مزایای برونسپاری کردن پروژه های طراحی سایت چیست؟

برونسپاری کردن پروژه طراحی سایت می تواند باعث کاهش هزینه استخدام کارمند،ایجاد دپارتمان جدید و تسریع در انجام پروژه ها شود. امروزه بیشتر شرکت ها از برونسپاری پروژه ها استفاده می کنند.

برونسپاری یا نکردن پروژه های طراحی سایت، تا امروزه یک چالش بین شرکت ها بوده است. این مساله، موافقان و مخالفان مخصوص دارد و هرکسی بسته به موقعیتی که دارد، نظراتی را بیان می کند. نمی توانیم بگوییم که کدام گروه راست می گویند زیرا هر شرکت بسته به نوع کسب وکار ، موقعیت و بزرگی شرکت خود باید تصمیم به این مساله بگیرد که آیا پروژه های طراحی سایت را برونسپاری کند یا خیر.

اول از همه اجازه بدهید تعریف کنیم که اصلا برونسپاری کردن یعنی چی؟

به زبان خیلی خودمانی و عامیانه، دادن پروژه به افرادی خارج از شرکت تا آن را انجام دهد، برونسپاری کردن می گویند. همچنین به این افراد اصطلاحا فریلسنر می گویند.

حالا برونسپاری کردن طراحی سایت، یعنی اینکه شما با افراد فریلسنری بیرون از شرکت خود قرارداد می بندید تا آن ها پروژه های طراحی سایت شرکت شما را انجام دهند.

آیا فقط برونسپاری مربوط به طراحی سایت است؟

خیر. در هر صنعت و شاخه ای این مساله وجود دارد، حتی پیمانکاران ساختمانی هم هیچگاه تمامی کارها را خودشان انجام نمی دهند بلکه با افرادی بیرون از شرکت به منظور انجام و ساخت بعضی از قطعات نیز همکاری می کنند.

در برونسپاری کردن پروژه طراحی سایت، فقط بخش طراحی اصولا به فریلنسرها سپرده نمی شود، موارد دیگر مانند برنامه نویسی، کارهای گرافیکی، تولید محتوا و غیره نیز هم سپرده می شود.

برای برونسپاری کردن پروژه طراحی سایت چه مواردی را باید در نظر بگیریم؟

این مساله بستگی زیادی به خود ماهیت و استراتژی شرکت دارد. شرکت های کوچک، برای اینکه کارمند های کمتری دارند، بیشتر به این مساله روی می آورند ولی شرکت های بزرگ سعی می کنند تعادلی را در این زمینه ایجاد کنند مثلا کارهایی که خیلی حساس هستند و امنیت آن ها مهم است را به کارمندانشان می سپارند ولی کارهای کم اهمیت یا اهمیت آن ها کمتر است را برونسپاری می کنند.

معایب برونسپاری کردن پروژه های طراحی سایت چیست؟

قبل از اینکه مزایا را بیان کنیم، بهتر است معایب این کار را بگوییم:
 • ممکن است فریلنسر ایده پروژه را بدزدد و به نام خودش ثبت کند.
 • ممکن است پروژه را با تاخیر تحویل دهد.
 • ممکن است توانایی هاش در آنچه گفته نباشد.
 • ممکن است ایده را به اشتباه درک کند و به جای آن مورد دیگری را تحویل دهد.

شما به عنوان یک مدیر شرکت، باید در انتخاب فریلنسرها کاملا دقت کنید تا بعدا به مشکلی برنخورید.

این نکته را در نظر داشته باشید :

 • " مشتریان با شما (شرکت) قرارداد می بندند نه فریلنسرها، اگر اتفاقی برای پروژه بیتفتد شما مسئول و پاسخگو هستید."
 • هفت مزیت برونسپاری کردن پروژه طراحی سایت

  1. هزینه کمتری پرداخت می کنید

  وقتی یک کارمند استخدام می کنید، به غیر از حقوق، باید هزینه های بیمه، پاداش و غیره را هم نیز برای او به صورت ماهیانه بپردازید. دربعضی مواقع ممکن است که شرکت، پروژه های کمتری برای انجانم داشته باشد ولی موظف به پرداخت حقوق کارمندان است. اما با برونسپاری کردن، شما فقط قیمت پروژه را در هر زمانی که بود، پرداخت می کنید.

  2. نیازی به ایجاد یک دپارتمان مخصوص نیست

  ایجاد یک بخش جدید در هر شرکتی، نیازمند جذب کارمندان، گسترش محیط کار و پرداخت حقوق است که همه اینها باعث افزایش هزینه می شود. با برونسپاری کردن علاوه بر کاهش هزینه ها، خود را از مدیریت کردن یک واحد جدید نیز خلاص کرده اید. هرچند مدیریت کردن فریلنسرها هم نیز برای خودش داستان دارد.

  3. ارتباط برقرار کردن با متخصصان

  تکنولوژی در حال پیشرفت است. این را دیگر هرکسی می داند. از این رو شرکت شما هم همیشه باید با آخرین تغییرات تکنولوژی نیز همراه باشد. آموزش کارمندان یک مساله وقتگیر و هزینه بر است و همچنین استخدام و جذب افراد متخصص هم نیز هزینه های به مراتب بیشتری برای شرکت دارد. همچنین اکثر متخصصان ترجیح می دهند که به جای استخدام، به صورت فریلنسری کار کنند. پس توصیه می شود که بعضی از پروژه های خود را با فریلنسرها به صورت دورکاری همکاری کنید. شاید در نگاه اول، مبلغی که آن ها برای پروژه تعیین می کنند بالا باشد ولی در حالت خیلی ارزانتر از استخدام آن ها است و همچنین دردسرهای بعدی آن ها را هم نیز نخواهید داشت.

  4. پروژه ها سریعتر انجام می شود

  شما به هر کارمند خود در یک شرکت، نهایتا می توانید یک پروژه تحویل بدهید و تا تکمیل نشدن این پروژه نمی توانید مورد بعدی را شروع کنید. ولی در برونسپاری کردن، دست شما باز است و می توانید با افراد مختلف و بیشتری نیز همکاری داشته باشید و از این رو، چند پروژه را به طور موازی جلو ببرید.

  5. حذف بهای جابجایی کارمندان

  هرکارمندی بنا به دلایلی ممکن است شرکت شما را ترک کند. از این رو، تمامی پروژه هایی که از قبل دست او بوده است، متوقف خواهد شد و جایگزین کردن آن نیازمند زمان است. این مساله باعث ضرر مالی بدی به شرکت شود. از این جهت که شما ممکن است، آن پروژه را ازدست بدهید و هم اینکه استخدام یک نفر و آموزش آن هم نیازمند صرف زمان و هزینه خواهد بود.

  6. هزینه های اضافی کارمندان را نمی پردازید

  هرکارمندی وقتی قصد استخدام شدن را دارد، غیر از حقوق، تقاضا بیمه، حق سالیانه و غیره را طبق قانون دارد. خیلی از شرکت ها امروزه متاسفانه از این مساله فرار می کنند ولی به هر حال این یک حق قانونی هر کارمندی است. اگر شما می خواهید که فقط هزینه های مربوط به پروژه را بپردازید، بهترین راه همین برونسپاری کردن است.

  7. زمانی که واقعا نیاز است، پول پرداخت می کنید

  همانطور که در بالا گفتیم، استخدام یک کارمند هزینه بر است. هرچند به این مساله تاکید کنیم که هر شرکتی نباید تمامی پروژه های خود را به صورت برونسپاری انجام بدهد بلکه نیاز است که بعضی از آن ها را توسط کارمندان خودش تکمیل کند، پس این مساله نباید باعث شود که شما فکر کنید، استخدام کارمند هزینه باعث ضرر است. یک شرکت به همراه کارمندانش بزرگ می شود نه با اسم و رسمش.

  به هرحال، اگر واقعا قصد دارید تا زمانی که واقعا پروژه ای وجود دارد، هزینه آن را پرداخت کنید. بهترین روش همین برونسپاری کردن پروژه طراحی سایت است تا هزینه های اضافی شرکت خود را کاهش دهید.