با طراحی سایت کمتر، طراح سایت بهتری باشید

برای اینکه طراح سایت بهتر و حرفه ای تر گردید، بهتر است که به جای چندین طراحی سایت، یک طرح سایت حرفه ای ایجاد کنید.

طراح سایت

طراح سایت، شخصی از ماورالطبیعت نیست و برای اینکه بتواند یک سایت را به خوبی طراحی کند یا در طراحی متبحر شود، نیازمند تجربه و تمرین بسیاری می باشد. هیچگاه یک طراح سایت نمی تواند آنچه را که در ذهن خود دارد ارائه دهد. برای اینکه در طراحی سایت، المان و کامپوننت های زیادی وجود دارند که طراح سایت مستقل به همه آن ها تسلط کافی ندارد و فقط به یک یا دو مورد کاملا مسلط است. بعضی از افراد فقط HTML و CSS می دانند و کدهای جاوااسکریپت را کپی می کنند یا بعضی دیگر فقط جی کوئری را به خوبی بلد هستند. برای همین برای طراحی سایت واقعا نیاز به یک تیم متخصص نیاز می باشد.

می توان گفت که بین طراحان سایت رقابت شدیدی وجود دارد و هر کدام سعی می کنند که ارائه طراحی سایت حرفه ای، گوی رقابت را از دیگران بربایند. یک طراح سایت زمانی احساس دلسردی می کند که کار دیگر طراحان را مشاهده می کنند و با طرحی که خود ساخته است مقایسه کرده و آن را حرفه ای تر می داند. البته همیشه ما به افراد می گوییم که امروزه بیشتر افراد طراح سایت، از قالب های آماده که خیلی حرفه ای هستند استفاده می کنند و شما خیلی راحت می توانید متوجه این مطلب گردید. اگر واقعا مرد عمل هستند، از آن ها بخواهید که تمامی کدها از صفر و به صورت دستی وارد نمایند. بعد مهارت آن ها را باز بسنجید.

به هر حال برای اینکه بتوانید یک طراح سایت حرفه ای گردید، همیشه توصیه هایی می شود مانند از رنگ های بیشتری استفاده کنید، تکنیک های جدیدی را به کار ببرید یا موارد دیگر اما هیچکدام نمی تواند مشکل اصلی طراحان را رفع نماید.

در این مقاله آموزشی طراحی سایت ما قصد داریم به شما  بگوییم که چگونه یک طراح سایت بهتری شوید. پس با سایت کار باشید.

با طراحی سایت کمتر، طراح سایت بهتری گردید

اینکه بتوانید در کاری تبحر پیدا کنید، ذاتی نیست و نیاز به تمرین و عوامل دیگر دارد. بزرگی یک فعالیت مهندسی است و از ساختار آن مجموعه به دست می آید. برای مثال :

  • یک سرباز با تحمل شرایط، تمرینات نظامی سخت و غیره می تواند به بزرگی برسد.
  • پزشک با انجام معاینات و عمل های زیاد و حفظ کردن کتاب های زیاد ( مطالعه زیاد) می تواند به یک فرد متبحر در کار خود تبدیل شود.
  • یک ورزشکار با تمرین زیاد و خوردن مواد پروتئین دار می تواند به یک ورزشکار حرفه ای تبدیل گردد.
  • بازیگر با مطالعات فرهنگ ها و لهجه، تمرین و تسلط بر روانشناسی نیز می توانند بر کار خود مسلط شوند.
  • همانطور که دقت کردید، همه آن ها از یک خط سیستمی پیروی می کنند تا بتوانند به هدف خود برسند.

در طراحی سایت نیز همیشه فکر می کنند که یک سیستمی مانند سیستم های بالا وجود دارد که طراح سایت باید از آن تبعیت کند تا بتواند به یک شخص حرفه ای تبدیل شود. بعضی از طراحان سایت بیان می کنند که بهتر است برای اینکه علم خود را در این زمینه قوی کنید، هرروز اقدام به طراحی سایت کنید.

ما منکر این نیستیم که تمرین باعث تقویت مهارت شما می شود ولی اگر قصد دارید که یک طراح سایت حرفه ای تر شوید، طراحی سایت کمتری انجام بدهید. بله کاملا هم درست خواندید. این مورد برعکس تمامی موارد بالا می باشد.

داشتن نمونه های زیاد هیچگاه نمی تواند باعث تضمین حرفه ای بودن یک طراح سایت گردد. طراحانی زیادی وجود دارند که دارای نمونه کارهای فراوانی هستند که بعضی از آن ها دارای طرح مناسب و نسبتا حرفه ای می باشند اما وقتی از آن ها یک طرح خاصی را می خواهیم، از ساخت آن عاجز هستند. این مساله میتواند دلایل زیادی داشته باشد، اولا ممکن است که طراح سایت به کد نویسی خیلی تسلط نداشته باشد واز پلاگین های آماده استفاده کند دوما ممکن است که از قالب های وردپرسی یا جوملا استفاده کند که همه چیز برای او آماده است و اصلا نیاز به کدنویسی نیست.

البته بیشتر اوقات طراح سایت نمی تواند طرحی را که به آن ها تحویل داده شده است کاملا پیاده سازی کنند. امروزه هیچگاه کسی به شما با داشتن نمونه کارهای زیاد شخص یا طراح سایت حرفه ای نمی گوید، بلکه نمونه کارهای شما و نوع کامپوننت و نحوه به کاری گیری آن ها بررسی می کنند. اگر آن ها به صورت اصولی طراحی شده باشند، حتی اگر یک نمونه باشد می تواند باعث افزایش محبوبیت شما گردد.

یک آشپز ممکن است 40 سال سابقه داشته باشد اما هنوز غذایی که درست می کند از نظر طعم مشکل داشته باشد. اما شخصی باشد با 1 سال سابقه اما بهترین غذاها را درست می کند. اگر میخواهید حرفه ای باشید سعی کنید که در یک نمونه کار خود را به خوبی نشان دهید. تمامی اصول و قواعد را در آن به خوبی رعایت کنید. اصولی مانند استفاده بهینه از تگ ها، ساختار بندی، سئو و غیره که همگی می تواند بر روند حرفه ای تر شدن شما نقش داشته باشد.

چگونه یک طراح سایت بهتری بشویم؟

برای اینکه بتوانیم در طراحی سایت خود را بهتر کنیم، نیاز به تمرین داریم اما این تمرین به معنای ساخت سایت های متعدد نیست. بلکه باید نمونه کدهای حرفه ای را که مشاهده می کنید، الگوبرداری کرده و به شروع به ساخت آن ها در قالب یک تمرین کوچک کنید. بعد تلاش کنید که کدهای خود را در قالب یک سایت به کار ببرید به گونه ای به ساختار آن آسیبی نرسد.

البته ممکن است این سوتفاهم پیش بیاید که کدهای آن ها را کپی برداری کرده و در طراحی سایت خود استفاده کنیم. ولی اصلا منظور ما کپی برداری یا دزدی کد نیست. بلکه طراح سایت باید از این کدها الهام بگیرد و آن ها را متناسب با سایت خود استفاده کند.

اکثر سایت های طراحی شده، دارای تم یکسانی هستند و افراد و شرکت هایی که به دنبال طراح سایت هستند که بتواند یک نمونه از آن ها را اجرا کند. آن ها بررسی نمی کنند که شما چند سایت را طراحی کرده اید بلکه میزان تبحر شما را نگاه می کنند.

اگر بخواهیم از کل مطلب گفته شده یک نتیجه گیری بدست بیاوریم این است:" به عنوان یک طراح سایت تلاش کنید که مهارت های اصلی خود را در قالب یک طرح سایت ارائه بدهید نه در چند طرح شکسته و ناقص."