ابزار طراحی گوگل چیست و چه اهمیتی دارد؟

ابزار طراحی گوگل، ابزاری است که برای ایجاد تبلیغات با کدهای HTML استفاده می شود. این ابزار طراحی گوگل در این مقاله به صورت خلاصه معرفی شده است.

ابزار طراحی گوگل

ابزار طراحی گوگل، در واقع ابزاری برای ایجاد تبلیغات با HTML می باشد. در واقع همان می توان گفت شبیه تبلیغات کلیکی است اما به جای استفاده از متن خالی، از کدهای HTML برای ساخت آن استفاده می شود. این ابزار طراحی گوگل در سال 2013 رونمایی شد و کاربران ویندوز، مک و لینوکس به صورت رایگان می توانستند از آن استفاده کنند. می توان گفت هدف اصلی این ابزار طراحی گوگل، دادن امکان ایجاد تبلیغات تا حدی به صورت سفارشی برای طراحان سایت می باشد. گوگل در زمان رونمایی، در ادعای خود بیان نمود که این یکی از حرفه ای ترین ابزار طراحی می باشد. البته گوگل هیچگاه دروغ نمی گوید، چونکه اولا از دارای یک تیم حرفه ای در شرکت خود می باشد و بعد اینکه همه ما به گوگل نیاز داریم و نه او به ما، پس بهتره که واقعا به حرف این شرکت بزرگ گوش کنیم. همچنین این ابزار، در بین طراحان فلش یکی از محبوب ترین ابزارها می باشد چونکه دیگر فلش توسط گوگل پشتیبانی نمی شود و اینکه در سرعت سایت و سئو تاثیر منفی دارد، اغلب طراحان به دنبال راهی برای ایجاد فایل ها فلش با استفاده از کدهای HTML5 هستند.برای خواندن ادامه مطلب با سایت کار باشید.

ابزار طراحی گوگل

اگرچه از معرفی ابزار طراحی گوگل سه سال گذشته است، اما هنوز در حالت نسخه بتا و آزمایشی آن وجود دارد و همچنین کاربران نمی توانند تبلیغات ساخته شده در فلش را آپلود کنند. البته این مساله خیلی هم مهم نمی باشد چونکه طبق آخرین اخباری که بدست آمده است، از ژانویه 2017 دیگر تبلیغات فلشی به هیچ وجه دیگر پشتیبانی نخواهد شد، هر چند این حرف قبلا هم بیان شده بود اما دیگر از امسال این مورد جدی تر خواهد شد.

شما دو راه برای ایجاد تبلیغات HTML5 دارید:

  • یک تبلیغات HTML5 دیگری را با استفاده از ابزار طراحی گوگل ایجاد کنید.
  • یک فایل تبلیغاتی با HTML5 را نیز آپلود کنید.

این را میتوان گفت که قبلا چنین امکانی برای شما وجود داشت اما باید دستی آن ها را وارد می کردید، ولی در نسخه جدید، امکان طراحی به صورت سفارشی هم برای کاربران و طراحان وجود دارد.

چه زمانی باید از ابزار طراحی گوگل استفاده کنیم؟

همانطور که بیان شد، این ابزار به طراحان ، امکان ایجاد تبلیغات HTML5 را می دهد. مزیت های این ابزار طراحی گوگل شامل ساخت و ارتقا تبلیغات، نمایش بهتر و سریعتر از سایت ( در واقع می توان یک ویترین مجازی برای سایت تولید کرد) و امکان به کار بردن اثرات لایه بندی که باعث می شود عکس و متن را روی همدیگر استفاده کرد.

اگرچه این ابزار طراحی گوگل، قابلیت انعطاف پذیری دارد اما اگر می خواهید که به درستی تبلیغات نمایش داده شود، نیاز است که حتما کدها ویرایش گردد. به هر حال ایجاد یک فایل تبلیغاتی ساخته با HTML5 به جای فلش یا عکس، باعث  میشود که تبلیغات شما به زیبایی نشان داده شود و از این رو به نوعی اعتبار کسب و کار شما افزایش پیدا خواهد کرد.

تنها موردی که شما نیاز دارید برای استفاده از این ابزار بدانید، دانستن حداقل اطلاعات لازم در خصوص کدنویسی با HTML5 و CSS3 است. البته متسفانه بدلیل اینکه برای استفاده موثر و بهتر از این ابزار باید دقت زیادی کرد، کاربرانی تازه کار به سختی می توانند از آن استفاده کنند و نیاز است که حتما دانش خود را خصوص کدنویسی، افزایش دهند.

همانطور که گفته شد، این ابزار طراحی گوگل در حال حاضر، نسخه بتای آن وجود دارد و هنوز معلوم نیست که کی نسخه اصلی آن رونمایی میشود. البته با قطع پشتیبانی از فلش، این روزنه امید وجود دارد که به زودی شاهد رونمایی از نسخه اصلی آن باشیم.