5 راه افزایش کارایی سایت پیش ساخته برای طراح سایت مستقل

طراح سایت با استفاده از سایت پیش ساخته می تواند طراحی سایت حرفه ای و سریع را به مشتری تحویل دهد. نکاتی که طراح سایت باید در سایت های پیش ساخته رعایت کند.

تا به حال این فکر کرده اید که طراح سایت ها بیشتر تمایل دارند به صورت مستقل کار کنند؟ دلیل کاملا معلوم است، آن ها می توانند طبق برنامه خودشان پیش بروند و همچنین شخصی مانند رییس سخت گیر بالای سرشان نیست که هر لحظه به آن ها مساله ای را گوشزد کند یا بخواهد به دنبال گرفتن خطا باشد.

طراح سایت همیشه باید دنبال افزایش مهارت خود باشد و دانش خود را نسبت به آخرین تغییرات به روز نگه دارد. در نتیجه اگر بخواهند در شرکتی فعالیت کنند و همیشه از یک برنامه کاری استفاده کنند، امکان پیشرفت آن ها کمتر خواهد شد و بیشتر شبیه به دستگاهی می شوند که به صورت خودکار فعالیتی را انجام می دهد.

متاسفانه بیشتر افرادی که طراح سایت مستقل هستند، فکر می کنند که باید هر لحظه کار کنند و همیشه در حال 5 راه افزایش کارایی سایت پیش ساخته برای طراح سایت مستقل باشند. اما در واقع به این گونه نیست، کار کردن زیاد هیچ طراح سایت را حرفه ای نمی کند. حرفه ای شدن یک شبه اتفاق نمی افتد، بلکه باید همیشه به دنبال کسب تجربه باشد. هنوز هم آن هایی که طراح سایت مستقل و حرفه ای هستند، بیان می کنند که خیلی چیزها است که باید یاد بگیرند.

خیلی نمی خواهیم از بحث اصلی دور شویم، ولی پیش مقدمه ای برای هر کاری لازم است. این نکته را بدانید، تنها کسی که می تواند بهره وری و سومندی شما را افزایش دهد، خود شما هستید.

مشکلات طراح سایت و راه حل های آن

اتلاف زمان زیاد برای نصب تم وردپرس: از ابزار بهتری و دیگری استفاده کنید.

زمان زیادی را باید صرف یک مشتری کرد: مشکلاتی که هر مشتری دارد، مخصوص به خود است اما برای هرکدام راه حل هایی وجود دارد. بهتر است از افراد باتجربه سوال کنید.

سردرگمی در ترتیب انجام کارها: طراح سایت نیازمند یادگیری مهارت های مدیریتی برای انجام کارهای خود است.

این سه مورد، شاید یکی از مهمترین مشکلاتی است که یک طراح سایت مستقل ممکن است با آن ها دست و پنجه نرم کند. مشکلات دیگری هم وجود دارد، اما این خود شخص است که باید به دنبال راه حل آن ها باشد. فقط مهمترین نکته ای هر طراح سایت باید رعایت این است که همیشه به دنبال راه حل های پیچیده نباشد، چون مسائلی که با آن بر میخورد، پیچیده نیستند و با کمی تفکر و مشورت می تواند آن ها را حل کند.

همانطور که بیان کردیم طراح سایت به دنبال افزایش بهره وری خود است، یعنی بتواند با کمترین زمان بهترین سایت از نظر گرافیک ارائه بدهد. برای همین بیشتر آن ها ترجیح می دهند که از سایت های پیش ساخته استفاده کنند اما با این همه توضیح چرا فقط عده کمی در استفاده از آن ها موفق هستند.

در این ادامه این مقاله آموزشی طراحی سایت، ما قصد داریم 5 راه برای استفاده از سایت های پیش ساخته که کمک به افزایش بهره وری طراح سایت می کند را بیان کنیم. پس با سایت کار باشید.

5 راه افزایش بهره وری طراح سایت با سایت های پیش ساخته

کار با سایت های پیش ساخته خیلی راحت است و باعث صرفه جویی زمان زیادی می شود. البته این نکته را بگوییم که منظور ما از سایت های پیش ساخته، قالب سایت آماده وردپرسی نیست که امکان تغییر در طراحی آن ها وجود ندارد، بلکه قالب های آماده HTML است که طراح سایت می تواند تغییراتی را در آن ها بسته به نوع سفارشی که گرفته است تغییر بدهد.

اما بهتر است ابتدا مزیت های این سایت های پیش ساخته را بدانیم که چه می باشد:

مزیت سایت پیش ساخته طراحی سایت

1.اکثر این قالب ها به صورت حرفه ای طراحی شده اند. کافی است طراح سایت که هر کدام را که تمایل داشت، انتخاب کرده و نسبت به سفارشی که از قبل گرفته بودید تغییراتی را در آن ایجاد کنید. البته ما توصیه می کنیم که ازقالب های رایگان استفاده نکنید.

2.نمونه سازی اولیه سایت راحت تر و سریع تر می باشد.

3.احتیاجی به کدنویسی نیست و از نظر زمانی می تواند خیلی به صرفه باشد. فقط لازم است که در بعضی مکان ها تغییراتی اعمال کنیم

4.از نظر هزینه هم به صرفه تر می باشد.

اما حالا به سراغ معرفی 5 راه می رویم:

1.سایتی را انتخاب کنید که متناسب با نیاز شما باشد

طراحی سایت با قالب پیش ساخته

اولین قدم در طراحی سایت شناخت مشتری است. برای همین پیدا کردن یک تم که طراح سایت بتواند با آن کار بکند و همچنین متناسب با نیاز مشتری باشد خیلی مهم است. برای همین این مساله ممکن است وقت بیشتری از شما بگیرد. گاهی اوقات یک طراح سایت ممکن است دسته بندی های مختلف و زیادی را جستجو کند تا بتواند طرح مورد نیاز خود را پیدا کند.

یکی از نکات مهمی که طراح سایت باید رعایت کند، رعایت اصول سئو می باشد. برای همین قالبی که انتخاب می کند، باید براساس اصول سئو آن کسب و کار باشد.

قالب نهایی اگر دارای گرافیک خوبی باشد و همچنین منطبق براصول سئو ایجاد شده باشد، نشان می دهد که طراح سایت به کار مسلط است و کاملا نیاز مشتری خود را درک کرده است.

2.نصب قالب پیش ساخته فقط چند دقیقه وقت میگیرد

ممکن است که مشتری هر لحظه ایده جدیدی به ذهنش خطور کند و بخواهد آن را در سایت اجرا کند. اینکه چقدر اجرای آن ایده وقت بگیرد بستگی به نوع آن دارد و البته ممکن است باعث تغییر ساختار کلی سایت گردد اما تغییرات آن و نصب ورژن جدید نباید بیشتر از چند روز طول بکشد، یعنی نباید اجازه بدهید که به یک هفته برسد. هر چه اعمال تغییرات البته تغییرات منطقی نه هر نوعی، خیلی طول بکشد نشان دهنده این است که طراح سایت به کار خود خیلی مسلط نیست. همچنین نصب قالب خیلی مهم است. متاسفانه مشاهده است که بعضی از طراحان در نصب قالب وهماهنگی آن با پایگاه داده و شرکت ارائه دهنده هاست، مشکل دارند. این یک ضعف است و باید سریعا رفع گردد.

3.برنامه ریزی کنید و براساس برنامه ریزی فعالیت را پیش ببرید

برنامه ریزی طراحی سایت برای قالب پیش ساخته

همیشه بیشتر وقت طراح سایت برای این مساله تلف می شود که نمی داند مرحله بعدی چه کاری باید انجام دهد. خوبی طرح های پیش ساخته این است که می تواند تا حدی به شما برنامه دهد و خیلی از کارهای برنامه شما در آن قرار گرفته است. پس از نظر زمانی می تواند شما را جلوتر قرار دهد. اما توصیه می شود که برای کار خود برنامه ریزی کنید. طراح باید بداند که در هر مرحله چه فعالیتی باید انجام شود. زمانی که طرح تکمیل شده است، مرحله بعدی چیست.

البته در استفاده از قالب های آماده نیاز به برنامه ریزی است. درسته که بیشتر کار انجام گرفته است اما تغییرات آن ها را نمی توان بدون برنامه پیش برد. ممکن است هر تغییری ساختار سایت را تحت تاثیر قرار دهد.

یک مشتری اگر متوجه گردد که شما تمامی فعالیتتان با برنامه است، بیشتر به شما و نوع تحویل کارتان اعتماد خواهد.

4.از کدهای کوتاه و تمیز استفاده کنید

استفاده از کدها و دستورات بلند نه تنها باعث سردرگمی طراح سایت و برنامه نویس می شود، بلکه در زمان اجرای فرآیند می تواند تاثیر منفی داشته باشد. دستورات تمیز و مرتب نوشته شده می تواند باعث سرعت اجرای تغییرات را افزایش دهد و درنتیجه بهره روی طراح گردد.

5.اصول سئو را رعایت کنید

البته در این مورد صحبت کردیم، اما طراح سایت باید با اصول سئو و تگ هایی که باعث بهینه سازی سایت می گردد آشنا باشد و بداند که آن ها را در کجا وچگونه به کار ببرد. یک طراح سایت حرفه ای هیچگاه سعی نمی کند که ارزش کاری خود را با اشتباهات و رعایت نکردن اصول پایین بیاورد. پس رعایت اصول سئو خیلی مهم است.