سئو کلاه خاکستری چیست؟

سئو کلاه خاکستری یکی از روش های سئو برای افزایش رتبه صفحه است‌. تکنیک سئو کلاه خاکستری ترکیبی از سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید می باشد.

سئو کلاه خاکستری یک استراتژی برای بهینه سازی و ارتقای موتور جستجو است. شاید اسم سئو کلاه سفید یا مشکی و خاکستری را شنیده باشید اما از عملکرد آن ها اطلاعی نداشته باشید‌. در مقاله پیش رو درباره این موضوع صحبت خواهیم کرد. سایت کار نیز در زمینه دنیای اینترنت همراه شماست و بهترین اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهد. در ادامه این موضوع را مورد بررسی قرار می دهیم.

سئو کلاه خاکستری چیست؟

یکی از روش های سئو برای افزایش رتبه صفحه، سئو کلاه خاکستری است‌. این سئو ترکیبی از سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید می باشد. می توان گفت که استفاده از خاکستری نسبت به سفید ریسک و خطر بالاتری دارد. در واقع با استفاده از تکنیک های خاکستری، می توان سیاه را به رنگ سفید تغییر داد. در سئو کلاه خاکستری تکنیک هایی مورد استفاده قرار می گیرد که در ادامه توضیح داده می شود.

تکنیک استفاده از دامنه های منقضی شده

در این استراتژی دامنه هایی خریداری می شوند که منقضی شده اند اما به دلیل کیفیت آن ها هنوز قابل استفاده هستند‌. این تکنیک سئو کلاه خاکستری باعث موفقیت سایت شما شود و ترافیک آن را به میزان زیادی افرایش دهد‌.

تکنیک خرید لینک

یکی دیگر از تکنیک های سئو کلاه خاکستری خرید لینک است. در این روش می توان برای این که اعتبار سایت افزایش پیدا کند و همچنین رتبه بندی آن پیشرفت کند، لینک خریداری نمود. می توان در مقاله ای که در گوگل ایندکس شده است، پیوند خریداری نمود‌. خرید پیوندهای تجاری نیز می تواند نتیجه مطلوبی داشته باشد‌.

تکنیک استفاده از شبکه های وبلاگ خصوصی

سومین تکنیک سئو کلاه خاکستری که در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد، استفاده از شبکه وبلاگ خصوصی است‌. با این روش رتبه شما در گوگل بالاتر می رود. در واقع هدف از این شبکه این است که به یک دامنه مرکزی پیوند داده می شود تا اعتبار سایت افزایش یابد.

تکنیک ساخت میکرو سایت ها و وبلاگ ها

این تکنیک سئو کلاه خاکستری ارزش و رتبه بندی سایت را به میزان زیادی بهبود می بخشد. در این روش ایمنی بیشتری وجود دارد چرا که دامنه ها متعلق به شما نیستند‌. در واقع آن ها شبکه عمومی هستند.

تکنیک محتوای چرخشی

یکی از تکنیک های رایج سئو کلاه خاکستری محتوای چرخشی است‌. این روش برای رتبه بندی در گوگل بسیار اهمیت دارد. اما اگر به صورت مدام انجام شود زیاد اخلاقی نیست. دلیلش این است که محتوا از وب سایت دیگر گرفته می شود و پس از بازنویسی و تغییر مورد استفاده قرار می گیرد. سپس این محتوا در سایت شما ارسال می شود.

تکنیک استفاده از محتوای تکراری

سئو کلاه خاکستری با تکنیک های متفاوتی صورت می گیرد که در این مقاله به اختصار مورد بررسی قرار می گیرد. استفاده از محتوای تکراری یکی از این تکنیک ها است. در این روش محتواها کپی می شود و در همان سایت یا در سایت ها و دامنه های مختلف استفاده خواهد شد. در بعضی موارد محتوای کپی شده با تغییراتی مثل نام شهر و این گونه موارد استفاده می شود. گاهی اوقات کپی کردن مطالب و محتوا از یک سایت دیگر به صورت قوی تری استفاده می شود. حتی امکان دارد از سایت اصلی نیز بهتر باشد. در نتیجه ترافیک به سمت سایت افزایش خواهد یافت. تکنیک های سئو کلاه خاکستری به صورت متفاوت انجام می شود و باعث پیشرفت سایت می شود.

دلیل اهمیت سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکستری رتبه سایت را بهبود می بخشد و ترافیک زیادی را به سمت آن سوق می دهد. تفکرات خارج از چارچوب در این روش ها جایی ندارند و از آن ها جلوگیری می شوند. سئو کلاه خاکستری به صورت دوره ای قابل تغییر است.  اگر حس می کنید که استفاده از این روش ها دستورالعمل های گوگل را زیر سوال می برد و نقض می کند، از انجام آن تکنیک خودداری کنید. ایمن ترین روش برای شما می تواند در این شرایط سئو کلاه سفید باشد.

سخن پایانی

در مقاله کنونی در زمینه سئو کلاه خاکستری توضیحاتی برای شما ارائه شد. تکنیک های مختلف را عنوان کردیم و‌ مطالب مربوطه را به رشته تحریر در آوردیم‌. توجه به این نکات بهترین کمک برای شماست. دقت لازم را در این زمینه داشته باشید. با ارتباط با سایت کار می توانید مطالب به روز و مهم را مورد مطالعه قرار دهید. این نکات باعث پیشرفت سایت شما خواهد شد و تعامل آن افزایش می یابد‌.

منبع: 

Grey Hat SEO