آموزش نصب گوگل آنالیتیکس

آموزش گوگل آنالیتیکس و نحوه ی راه اندازی این ابزار روی سایت جهت تجزیه وتحلیل وب سایت در این مقاله توضیح داده شده است.

آموزش نصب گوگل آنالیتیکس اولین گام در راه شناخت بازدیدکنندگان وب سایت است. اهمیت این موضوع، سایت کار را بر آن داشت که اصول اساسی را به نگارش در بیاورد و این مسیر را برای شما هموار سازد. شما با این کار بازدیدکنندگان و کاربران خود را می شناسید و مطلع می شوید که آن ها تمایل دارند که چه محتوایی در سایت شما ببینند. این امر شما را قادر خواهد ساخت که نحوه رفتار آن ها را هنگام مرور سایت بدانید‌. پس با این برنامه رایگان به هدف خود خواهید رسید.

آشنایی با گوگل آنالیتیکس و دلیل اهمیت آن

آموزش نصب گوگل آنالیتیک اهمیت زیادی دارد چرا که راه اندازی آن قدری مشکل است. اما سایت ما تصمیم گرفته است که به صورت گام به گام این کار را برای شما توضیح بدهد و شما در هر سطحی که باید قادر به انجام آن خواهید بود‌. اما دلیل اهمیت گوگل آنالیتیک قوی و قدرتمند بودن این ابزار است و اطلاعات ضروری را در مورد وب سایت و بازدیدکنندگان به شما ارائه خواهد داد. می توان گفت که این ابزار از محبوب ترین ها برای بازاریایان دیجیتال است و بیش از ۵۶ درصد سایت ها از آن استفاده می کنند. با این ابزار به اطلاعات زیادی در مورد بازدیدکنندگان دست پیدا خواهید کرد. شما قادر هستید که میزان ترافیک سایت خود را مشاهده کنید. همچنین می توانید وب سایت هایی که ترافیک شما از آن جا آمده را بشناسید. اطلاعات دموگرافیک بازدیدکنندگان به عنوان مثال محل زندگی آن ها در دست شما خواهد بود. همچنین می توانید بدانید که ترافیک سایت شما بیشتر از طریق تلقن همراه است یا از طریق دسکتاپ این امر صورت گرفته است. برای استفاده از اطلاعات گوگل آنالیتیک فرقی ندارد که یک سایت ساده داشته باشید یا دارای یک شرکت بزرگ باشید. پس از آگاهی از این اطلاعات بهتر است که مراحل تنظیم آن را یاد بگیرید. آموزش نصب گوگل آنالیتیک برای دارندگان هر نوع سایت اهمیت بسزایی دارد.

نحوه آموزش نصب گوگل آنالیتیکس با مراحل ساده

راه اندازی این برنامه شاید مشکل باشد اما با آموزش نصب گوگل آنالیتیک می توانید این کار را به نتیجه برسانید. پس از راه اندازی این برنامه به اطلاعات ارزشمندی دست پیدا می کنید که سختی آن‌ را نادیده می گیرید. برای راه اندازی گوگل آنالیتیک کافی است همراه با ما این مراحل را دنبال کنید و تا پایان در مسیر بمانید‌.

مرحله اول: راه اندازی گوگل تگ منیجر

در ابتدای آموزش نصب گوگل آنالیتیک باید گوگل تگ منیجر Google Tag Manager را راه اندازی نمایید. این برنامه گوگل رایگان است و یک سیستم مدیریت به حساب می آید. این برنامه تمام داده های وب سایت را می گیرد و برای پلتفرم های دیگر می فرستند. این پلتفرم ها شامل فیس بوک آنالیتیکس و گوکل آنالیتیکس هستند. با این برنامه قادر خواهید بود به روز رسانی ها و برچسب ها را به کد گوگل آنالیتیک اضافه کنید. به این صورت در زمان صرفه جویی خواهد شد. همچنین می توان تعداد افرادی که روی یک پیوند PDF کلیک کرده اند‌ را ردیابی کنید. اگر این برنامه را نداشته باشید این کار باید به طور دستی انجام شود‌.

مرحله دوم: راه اندازی گوگل آنالیتیکس

در این مرحله از آموزش نصب گوگل آنالیتیک، یک حساب گوگل آنالیتیک را ایجاد کرده و حساب کاربری و نام وب سایت خود را وارد نمایید. شرایط نشان داده شده را بپذیرید و شناسه ردیابی را دریافت نمایید. اکنون باید به مرحله بعد وارد شوید.

مرحله سوم: تنظیم تگ تجزیه و تحلیل با گوکل تگ منیجر

برای این کار باید به داشبورد گوکل تگ بروید و روی گزینه Add a new tag را کلیک کنید. در این مرحله صفحه ای برای شما ایجاد می شود که شما می توانید برچسب جدید وب سایت خود را ایجاد نمایید. برای این کار روی گزینه پیکربندی کلیک کرده و سپس گزینه Universal Analytics را انتخاب نمایید. پس از این کار داده مورد نظر را انتخاب و به تنظیمات بروید و متغیر جدید را برگزینید. در پنجره جدید می توانید شناسه ردیابی گوکل آنالیتیکس را وارد کنید. در این مرحله باید به بخش راه اندازی بروید و داده های مورد نظر را انتخاب نمایید. پس از اتمام این مراحل گزینه save  را بزنید.

مرحله چهار: تنظیم اهداف گوگل آنالیتیک

همان گونه که متوجه شدید آموزش نصب گوگل آنالیتیکس اهمیت زیادی دارد و به همین دلیل ما قدم‌ به قدم با شما هستیم. شما باید اهداف موفقیت سایت خود را به گوگل بگویید. اهداف را در داشبورد گوگل آنالیتیکس تعیین نمایید. روی گزینه Admin کلیک کنید. در پنجره بعد دکمه اهداف را پیدا کرده و کلیک نمایید. در این قسمت می توانید اهداف خود را ایجاد نمایید. الگوها را بررسی کرده و نمونه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

مرحله پنج آموزش نصب گوگل آنالیتیک

در این مرحله باید به کنسول جستجوی گوگل پیوند دهید. روی نماد چرخ دنده کلیک کرده و در ستون وسط گزینه Property Settings را انتخاب نمایید. بعد از آن روی گزینه Adjust search console کلیک نمایید. در این مرحله می توانید سایت خود را به کنسول جستجوی گوگل بیافزایید. با کلیک‌ بر روی دکمه افزودن این کار را انجام دهید.

سخن پایانی

در مبحث آموزش نصب گوگل آنالیتیکس موضوعات مهمی را برای شما در نظر گرفتیم. همراهی با سایت کار همیشه می تواند شرایط را برای شما آسان سازد. در این سایت اطلاعات مفیدی در مورد سئو و طراحی سایت برای شما تدارک دیده شده است.

منبع: 

How to Install Google Analytics in WordPress for Beginners