استفاده از ایموجی در وردپرس

استفاده از ایموجی یا همان شکلک ها در وردپرس با راهکارهای بسیار ساده ای در این مقاله توسط سایت کار جهت راهنمایی کاربران آمده است.

اصولا واکنش خوانندگان و کاربران برای سایت ها اهمیت ویژه ای دارد. از این رو برخی برای رسیدن به این هدف استفاده از ایموجی در وردپرس را در دستور کار خود قرار می دهند. این نکات ظریف و مهم در فضای مجازی‌ و دنیای اینترنت را می توانید در کنار سایت کار به شیوه صحیح و اصولی آموزش ببینید. این سایت همیشه با کادر مجرب خود، همراه و همگام با شماست و اطلاعات مهم و ارزنده را به شما تقدیم می کند.

ایموجی چیست؟

بهتر است که قبل از صحبت درباره استفاده از ایموجی در وردپرس، این واژه را بهتر بشناسیم‌. حتما تاکنون این شکلک های بامزه و بعضا با معنی را در گوشی یا کامپیوتر خود مشاهده نموده اید‌. ایموجی ها احساسات و حرف های ناگفته را می توانند نشان دهند. این شکلک ها معمولا دارای علامت نگارشی نیز هستند. امروزه استفاده از آن ها بسیار رایج شده و تقریبا همه روزانه آن ها را به جای ارتباط متنی به کار می برند.‌ بازدیدکنندگان و کاربران عادت دارند که به سرعت و با یک کلیک به چیزهایی که مشاهده می کنند یا متن هایی که می خوانند، واکنش نشان دهند‌. نشان دادن عشق، لبخند، اخم و ناراحتی و دیگر واکنش ها برای همه اهمیت زیادی دارد. بنابراین کوتاهترین و واضح ترین راه استفاده از ایموجی ها می باشد. یعنی در واقع به راحتی می توان با یک ایموجی احساسات خود را منتقل نمود.

چگونگی استفاده از ایموجی در وردپرس

شناخت ایموجی ها و استفاده صحیح از آن ها می تواند جذابیت خاصی به کار شما بدهد‌. استفاده از ایموجی در وردپرس مسئله ای است که خیلی ها به دنبال آن هستند. از این رو بر آن شدیم که شیوه این کار را برای شما ارائه دهیم. با روشی که توضیح خواهیم داد، شما قادر هستید به سرعت و آسان ایموجی ها را به محتوای خود اضافه نمایید. همچنین بازدیدکنندگان نیز این امکان را دارند که با استفاده از ایموجی ها درباره پست و محتوای واکنش نشان دهند. تمام این مراحل را می توانید با توضیحات ما انجام دهید.

نصب افزونه Remoji

برای استفاده از ایموجی در وردپرس باید این مراحل را به ترتیب انجام دهید. ابتدا وارد پنل مدیریت وردپرس خود شوید. در ستون سمت چپ، گزینه «افزونه ها» را انتخاب و سپس روی «افزودن جدید» کلیک کنید. می توانید ماوس را روی پیوند "plugins" قرار داده و روی «افزودن جدید» کلیک کنید. در این مرحله در کادر «جستجوی افزونه ها» عبارت "Remoji" را وارد کنید. سپس افزونه Remoji وردپرس را جستجو کرده و پس از یافتن آن روی گزینه "install now" کلیک کنید. پس از آن باید روی WordPress Remoji کلیک نمایید. تا این جای کار شما افزونه را نصب کرده اید. اما باید قبل از استفاده آن را فعال کنید. برای این کار روی باید گزینه «فعال کردن» را انتخاب کنید. سپس روی گزینه Remoji WordPress کلیک کنید. در این  مرحله نصب و فعال سازی به طور کامل انجام شده است. در ادامه بلید روی راه اندازی افزونه و اجرای آن در وردپرس کار کنید.

پیکربندی Remoji

زمانی که شما افزونه را فعال کردید، بازدیدکنندگان می توانند به پست ها واکنش نشان دهند و‌ نظرات خود را بیان کنند. برای افزودن ایموجی به وردپرس نیاز نیست کار دیگری انجام دهید. تا این جای مقاله مهم ترین نکات درباره استفاده از ایموجی در وردپرس را بیان کرده ایم. اکنون با کلیک بر روی تنظیمات می توانید روی ایموجی ها تنظیمات انجام داده و آن ها را ذخیره نمایید‌‌.

مدیریت تنظیمات واکنش ایموجی ها

برای استفاده از ایموجی در وردپرس می توانید روی آن ها مدیریت داشته باشید. مثلا می توانید کنترل کنید که ایموجی ها روی پست ها انجام شود. یا این که با تنظیمات خود می توانید مشخص نمایید که ایموجی ها روی نظرات انجام شود‌‌. شما قادر هستید که به بازدیدکنندگان مهمان این اجازه را بدهید که از ایموجی استفاده کنند وگرنه فقط کاربرانی که وارد سیستم شده‌اند می توانند واکنش نشان دهند.

ویرایش تنظیمات مشاهده پست

با این تنظیمات پیشرفته نحوه شمارش، ثبت و نمایش نماها کنترل می شود‌. با شمارش می توانید مدت زمانی که یک بازدیدکننده باید در صفحه بماند تا به عنوان یک بازدید حساب شود را تعیین کنید.

پیکر بندی تنظیمات نظرات

در مراحل استفاده از ایموجی در وردپرس باید تمام اصول را انجام دهید. با تنظیمات بر روی نظرات این امکان را خواهید داشت که نظرات را برای برخی از صفحات غیر فعال کنید. البته به این نکته توجه داشته باشید که نباید کاربران و بازدیدکنندگان را برای اظهارنظر مسدود کنید.

تا این جا درباره استفاده از ایموجی در وردپرس و نحوه اضافه کردن آن نکات مهمی را در اختیار شما قرار دادیم‌.

آیا استفاده از ایموجی در وردپرس برای سایت شما مناسب است؟

اکنون باید به این مسئله بپردازیم که آیا استفاده از ایموجی در وردپرس برای سایت شما مناسب و کاربردی است؟ ایموجی ها اصولا برای پیام ها و رسانه های اجتماعی بسیار محبوب هستند. اما آیا در مورد پست های وبلاگ و صفحات وردپرس نیز می تواند از آن ها به مقدار زیاد استفاده کرد. اگر سایت معمولی باشد، به عنوان مثال سایت تجاری یا سایت های مربوط به جوانان، این ایموجی ها بسیار مفید هستند و تاثیر خوبی دارند‌‌. اما در مورد مقاله های مهم مثلا نیویورک تایمز نمی توان از این ایموجی ها استفاده نمود‌. درست است که سایت شما نیویورک تایمز نیست، اما امکان دارد مخاطبان شما علاقه ای به ایموجی نداشته باشند. پس با توجه به موقعیت کاربران خود، ایموجی را در نظر بگیرید. اگر مناسب نیست اصلا استفاده نکنید.

سخن پایانی

سایت کار همیشه مطالب مفید و ارزشمندی برای بالابردن اطلاعات و آگاهی شما ترتیب می دهد. در این مقاله استفاده از  ایموجی در وردپرس را مورد بررسی قرار داده است. با ما باشید.