چگونگی طراحی وب سایت ارزان برای استارتاپ کسب وکار

معرفی تکنیک و ابزارهای لازم برای طراحی وب سایت ارزان برای کسانی که بودجه کافی ندارد.این مقاله نکات طراحی وب سایت ارزان رابیان میکند.

در چند سال گذشته، طراحی اپلیکیشن های مبتنی بر وب رشد چشمگیری داشته است اما مشکلی برای طراحی اپلیکیشن وجود دارد، هزینه بالای تولید آن می باشد. هزینه تولید و اجرا اپلیکیشن ها برای بسیاری از شرکت ها، بیشتر از بودجه ای است که آن ها دارند، به همین دلیل آن ها بعضی از شرکت ها از طراحی اپلیکیشن خودداری می کنند و ترجیح می دهند که به دنبال پروژه طراحی وب سایت ارزان با امکانات ساده بروند.

اکثر شرکت های طراحی سایت همیشه به مشتریان جدید خود که بودجه کافی در اول ندارند، توصیه می کنند که اول از همه یک وب سایت ساده که مراتب قیمت پایین تری دارد، ایجاد کنند و بعد از یک مدتی که سایت توانست در صفحه مناسب گوگل قرار گیرد و به مرحله درآمدزایی مناسب برسد، سایت خود را طراحی مجدد نمایند و آن حرفه ای کنند. بهتر است که نکات طراحی مجدد وب سایت را حتما مطالعه نمایید.

نکات و موارد زیادی برای طراحی وب سایت ارزان وجود دارد. اگر قصد ایجاد یک وب سایت فروشگاهی را داشته باشید و بودجه کافی را در مرحله اول برای ایجاد آن ندارید، ما نکات زیر را به شما توصیه می کنیم که در طراحی یک وب سایت فروشگاهی یا ایجاد یک استارتاپ کسب و کار به کار ببرید. هرچند اگر قصد حرفه ای کار کردن را دارید، بهتر است که سرکیسه تا حدی شل کنید.

نکات کاربردی برای طراحی وب سایت ارزان

عواملی که باعث صرفه جویی در هزینه طراحی سایت می گردد، عبارت است از:

  • ·تعداد صفحات سایت
  • ·استایل طرح و سایت
  • ·کپی رایتینگ یعنی متن واحد در سایت
  • ·بهینه سازی سایت
  • ·طراحی رسپانسیو( واکنش گرا)
  • ·یکپارچه سازی پایگاه داده
  • ·کاربردگرایی تجارت الکترونیک

در ادامه سعی کنیم، بعضی از نکات را به صورت یکپارچه توضیح دهیم.

تاثیر تعداد صفحات در برای طراحی یک سایت ارزان

تعداد صحفات یک سایت بستگی به محصولات و خدماتی است که شما ارائه می دهید و همچنین کلمه کلیدی مورد نظر شما که قصد دارید در جستجوی گوگل در صفحه اول قرار بگیرید، دارد. بعضی از صاحبان کسب و کار، به دلیل اینکه مشتریان خاص خود دارند نیازی به سئو حرفه یا بازاریابی برای سایت خود ندارند. آنها فقط به دنبال طرحی هستند که بتوانند محصولات خود را در قالب یک کاتالوگ به مشتریان خود معرفی کنند. در چنین مواقعی تعداد صفحات 30 تا 50 برای چنین کسب وکارهایی مناسب است.

اما اگر به دنبال ایجاد یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای هستید و قصد دارید که از نظر رتبه بندی گوگل در صفحه اول باشید و نمی خواهید هزینه زیادی برای سئو خود کنید، بهترین کار تولید محتوا براساس کلمات کلیدی می باشد.

در الگوریتم جدید گوگل، تولید محتوا اهمیت بیشتری پیدا کرده است. برای همین اگر می خواهید که در رتبه برتر گوگل قرار بگیرید، راحت ترین و ارزان ترین راه تولید محتوا می باشد. برای همین تعداد صفحات بیشتری را برای تولید محتوا خود باید ایجاد کنید که چون حالت متنی دارد و از یک قالب استفاده می کنند، نیازمند هزینه اضافی نمی باشد.

برای تولید محتوا طراحی وب سایت ارزان، استفاده از قالب های و CMSهای وردپرس توصیه می شود چونکه به راحتی با اصول سئو تطابق دارند. قالب های وردپرس زیادی وجود دارد که صفحات را خیلی راحت تر و سریع تر می توانید ایجاد کنید. البته اگر آشنایی کافی با تکنیک ها و قالب های آن ندارید، توصیه می کنیم که از حتما از شرکت های طراحی وب درخواست کنید که این کار را برای شما انجام دهند. چون شما بعدا به ایراداتی ممکن است بربخورید که رفع این ایرادات به مراتب هزینه بالاتری برروی دوش شما تحمیل می کند.

استایل طراحی برای صفحات تک

در طراحی یک وب سایت هیچگونه محدودیتی برای استفاده از تکنیک های طراحی وجود ندارد و شما می توانید از هر نوع کامپوننت و ابزاری که با آن آشنایی بیشتری دارید، استفاده کنید. یکی ازتفاوت های این ابزارها، هزینه آن ها می باشد. یکی از استایل هایی که استفاده آن دیگر به صورت عمومی درآمده است، رسپانسیو است و برای اینکار ابزارها و پلت فرم های زیادی و معروفی مانند بوت استرپ وجود دارد. طراحی سایت رسپانسیو( واکنش گرا) رشد چشمگیری داشته است و امروزه به یک الزام برای هر سایتی تبدیل شده است.

مسلما طراحی سایت رسپانسیو که در گوشی و تبلت به خوبی نشان داده شود، نیازمند هزینه کردن بیشتری است. اگر بودجه کافی برای این کار ندارید، می توانید از نمونه قالب های آماده رسپانسیو استفاده کنید، هر چند ما استفاده از این قالب ها را اصلا توصیه نمی کنیم، اما برای شروع یک کار مناسب است، البته این بستگی به نوع کسب وکاری دارد که شما قصد انجام آن را دارید.

بهینه سازی سایت برای یک وب سایت ارزان

سئو امری حیاتی و لازم برای زنده نگه داشتن یک فروشگاه اینترنتی در دنیای اینترنت است. تکنیک های زیادی برای سئو و بهینه سازی سایت وجود دارد. اگر به دنبال انجام یک سئو حرفه ای هستید، باید حرفه ای هزینه کنید اما اگر بودجه شما فعلا کافی نمی باشد، از تکنیک های خیلی ساده تر می توانید استفاده کنید. همانطور که گفتیم ارزانترین راه تولید محتوای ناب است. گوگل به این مورد اهمیت ویژه ای میدهد و اگر سایتی را مشاهده کند که محتوای آن دست اول است، امتیاز بالاتری میدهد و کافی است اصول سئو را در سایت خود رعایت کرده باشید. کارهایی دیگری هم  میتوان انجام داد مانند شبکه های اجتماعی که هم خودتان می توانید انجام دهید یا نیز میتوانید یک نفر را برای اینکار استخدام کنید تا شبکه های اجتماعی شما را به روزرسانی نماید.

بهینه سازی سایت فرآیندی نیست که یک شبه اتفاق بیفتد. حداقل زمان لازم 6 ماه می باشد. البته شما می توانید از متخصصان سئو برای مشاوره مشورت بگیرید و اکثر شرکت ها مشاوره را به صورت رایگان انجام می دهند.

استفاده از پایگاه داده

پایگاه داده های زیادی برای ذخیره سازی اطلاعات وجود دارد. هر وب سایت در زمان ایجاد، حداقل تا یک سال اطلاعات خاصی برای ذخیره ندارد و می تواند از پایگاه داده های ساده که به راحتی قابلیت به روزرسانی را دارند ، استفاده کنند. استفاده از این پایگاه داده ها به مراتب هزینه طراحی وب سایت را کاهش می دهد و باعث افزایش سرعت کار می گردد.