

اولین قدم در یادگیری یک زبان برنامه نویسی جاوااسکریپت جدید، پیدا کردن منابع معتبر می باشد. در برنامه نویسی همیشه گفته می شود که یک زبان را یاد بگیرید اما کامل و درست یاد بگیرید. برای همین خیلی مهم است که به منابعی دسترسی پیدا کنید که از نظر علمی و آموزشی معتبر باشند.

اگر قصد یادگیری زبان برنامه نویسی جاوااسکریپت را داشته باشید، منابع زیاد و رایگان معتبری وجود دارید که می توانید از آن ها استفاده کنید. خوشبختانه این منابع کاملا در دسترس هستند و حتی خودتان با کمی جستجو در اینترنت می توانید آن ها را پیدا کنید. البته این نکته را فراموش نکنید که مهمترین کاربعد از پیدا کردن منبع، تمرین است. اگر شما تمرین کافی نداشته باشید، هیچگاه نمی توانید به مهارت لازم در برنامه نویسی پیدا کنید.

معرفی منابع رایگان برای یادگیری زبان برنامه نویسی جاوااسکریپت

1.Mozilla's JavaScript Guide

Mozilla's
JavaScript Guide

این منبع و وب سایت رایگان، تمامی نکته و آموزش های زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت را از پایه تا پیشرفته را دارد. همچنین دستورات و توضیحات زیادی را در کنار این آموزش به کار برده است که در تفهیم عبارتها به شما کمک زیادی میکند.

2.Elequent JavaScript

Elequent
JavaScript

این یک کتاب رایگان است که توسط مارجین هاوربک نوشته شده است. شامل 21 قسمت است و با مثال های متعدد و توضیحاتی کاملی دارد، باعث ایجاد یک دید کامل در مورد زبان برنامه نویسی جاوااسکریپت در شما می گردد. یکی از پاسخ سوالاتی که شما می توانید بعد از خواندن این کتاب بدست بیاورید، علت تفاوت جاوااسکریپت با دیگر زبان ها می باشد.

3. JavaScript is Sexy

JavaScript is Sexy

یکی از وب سایت هایی با آموزش عمیق در مورد زبان برنامه نویسی جاوااسکریپت است. یکی از نکات این وب سایت، آموزش ساختاریافته در آن است که از سطح صفر برای مبتدیان شروع می شود وتا سطح حرفه ای و پیشرفته ادامه دارد.

4.Codeacademy JavaScript Track

Codeacademy
JavaScript Track

اگر به دنبال منبعی هستید که رایگان باشد و هم بتوانید خودتان کدها را داخل آن بررسی کنید، این بهترین وب سایت آموزش برنامه نویسی است.

5. Douglas Crockford on JavaScript

Douglas
Crockford on JavaScript

وبلاگ های این سایت، بهترین منبع آموزشی هستند چون شامل درس های مختلفی از آموزش زبان برنامه نویسی جاوااسکریپت می باشند. متاسفانه سایت اصلی دیگر موجود نمی باشد اما صفحه آن یکی از قوی ترین منابع آموزش عمیق جاوااسکریپت می باشد.

6. JavaScript for cats by Max Ogden

JavaScript
for cats by Max Ogden

اگر به دنبال یادگیری نکات جدید هستید و علاقه مند هستید که خود را همیشه در یک چالش جدید قرار دهید، ما این سایت را به شما پیشنهاد می کنیم. آموزش این سایت به تمامی زبان ها می باشد و شما به سادگی و مثل آب خوردن می توانید از صفرتا صد زبان برنامه نویسی جاوااسکریپت را یاد بگیرید.

7. JavaScript Garden

JavaScript
Garden

هدف این سایت آموزش نیست بلکه نکات و توصیه هایی در خصوص اجتناب از انجام خطا در کدنویسی می باشد. برای متوجه شدن دستورات و نکات باید پیش زمینه ای زبان برنامه نویسی جاوااسکریپت را داشته باشید.

8. You don't Know JS

You
don't Know JS

مجموعه از سری کتاب های است که توسط کایل سیمپسون نوشته شده است و در خصوص مکانیسم های اصلی در جاوااسکریپت صحبت می کند.تمامی کتاب به صورت رایگان در Github   وجود دارد.

9. Speaking JavaScript

Speaking JavaScript

این کتاب آموزشی جاوااسکریپت که توسط اکسل راشمایر نوشته شده است،  خیلی سریع و کاملا اصولی جاوااسکریپت را به شما آموزش می دهد که البته بستگی به سطح و دانش شما از این زبان دارد.

در طراحی وب سایت، دانستن زبان برنامه نویسی جاوااسکرپیت کمک بزرگی به شما در ایجاد افکت های و برنامه های خاص می کند. توصیه می کنیم حتی اگر علاقه ای به حرفه ای شدن در این زمینه را ندارید، حتما با آن حداقل آشنایی ممکن را داشته باشید.