نکات کلیدی در طراحی سایت هتل برای جذب مشتری بیشتر چیست؟

استراتژی که باید در طراحی سایت هتل به کار ببرید تا بتوانید مشتریان هتل را بیشتر کنید. طراحی سایت هتل امروزه بیشتر از همه مورد گسترش قرار گرفته است.


طراحی سایت هتل برای چیست؟ امروزه اکثر هتل ها به دنبال طراحی سایت برای کسب  کار خود هستند تا علاوه بر گسترش برند ، بتوانند مشتریان جدیدی را جذب کنند. با توجه به رشد اینترنت و خرید و فعالیت های اینترنتی، اکثر مردم تلاش می کنند که رزورهای بلیط یا هتل خود را به صورت اینترنتی انجام بدهند. برای صاحبان هتل این یک فرصت  می باشد که با استفاده از طراحی سایت برای هتل خود، تمامی خدمات خود را به صورت اینترنتی دربیاورید تا علاوه بر اینکه مشتریان فعلی را راضی نگه دارید بتوانند مشتریان جدیدی را از طریق تبلیغات اینترنتی در کنار طراحی سایت خود بدست بیاورند.

یکی از مزیت های طراحی سایت هتل، این است که صاحب هتل می تواند  قیمت های دیگر رقیبان خود را مشاهده و مقایسه کند و تا بتواند استراتژی قیمت مناسب برای خود تولید کند. امروزه یکی از بهترین روش های تبلیغ درسایت هتل، تخفیف هایی در رزور اتاق می باشد.

اما وظیفه شما به عنوان یک طراح برای طراحی سایت هتل چیست؟

شما علاوه بر اینکه میتوانید توضیحات بالا را برای قانع کردن صاحب هتل به کار ببرید تا بتوانید طراحی سایت هتل آن را به عهده بگیرید، نکاتی را باید در نظربگیرید.

نکات مهم در طراحی سایت هتل چیست؟

همانطور که می دانید طراحی سایت یک هنر است و امروزه به اکثر کسب وکارها و خدمات کمک کرده است که بتوانند برند خود از محدوده فعالیت خود گسترش دهند تا بتوانند مشتری بیشتری را جذب نمایند. یک سایت هتل با طراحی مناسب و اصول سئو در آن به خوبی رعایت شده است، می تواند به یک هتل محلی کمک کند تا بتواند کسب وکار خود را گسترش دهد. پس خیلی مهم است که بتوانید سایتی برای هتل طراحی کنید که بتواند توجه کاربران را به خود جلب کند. اولین عامل در طراحی سایت هتل گرافیک آن است. منظور از گرافیک به کار بردن المان های گرافیکی و انمیشنی نیست بلکه یکی از موارد آن عکس های با کیفیت از اتاق ها، خدمات و غیره است که بتوانید در چند تصویر و توضیح نوع هتل خود را بیان کنید.

دومین عاملی که باید در طراحی سایت هتل رعایت کنید، درج اطلاعات کامل از هتل است. این اطلاعات باید شامل خود هتل، انواع خدماتی که ارائه می دهد، توضیحاتی که در خصوص اتاق و شرایط رزور و غیره است. همانطور که می دانید در طراحی سایت حرفه ای، امروزه تاکید بیشتر برروی این است که کاربر بتواند در سایت شما در کمترین زمان به بیشترین اطلاعات مورد نیاز خود دست پیدا کند.

سومین عاملی که باید در طراحی سایت هتل رعایت گردد، اجرا شدن تمامی عملیات بدون ایراد است. مهمترین عملیاتی که در سایت باید به درستی اجرا شود، رزرو آنلاین اتاق است. البته شما قبل از این مساله، باید تکنیک هایی را در خصوص افزایش اعتماد از کاربر از سایت ببرید. اما اگر سیستم رزرواسیون هتل و اتاق ها به درستی عمل نکند، تاثیر منفی و چشمگیری می تواند بر اعتماد کاربر داشته باشد.چهارمین عامل که باید در طراحی سایت هتل در نظر بگیریم، طراحی رسپانسیو(واکنش گرا) سایت است. چونکه امروزه بیشتر مردم از تبلت و گوشی های موبایل برای پیمایش در اینترنت استفاده می کنند، خیلی مهم است که سایت هتل به درستی در اندازه های کوچکتر نشان داده شود. همانطور که می دانید، طرح رسپانسیو سایت دارای امتیاز ویژه ای در گوگل دارد.

پنجمین عامل در طراحی سایت هتل، افزایش اعتماد کاربران می باشد. اگر هتلی که قصد طراحی سایت برای آن را دارید، معروف باشد و تمامی آدرس و شماره های قرار گرفته در آن مطابق با هتل اصلی باشد، از نظر جلب اعتماد مشکل آنچنانی وجود ندارد اما توصیه می شود که حتما برای سایت هتل از نماد الکترونیکی استفاده کنید. چونکه پرداخت ها به صورت اینترنتی می باشد، یکی از الزامات دریافت درگاه اینترنتی است.

تمام این نکاتی که برای طراحی سایت هتل بیان شد به صورت کلی هستند. حتما شما طراح سایت به نکات ریز هر در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی آشنایی دارید و خیلی تفاوت آنچنانی این دو نوع سایت با هم نمی کنند.

در مقالات آموزشی طراحی سایت بعدی، تلاش می کنیم که بیشتر نکات ریز طراحی سایت اصناف را بیان نماییم.