راهنمای کامل لایو اینستاگرام

لایو اینستاگرام چیست و چگونگی گذاشتن Instagram Live را در این مقاله با راهنمایی کامل توسط سایت کار بیاموزید.

لایو اینستاگرام به معنای واقعی کلمه راه میانبر و پلی برای موفقیت است. در این مقاله سعی داریم این موضوع را به طور کامل توضیح دهیم. همراهی شما با سایت کار باعث افتخار ما است.

درباره لایو اینستاگرام بیشتر بدانیم.

برای استفاده از این پله ترقی در اینستاگرام راهکارهایی وجود دارد. در واقع لایو اینستاگرام بخشی از استوری های این پلتفرم به شمار می رود. به جرات می توان گفت که اینستاگرام امروزه بیشتر از پانصد میلیون کاربر در جهان دارد. پس امکان دیده شدن شما زیاد است‌. استوری ها و لایو اینستاگرام در بالای صفحه نشان داده می شود‌، از این رو توجه کاربران به آن جلب می شود. با استفاده از لایو در بالای فید به رتبه های اول می رسید. با این کار در الگوریتم اینستاگرام پیشرفت می کنید. در این برنامه شما به صورت زنده با کاربران خود ارتباط برقرار می کنید.

چرا لایو اینستاگرام

قدرت لایو اینستاگرام برای دیده شدن مشاغل بسیار ارزشمند است. روزانه بیش از پانصد میلیون نفر از این پلتفرم استفاده خواهند کرد. طبق آمار اینستاگرام بیش از نیمی از کاربران برندها را دنبال می کنند. در واقع باید گفت که هشتاد درصد کاربران اینستاگرام برای خرید محصول یا خدمات دیگر به این پلتفرم متکی هستند‌. پس به جرات باید گفت که اینستاگرام یک منبع معتبر و قدرتمند بازاریابی به شمار می رود. با اجرای لایو محتوای شما به جایگاه اول در استوری ها می رسد. حتی برای فالوور پیام لایو شما فرستاده می شود.

رابطه دو طرفه در لایو اینستاگرام

یکی از مزیت های لایو اینستاگرام این است که کاربران و فالوورها می توانند به راحتی عشق و علاقه خود را نشان دهند. سوالات و نظرات خود را به صورت زنده عنوان می کنند و به طور واقعی جواب دریافت می دارند. با این کار بینش و بازخورد مستقیم از افراد مشاهده خواهد شد. یک روش ساده برای لایو این است که قبل از شروع در استوری سوال خود را مطرح نمایید. به این صورت بررسی سوالات آسان تر خواهد شد.‌ همچنین با انتخاب استیکر سوال از ابن ویژگی استفاده کرده و پس از لایو، روی دکمه علامت سوال کلیک کرده و پاسخگویی را آغاز نمایید. پس از تکمیل این برنامه می توانید آن را استوری کرده و این اجازه را به کاربران خود بدهید که به مدت ۲۴ ساعت آن را مشاهده کنند‌. داشتن لایو شکاف بین شما و فالوورها را از بین می برد و تعامل و همکاری بصری را به همراه دارد. اکثر افراد ترجیح می دهند به جای مطالعه مطالب در وبلاگ، تمام اطلاعات را در برنامه لایو ببینند. پس می توانیم آن را یک‌ راه قدرتمند برای دستیابی و برقراری تعامل با مخاطبان دانست.

نحوه اجرای لایو

تا این جا از پتانسیل و عملکرد لایو اینستاگرام آگاهی پیدا کردید. در ادامه نحوه اجرا را به شما آموزش می دهیم.

مرحله اول:

نکته کلیدی این برنامه تعیین یک برنامه زمانی است. برای بهبود ایجاد روابط قوی با مخاطبان زمانی را تعیین کنید.‌ به عنوان مثال یک روز و ساعت را برای لایو خود مشخص کرده و آن را برای کاربران خود تبلیغ نمایید. به این صورت فالوور های شما همیشه مشتاقانه منتظر ویدیوی لایو شما خواهند بود.

مرحله دوم:

برای استقبال بیشتر از لایو اینستاگرام هدف خود را مشخص کنید. یعنی این مسئله مهم است که بدانید چه انتظاری از برنامه خود دارید. هدف شما می تواند تقویت رابطه با مخاطبان، افزایش فالوور، ثبت نام یا فروش باشد. سعی کنید در هر برنامه لایو یک موضوع را انجام دهید. حتی زمان طول کشیدن اجرا و موضوعات را نیز پوشش دهید.

مرحله سوم لایو اینستاگرام:

برای خود یک قالب و چارچوب مشخص کنید. پرسش و پاسخ می تواند از برنامه های شما باشد‌. راه اندازی یا معرفی محصول، نشان دادن پشت صحنه کار و فعالیت خود، مثلا نحوه ساخت کارهای دستی، مصاحبه یا همکاری با دیگران، انجام کارهای غیر منتظره و غافلگیر کننده می توانند شامل برنامه های جذاب لایو باشند‌.

مرحله چهارم:

تبلیغ از قبل می تواند هیجان کار را خیلی بالاتر ببرد. برای ارتقاء کیفیت کار خود برنامه منظم داشته باشید.

مرحله پنجم:

در سمت چپ بالای صفحه در قسمت استوری، روی دوربین بزنید یا انگشت را به سمت راست بکشید. گزینه instagram Live را انتخاب کرده و از بین گزینه ها یک مورد را استفاده کنید. تنظیمات استوری را نیز بررسی نمایید. می توانید برنامه از از افراد خاصی مخفی کنید. یا مشخص کنید چه افرادی پاسخ بدهند. می توانید آن را بایگانی کنید و در استوری استفاده نمایید.

مرحله ششم:

گزینه Start Live Video را انتخاب و روی آن ضربه بزنید. در این موقعیت اینستاگرام به مخاطبان شما اطلاع می دهد. می توانید روی نماد لایو‌ بزنید و تایمر را مشخص کنید. می توانید موقعیت دوربین را تغییر دهید. شما قادر خواهید بود با یک‌ شخص دیگر نیز به طور مشترک لایو‌ انجام دهید. برای همکاری و مصاحبه این گزینه بسیار مناسب است. نمادی که دارای دو صورت است را بزنید و شخص مورد نظر را دعوت نمایید. بینندگان نیز می توانند درخواست کنند که در لایو شما شرکت داشته باشند. شما با کلیک روی گزینه View می توانید تقاضا را قبول یا رد کنید. حتی می توانید از فیلتر های صورت نیز استفاده نمایید.

تعامل با نظرات کاربران

در لایو اینستاگرام رابطه و تعامل دونفره صورت می گیرد. این جا زمان واقعی برای تعامل و برخورد شما است. در حین لایو به سوالات و نظرات پاسخ دهید و از آن ها با ذکر نام تشکر کنید. از آن ها بخواهید که لایو اینستاگرام شما را به اشتراک بگذارند. پس از اتمام برنامه از بینندگان تشکر کنید و‌ روی گزینه end کلیک کنید. سپس لایو خود را ذخیره کرده و به اشتراک بگذارید. این نکته را در نظر بگیرید که تنها ویدیو ذخیره می شود و نظرات، لایک ها و بازدید ها دیده نمی شوند. با به اشتراک گذاری این لایو به استوری اضافه می شود و به مدت ۲۴ ساعت قابل دسترسی است. حتی می توانید آن را به صورت IGTV به اشتراک بگذارید.

سخن پایانی

برای پیشرفت در فضای مجازی از روش مختلف استفاده کنید. در این مقاله لایو اینستاگرام را مورد بررسی قرار دادیم. با توضیحات مرحله به مرحله ما می توانید به راحتی این فعالیت ارزشمند را انجام دهید. در سایت کار با ما همراه باشید.