تغییرات مرورگر ها در سال 2017

مرورگرها هر ماهه تغییراتی را در تکنیک های خود انجام می دادند که طراح سایت و برنامه نویس باید به آن مسلط باشند. معرفی ویژگی های جدید مرورگرها در این مقاله است.

تغییرات مرورگرها

تغییرات مرورگر ها هر ماه اتفاق می افتد و از این رو طراحان سایت و برنامه نویسان همیشه اطلاعات و دانش خود را در خصوص تغییرات مرورگرها به روز نگه دارند. در طراحی سایت، خیلی مهم است که سایت شما در تمامی مرورگرها به درستی نشان داده شود. حتی با اینکه مرورگر اینرنت اکسپلورر دیگر منسوخ شده است اما باز هم بسیاری از کاربران از این مرورگر برای انجام فعالیت های خود استفاده می کنند.

با توجه اینکه هر ساله یا هرماه حداقل از نظر تکنیکی تغییراتی در نیز در مرورگرها انجام می شود، خیلی مهم است که با این تغییرات آشنا باشید. البته همه این تغییرات ممکن است که تکنیکی نباشند یعنی لازم نیست که تغییراتی را در ساختار کد ایجاد نماییم. بلکه ویژگی هایی است که به این مرورگرها اضافه می شود و استفاده از آن ها باعث می تواند باعث افزایش رتبه سایت گردد.

در ادامه قصد داریم تغیرات مرورگری را که در سال 2017 به وجود آمده و ممکن است بعدا هم ایجاد شود را بیان کنیم.

تغییرات مرورگرها 2017

1.سرعت کروم 28 درصد افزایش پیدا کرده است

گوگل همیشه در تلاش است که مرورگر خود را به روز کند و علاوه بر رفع ایرادهای آن، تکنولوژی های جدیدی نیز اضافه نماید. به خاطر همین است که مرورگر کروم، یکی از محبوب ترین مرورگرها بین طراحان سایت و برنامه نویسان می باشد.

اخیرا گوگل بیان کرده است که سرعت بارگذاری صفحات در نسخه دسکتاپ و موبایل در مرورگر کروم، 28 درصد افزایش پیدا کرده است. شاید تا الان متوجه این تغییر شده باشید اما جالب است که بدانید که این یک پروژه مشترک بین گوگل، فایرفاکس و فیس بوک بوده است.

2. اپل تکنولوژی مرورگر سافاری خود را بهبود بخشیده است

نسخه آزمایشی مرورگر اپل، در اواخر ژانویه بروزرسانی هایی نیز در آن انجام شد که این شامل رفع ایرادات و نیز بررسی عملکردهای گذشته و بهبود آن ها بوده است. این مساله بر جاوااسکریپت و CSS سایت تاثیر گذار بوده است.

3. نخستین تصویر مرورگر خود به نام NEON اپرا شروع به کار کرد

هدف نسخه آزمایشی NEON، ساده سازی تجربه کاربری مرورگر برای انتخاب وظایف و کارها در آن می باشد. با طراحی عالی که در این مرورگر وجود دارد، NEON را می توان یک مرورگر حرفه ای و مفهومی نسبت به بقیه در بازار دانست. بعضی از خصوصیات و ویژگی ها متمایز آن شامل طراحی گرد و بهبود یافته و حرفه ای آیکون ها و ایجاد یک تکنولوژی و فرآیندی جدید در omnibox است که یکی از ویژگی های جستجوی اپرا می باشد.

4. پشتیبانی 27 زبان در فایرفاکس فوکوس

فایرفاکس فوکوس به عنوان یک مرورگر امن بین کاربران معروف است که این مساله باعث ترغیب کاربران به پیمایش و استفاده از این مرورگر نسبت به بقیه شده است. هدف آن ها اضافه کردن 27 زبان در ios می باشد.

در اواخر ژانویه، فایرفاکس بیان کرد که هدف آن ها، امکان کنترل کاربران را افزایش دهند. بعضی از زبان هایی که اضافه شده است شامل ولزی، چکی و اکراینی می باشد. البته در آینده زبان های بیشتری نیز به این مرورگر اضافه خواهد شد.

5. آخرین نسخه گوگل کروم، پشتیبانی جیمیل را متوقف کرد

گوگل بیان کرده بود که تا آخر سال بعضی از نسخه های کروم دیگر از جیمیل پشتیبانی نخواهند کرد. این مساله باعث پیامد های امنیتی برای کاربران شده است. علاوه براین ممکن است که کاربران رفع باگ و به روزرسانی ها را از دست بدهند. در چندماه آینده، نسخه 53 و نسخه های قبلی کروم ، دیگر از جیمیل پشتیبانی نخواهند کرد.از 8 ژانویه، گوگل در یک بنر به تمامی کاربران اطلاع داده است که تمامی بروزرسانی ها را قبل از پایان سال 2017 انجام بدهند.

6. خصوصیات و ویژگی های فوق العاده در بروزرسانی ویندوز 10 در مایکروسافت اج

مایکروسافت، بیان کرد که بهبودسازی های جدید در مرورگر جدید خود که اج)Edge) نام دارد، انجام داده است. یکی از بزرگترین تغییرات، افزایش افزونه ها بوده است. در نتیجه باعث افزایش دسترسی تا 30 درصد توسعه دهندگان افزونه نسبت به حالت اورجینال شده است. همچنین کاربران عادی می توانند افزونه ها را با قدرت بیشتری استفاده کنند.

مایکروسافت امیدوار است که این تغییرات، باعث جذب توسعه دهندگان بیشتری برای استفاده از این مرورگر شود.

7. مایکروسافت سهم بازار بیشتری را با Edge بدست آورد

مایکروسافت یک رقیب جدی نسبت به بقیه مرورگرها می باشد. براساس گزارش NetMarketShare، اج توانسته است که در ماه ژانویه حدود 5.48 درصد سهم بازار را بدست بیاورد که نسبت به ماه دسامبر که 5.33 درصد بود، پیشرفت داشته است.

8. پشتیبانی فایرفاکس از استاندارد جدید WEBGL2

Webgl2 یک استاندارد جدید است که به توسعه دهندگان امکان استفاده از گرافیک های سه بعدی و با کیفیت بالا را که برای نخستین بار در اینترنت به وجود آمده است، می دهد. با منسوخ شدن استاندارد webgl1، این استاندارد جدید باعث قدرتمندتر شدن توسعه دهندگان برای دستیابی به خصوصیات مدرن شده است.