جست و جوی کلمات کلیدی در شبکه های اجتماعی

یکی از روش های جستجوی کلمات کلیدی شبکه های اجتماعی هستند که مخاطبان بطور هدفمند در آن ها به دنبال یافتن موضوعات مورد علاقه شان هستند.

اصولا رسانه های اجتماعی اطلاعات زیاد و مفیدی را برای متخصصان سئو در نظر گرفته است. ازجمله این موارد جست و جوی کلمات کلیدی در شبکه های اجتماعی است که در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد. سایت کار با مقاله های ارزشمند در زمینه دنیای اینترنت و کلیه فضاهای مجازی در اختیار شماست.

اهمیت کلمات کلیدی

این گونه کلمات و عبارات اساس بازاریابی و تحقیقات در فضای مجازی به حساب می آیند. از این رو جست و جوی کلمات کلیدی در شبکه های اجتماعی از اصول مهم و اساسی برای استفاده از این فضاها می باشد‌. در واقع باید گفت که انجام و اجرای تحقیقات این کلمات برای بازاریابی رسانه‌های اجتماعی تاثیر بسزایی دارد. فیس بوک، اینستاگرام یا توییتر هر کدام دارای کلمات کلیدی بسیار مهم و اساسی هستند که استفاده از آن ها باعث بیشتر دیده شدن شما خواهد شد. شما با استفاده از کلمات کلیدی صحیح می توانید خود را نشان دهید.  همچنین باید بتوانید علاقه بازار را برای نوع محصولات و خدمات تشخیص دهید. بهتر است متوجه شوید که چه نوع کلمات کلیدی بیشتر مورد تقاضا است و در کل هدف کاربران را درک کنید.

یکسان بودن یا نبودن جست و جوی کلمات کلیدی در شبکه های اجتماعی

ممکن است این سوال پیش بیاید که جست و جوی کلمات کلیدی در شبکه های اجتماعی یکسان و هماهنگ است. برخی از بازاریابان و جستجوگران این عقیده را باور دارند. از نظر آن ها فرآیند جستجو در کلیه فضاهای مجازی یکسان است. اما بین جستجو در شبکه های اجتماعی مختلف، تفاوت های عمده ای وجود دارد.  در هر کدام از این فضاها با توجه به نوع کارکرد، کلمات کلیدی خاصی کاربرد مهم تری مشاهده می شود. همچنین نوع تحقیق کاربران نیز در رسانه‌های اجتماعی متفاوت است. مثلا رفتار کاربران و اشتراک گذاری عکس در اینستاگرام و توییتر کاملا متفاوت است. یکی از  تفاوت های بین کاربران و جستجوگران این است که کاربران تعامل و شرکت در گفتگو را دوست دارند و علاقمند هستند ایده های خود را به اشتراک بگذارند. اما در نقطه مقابل جستجوگران سوالاتی را دنبال می کنند که پاسخی به آن ها داده نشده است. اما همین رفتار نیز در پلتفرم های مختلف تفاوت چشمگیری دارد. لذا فکر کردن و جستجوی کلیدواژه ها کاملا متفاوت است. از این رو بهتر است نحوه‌ی جستجوی کلمات کلیدی در پلتفرم های محبوب را مورد بررسی قرار دهیم.

جست و جوی کلمات کلیدی در شبکه های اجتماعی از جمله فیس بوک

به جرات می توان گفت که فیس بوک بزرگترین پلتفرم اجتماعی است. این پلتفرم به لحاظ تعداد بسیار بالای کاربران، فضای مناسبی برای تبلیغ، تولید محتوا و معرفی برند است. در این پلتفرم می توان مخاطبان و کاربران را بر اساس معیارهای مختلف جستجو نمود‌. اطلاعات اجتماعی، الگوهای رفتاری، علاقه افراد نکاتی است که شما را به کاربران نزدیک خواهد کرد. در فیس بوک نمی توان کلمات کلیدی را تحقیق کرد. در واقع در این پلتفرم ابزار داخلی برای تحقیق در اختیار شما نمی گذارد. اما از پروفایل مخاطبان می توانید به این جستجو راه پیدا کنید. فیس بوک پارامترهای خاصی برای خود دارد. در واقع هدف گیری در فیس بوک را می توان از طریق داده ها و اطلاعات اجتماعی، رویدادهای زندگی، سرگرمی ها و علاقه های خاص دیگر انجام داد.

جست و جوی کلمات کلیدی در توییتر

توییتر در واقع مورد علاقه افرادی است که به دنبال کنجکاوی هستند. این پلتفرم مورد علاقه بازاریابان دیجیتال، روزنامه نگاران و افراد کتجکاو است. در یک جمله باید گفت که توییتر فرصتی برای دسترسی به اخبار فوری و‌ رویدادهای زنده به حساب می آید. استفاده از هشتگ‌ها همیشه در توییتر مورد استفاده بوده است. امروزه می توان هر کلمه یا عبارت را در این پلتفرم مورد جست و جو قرار داد. از این رو می توان موضوعات پرطرفدار را به راحتی شناسایی کرد. به طور مستقیم می توانید کلمات کلیدی و‌ هشتگ‌ها را جست و جو نمایید. برای نقطه شروع از ابزار کلمه کلیدی رایگان WordStream استفاده نمایید‌.

جست و جوی کلمات کلیدی در شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام

درست است که اینستاگرام زیرمجموعه فیس بوک است، اما کاملا متفاوت است. اینستاگرام یک پلتفرم کاملا بصری است. کلمات کلیدی و هشتگ ها نیز در این پلتفرم  اهمیت ویژه ای دارند. می توان گفت که اینستاگرام به شدت بر هشتگ ها متکی می باشد.  بنابراین برای یافتن محتوا در اینستاگرام، کلمات کلیدی مهم ترین نقش را بازی می کنند. شما قادر خواهید بود کلمات کلیدی زیادی را در پست های خود به کار ببرید. جست و جوی کلمات کلیدی در شبکه های اجتماعی نکته ای است که برای استفاده از تمام پلتفرم ها نیاز است.

تحقیق کلمات کلیدی در پلتفرم یوتیوب

جست و جوی کلمات کلیدی در شبکه های اجتماعی را در این قسمت در مورد یوتیوب توضیح خواهیم داد. یوتیوب نیز از پلنفرم های پرطرفدار است. در واقع این پلتفرم سلطان بی بدیل ویدیوهای آنلاین به حساب می آید. از آن جایی که روزانه تعداد بسیار زیادی ویدیو در یوتیوب آپلود می شود، پس استفاده از کلمات کلیدی برای کاربران اهمیت زیادی دارد. از آن جایی که یوتیوب زیرمجموعه گوگل است، قابلیت جستجو را در خود دارد. با استفاده از جستجوهای wildcard می توانید این کار را به انجام برسانید. فقط کافی است قسمتی از عبارت را وارد نمایید. یوتیوب مجموعه ای  از پیشنهادها را برای شما ارائه می‌دهد.

جست و جوی کلمات کلیدی در پینترست

می توان گفت که پینترست یک رسانه اجتماعی بی نظیر است. در واقع این پلتفرم بر اساس محتوای انتخاب شده توسط کاربران کار می کند. در این رسانه اجتماعی نیز کلمات کلیدی نقش اساسی دارند. نکته ای که در پینترست وجود دارد این است که محتوا را خود پینترست تنظیم‌ خواهد کرد و اطلاعات محدودی در سایت قرار می دهد. اما در اینستاگرام کاربران قادر هستند اطلاعات زیادی تنظیم نمایند. برای جست و جو در پینترست، این پلتفرم چند روند را در اختیار شما قرار می دهد. ژورنال نویسی امروزه در بین کاربران بسیار محبوب شده است. با برگه کاوش نیز می توان موضوعات را مورد بررسی قرار داد. این پلتفرم موضوع های پرطرفدار را بررسی خواهد کرد. اگر شما کلمه کلیدی را وارد کنید، پیشنهادهای مرتبط به شما داده خواهد شد.

سخن پایانی

جست و جوی کلمات کلیدی در شبکه های اجتماعی مهم ترین مسئله برای پیشرفت و رشد در این فضاها است.  از این رو فضاهای مجازی را مورد بررسی قرار دادیم. این اطمینان را به شما می دهیم که سایت کار دروازه ای رو به پیشرفت برای شما باز خواهد کرد.