نکات انتخاب هاست برای طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی، مهمترین نکته انتخاب و خرید هاست می باشد. نکاتی انتخاب هاست مناسب برای طراحی سایت فروشگاه اینترنتی در این مقاله آورده شده است.

برای طراحی سایت فروشگاه اینترنتی، شبکه جهانی وب فرصت هایی بسیاری را برای افراد پیش آورده است تا اقدام به ایجاد آن کنند. این شبکه جهانی برای افرادی که نمی توانند یک فروشگاه فیزیکی را تاسیس به دلیل نداشتن توانایی مالی یا اینکه محصولات آن ها به صورت فیزیکی قابل فروش نیست،  بهترین فرصت را ایجاد کرد و می توان گفت باعث ایجاد کار برای خیلی از افراد شد.

به خاطر وجود اینترنت و رشد استفاده از آن، بسیاری از کسب و کار به این تکاپو افتاده اند که برای کار خود ، اقدام به طراحی سایت فروشگاه اینترنتی کنند تا علاوه بر گسترش فعالیت خود بتوانند مشتریان جدیدی را جذب کنند. البته بماند وقتی از مالکان سایت ها می پرسیم برای چه سایت میخواهید، شاید خنده تان بگیرد که چنین جوابی به ما می دهند:" راستشو بخوای نمیدونیم، گفتیم ببینیم دنیای اینترنت چه خبره، اصلا اینترنت چی هست؟خوردنیه؟" این اتفاق برای هر شرکت طراحی سایت افتاده است.

متاسفانه هم خیلی از شرکت ها و افراد خود اقدام به طراحی سایت فروشگاه اینترنتی می کنند و چون سررشته ای از کدنویسی ندارند، با مشکلاتی مواجه می شوند، از این رو همیشه دنبال یک طراح یا برنامه نویس سایت می گردند.

اما برای طراحی سایت فروشگاه اینترنتی، به مواردی دیگری مانند سرور، نرم افزار و پایگاه داده و غیره نیازمندیم. یکی از مواردی مهمی که باید در طراحی این نوع سایت در نظر گرفت، هاستینگ آن است. ماهیت سایت های فروشگاه اینترنتی با دیگر نوع سایت ها کاملا متفاوت است از این رو هاستینگ باید کاملا متفاوت با بقیه باشد. شرکت هایی امروزه وجود دارند که خدمات آن ها فقط ارائه و فروش هاستینگ می باشد.

در این مقاله ما قصد داریم در خصوص هاستینگ فروشگاه های اینترنتی صحبت کنیم و اینکه باید چه ویژگی داشته باشند.

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

هاستینگ در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

تمامی سایت های فروشگاهی اینترنتی یکسان نیستند، بعضی از آن ها محصولاتی را به صورت آنلاین به فروش می رسانند و بعضی دیگر خدماتی را مانند حسابداری ارائه می دهند. برای همین هاست های فروشگاه های اینترنتی دارای حالت های مختلفی می باشد و خدمات ارائه شده در هر کدام بسته به نوع کسب و کارها متفاوت می باشد. خدماتی مانند سیستم خرید، ایمیل ها و دیگر پلتفرم ها در هر نوع بسته هاستینگی متفاوت است.

به جز نرم افزاری که برنامه نویسان در بخش سایت مشتری نصب می کنند، گزینه های دیگری هم وجود دارد که می تواند به سایت اضافه کرد و باعث رضایت مشتری و بهبود سایت فروشگاه اینترنتی گردید. یکی از این گزینه ها هاست است. ولی چون هاست ها متفاوت هستند و بسته به نوع کسب وکار انتخاب می شوند، بهتر است که قبل از خرید یک هاست، از یک برنامه نویس در خصوص نوع هاستی مورد نیاز اطلاعاتی کسب کنید.

یکی از نکاتی باید انتخاب هاست فروشگاه اینترنتی به دقت کرد، انتخاب حداقل فضای کافی و مورد نیاز برای درج مطلب و نرم افزارهای مربوطه می باشد. همانطور که می دانید در الگوریتم های جدید گوگل به تولید محتوا توجه ویژه ای شده است. پس بهترین راه تبلیغ و افزایش رتبه سایت در گوگل ایجاد محتوای ناب می باشد. پس شما باید فضای کافی را در اختیار داشته باشید که تمامی این محتوا را هاست سایت خود قرار دهید. همچنین این هاست شما نباید با درج هر مطلب یا محصولی سرعت بارگذاری آن کاهش یابد.

نکته دیگر انتخاب هاست، پشتیبانی دائم و 24 ساعته آن که به 7/24 معروف است، می باشد. هر لحظه ممکن است که سایت فروشگاه اینترنتی شما به مشکل بخورد یا مورد ورودغیر مجاز افراد نانشناس قرار گیرد و به اصطلاح هک شود. شرکت هاستینگ شما باید در این زمینه کاملا پاسخگو باشد و سریعا مشکلات پیش آمده را حل نماید. مهمترین نکته در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی، امنیت آن می باشد و خیلی مهم است که نکات امنیتی را در آن حتما رعایت کنید.

نکات دیگری که باید رعایت کنید، اعمال به روزرسانی هایی است که توسط شرکت هاستینگ ارائه می شود. این بروزرسانی ها بیشتر مربوط به تکنیک های امنیتی است و از طریق ایمیل به مشتریان و کاربران ابلاغ می شود. پس حتما این موارد را بررسی کنید. مساله دیگر امکان گرفتن نسخه پشتیبان است. شرکت هاست شما باید این امکان را مشتریان و کاربران خود بدهد تا در بروز مشکل یک نسخه پشتیبان از هر فعالیتی داشته باشند.

نکات زیادی لازم است که در انتخاب شرکت هاستینگ برای سایت فروشگاه اینترنتی خود در نظر بگیرید. برای مثال کاربری آسان و راحت و امکان گفتگوی آنلاین و مستقیم با پشتیبانان در هنگام داشتن مشکل برای خرید هاست.

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی کار آسانی نیست و باید دقت لازم را در آن انجام دهید. یکی از مهمترین و البته اولین قدم ها برای طراحی سایت فروشگاه اینترنتی، انتخاب هاستینگ است. همانطور که گفته شد اگربه هر دلیلی به انواع هاست و مشکلات و خطرات آن آشنایی ندارید، به هیچ وجه تنهایی اقدام به انجام این کار نکنید و از یک برنامه نویس یا طراح کمک بگیرید.