نکات ساخت سایت در سال 2017 که می بایست رعایت کنید

روش های ساخت سایت هر ساله تغییر می کند و طراح سایت باید آخرین تکنولوژی های آن آشنا باشد. دراین مقاله در خصوص نکات ساخت سایت 2017 صحبت می کنیم.

ساخت سایت

روش های ساخت سایت پیوسته در حال تغییر است و اگر شما طراح هستید یا قصد ساخت سایت جدیدی را دارید، باید همیشه با آخرین تکنولوژی ها و روش های جدیدی طراحی آشنا باشید. در هر لحظه، شاهد از بین رفتن تکنیک های قدیمی طراحی سایت و به وجود آمدن تکنیک های جدید که البته ممکن است ترکیبی از روش های قدیمی نیز باشید، هستیم.

در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی، استفاده از تکنیک های جدید در ساخت سایت از اهمیت بیشتری نسبت به بقیه انواع دارد. در واقع استفاده از روش های بروز می تواند یک فروشگاه نسبت به بقیه رقیب هایش جلو بیندازد و باعث افزایش فروش یا نرخ تبدیل آن گردد.

تقریبا اول هر سال میلادی، ابزارها و تکنیک های جدید ساخت سایت که توسط شرکت های بزرگ یا افرادی که در این زمینه تبحر دارند، معرفی می شوند. البته همه این روش ها، الزاما تکنیک به صورت کد نمی باشند بلکه مواردی می باشند که شما به عنوان یک طراح سایت، باید آن ها را بدانید و در پروژه ساخت سایت خود رعایت نمایید. در این مقاله قصد داریم نکاتی را که شما ( طراحی وب سایت) در سال 2017 آن ها را رعایت کند را بیان نماییم.

نکات ساخت سایت 2017

1. سن کاربران را در نظر بگیرید

شرکت های تبلیغات اینترنتی، برای دریافت بازخورد بیشتر تبلیغات خود را بر اساس علایق کاربران امروزی انجام می دهند. هر ساله با توجه به پیشرفت تکنولوژی و بروز انواع ابزارهای خاص، علایق و سلیقه های عمومی در نسل های مختلف، متفاوت خواهد بود. برای مثال بیشتر افراد جوان، امروزه از گوشی و تبلت برای انجام کارهای اینترنتی خود مانند خرید، انتقال پول، بازی و غیره استفاده می کنند، از این رو طراحی سایت رسپانسیو مساله ای که حتما باید در ساخت سایت درنظر بگیرید.

یک نکته که باید به آن توجه کنید، این است که هر ساله با توجه به ورود نسل جدید و ایجاد تکنولوژی های به روز، سلیقه و علایق هم تغییر می کند و همچنین ممکن است که اولویت و سلیقه های نسل قدیمی با توجه به سن آن ها تغییر یابد. اگر بخواهیم یک مثال دیگر بزنیم، چند سال پیش توجه به المان های گرافیکی زیبا اولویت اول هر کاربر و طراح سایت بوده است اما امروزه راحت استفاده کردن سایت و محتوای با کیفیت بیشتر از همه موارد مورد توجه افراد و کاربران می باشد.

2. تعاملات مینی میکرو

تعاملات میکرو، یک مورد خیلی رایج در ساخت سایت است که در واقع عملیات هایی ( در واقع می توان ابزارهایی را هم نیز تعریف کرد) هستند که برای ارتباط با سایت استفاده می شوند مانند کلیک کردن برروی یک دکمه ( باتن). یکی از مواردی که را حتما باید در نمونه سازی اولیه قبل از ساخت سایت در نظر بگیریم، تعاملات مینی میکرو و تعریف عملیات ها و ابزارهایی لازم برای انجام این کار می باشد.

امروزه شاهد افزایش استفاده از اپلیکیشن های موبایل در کنار ساخت سایت هستیم و دلیل اینکه صفحات موبایل خیلی کوچک هستند ( نهایتا 500 پیکسل طول دارند)، بیشتر دکمه در اندازه های کوچک طراحی می شوند. برای همین استفاده از این ابزارهای علاوه بر اینکه باید آسان باشد، انجام عملیات توسط آن ها هم نیز سریع انجام شوند.  

3. تصاویر سفارشی

استفاده از تصاویر عادی و کپی شده درساخت سایت باعث کاهش و در عوض استفاده از تصاویر سفارشی که توسط طراح گرافیک، به صورت تخصصی ایجاد شده اند، باعث افزایش رضایت کاربران می شوند. در واقع استفاده از تصاویری کپی به این حس را به کاربر می دهد که محتوای این سایت، مطلب جدیدی برای بیان ندارد. البته ممکن است که این مساله یعنی تولید عکس های سفارشی وقت گیر و از نظر هزینه بالاتر باشد، اما باعث ساخت سایت یکتا و منحصر به فردی بین بقیه رقبا خواهد گردید و نشان می دهد که شما برای کار خود و کاربرانتان ارزش قائل هستید.

4. داستان سرایی تعاملی

یکی از بهترین روش ها در ساخت سایت و برای جذب کاربران بیشتر تولید محتوا، داستان سرایی می باشد. استفاده کردن از متن های خشک و عادی، نه تنها هیچ جذابیتی ندارد بلکه متن شما بیشتر شبیه به ترجمه نشان می دهد تا تولید محتوا. کاربران بیشتر علاقه مند به خواندن داستان هستند، البته داستان هایی که به آن ها مواردی را آموزش دهد. سعی کنید حتی اگر در محتوای خود را مانند داستان بنویسید، حتما از مثال های واقعی که اتفاق افتاده است استفاده کنید. برای مثال " داستان چگونگی مجدد طراحی وب سایت توسط چند جوان مجارستانی" که ترکیبی از داستان و نکات آموزشی است که توانسته است بازخورد مناسبی را توسط کاربران به دست بیاورد.

داستان سرایی تعاملی در ساخت سایت، باعث پیشی گرفتن کسب وکار شما از بقیه رقیب ها می شود.

5. طراحی رسپانسیو را فراموش نکنید

ساخت سایت رسپانسیو

همانطور که قبلا بیان شد، با توجه به رشد تکنولوژی و استفاده از ابزارهای موبایل و تبلت، نشان داده شدن صحیح سایت در این ابزارها، امروزه از اهمیت بیشتری دارد. همچنین گوگل به سایت هایی را که دارای نسخه رسپانسیو هستند، امتیاز بالاتر و ویژه ای می دهد. پس نسخه واکنش گرا را در ساخت سایت به هیچ وجه فراموش نکنید و آن را باید یکی از الزامات طراحی سایت بدانید.

6. طراحی نیمه فلت

با راه اندازی حالت مترو( متحرک) ویندوز، طراحی فلت یک عنصر اساسی در طراحی سایت گردید اما مشکلاتی را داشت کاربر وقتی ماوس را روی باتن قرار نمی دهد، هیچ تغییری برروی آن ایجاد نمی گردید که بتواند برروی آن کلیک کند. برای حل این مشکل بهتر است که از طراحی نیمه فلت با استفاده از حالت های انیمیشن یا ترنزیشن در ساخت سایت استفاده کنید تا در هنگام قرار گیری ماوس برروی باتن یا المان ها، کاربر متوجه انتخاب آن المان توسط ماوس گردد.

7. از تکنیک پارالاکس استفاده کنید

تکنیک پارالاکس که چندسالی استفاده از آن در ساخت سایت هایی مانند شخصی و رستوران بارها آن را مشاهده کرده اید، شامل یک یا چند بکگراند صفحه ای است که هر قسمت از آن با سرعت متفاوت حرکت می کند. برای استفاده بهینه از این تکنیک، بیشتر از تکنولوژی جی کوئری استفاده می شود اما می توان حتی آن را با CSS ساده ایجاد کرد ولی باید چون یکی از موارد آن، تفاوت سرعت حرکت المان ها در هنگام پیمایش از بالا به پایین صفحه است، با استفاده از جی کوئری به راحتی می توان این موارد را ایجاد کرد.

8. استفاده از ویدئو تمام صفحه

همانطور که می دانید، هیچ چیزی مانند ویدئو نمی تواند توجه کاربران را به خود جلب کند. برای همین در هنگام ایجاد صفحه اولیه در ساخت سایت، استفاده از ویدئو می تواند در افزایش کاربران شما اثر فوق العاده ای بگذارد. در این ویدئو شما بهتر است که در مورد محصولات، خدمات یا مواردی دیگر که کاملا جدید می باشند، صحبت کنید. استفاده از ویدئو تمام صفحه در ساخت سایت باعث می شود که توجه کاربر کاملا معطوف به فیلم گردد.