طراحی مجدد وب سایت فروشگاهی – چرا و چگونه

طراحی وب سایت فروشگاهی بهتر است هر چند سال یکبار مورد تجدید نظر قرار گیرد. امروزه طراحی مجدد وب سایت فروشگاهی یکی از مهمترین مسائل در این حوزه است.

چرا طراحی مجدد وب سایت فروشگاهی فرض کنید که شما برای فروشگاه خود، چند سال پیش یک وب سایت ایجاد کرده اید و توانسته اید آن را با استفاده از تکنیک های سئو به صفحه اول گوگل برسانید اما چند ماهی است که شاهد افت رتبه وب سایت خود هستید و علت دقیق آن را نمی دانید. آیا مشکل از سئو است؟ خیر، چونکه همه موارد را بررسی کرده اید و هیچ مشکلی از نظر سئو وجود ندارد. پس چرا کاربران شما نمی توانند دیگر ارتباط خوبی با وب سایت شما برقرار کنند؟ آیا طراحی وب سایت فروشگاهی شما مشکلی وجود دارد؟ بله دقیقا همین است.

برای طراحی مجدد وب سایت فروشگاهی هر ساله تکنیک های جدیدی به آن اضافه می شود و تکنیک های قدیمی تر کارایی خود را از دست می دهند. اگر شما قصد طراحی مجدد وب سایت فروشگاهی را داشته باشید، باید همیشه در خصوص نوع تکنیک های به کار رفته در طراحی که همان UI و UX است، به روز باشید.

هر نوع قالبی برای چند سال میتواند وب سایت شما را زنده نگه دارد و بعد به دلیل ورود تکنیک های جدید در طراحی وب سایت، شما نیازمندید که این تکنیک ها را در قالب قدیمی قرار دهید یا قالب قدیمی شما دارای ایراداتی است که باید رفع گردد. بعضی اوقات رفع همه این ها به صورت تک تک امکان پذیر نیست و اگر کار را از صفر شروع کنید به مراتب هزینه مالی و زمانی کمتری برای شما خواهد داشت.

ما در این مقاله میخواهیم در خصوص طراحی مجدد وب سایت فروشگاهی صحبت کنیم. برای مورد دلایل مختلفی وجود دارد که اگر میخواهید آن ها را بدانید بهتر است که با ما باشید.

چرا طراحی مجدد وب سایت فروشگاهی باید انجام گیرد؟

طراحی مجدد وب سایت رسپانسیو

ایجاد یک ظاهر جدید و القای یک روح تازه به کاربر در هنگام مشاهده وب سایت فروشگاهی

هر مغازه داری برای اینکه بتواند مشتریان بیشتری به سمت فروشگاه خود جلب نماید، به صورت ماهیانه ویترین فروشگاه را تغییر میدهد. ما شما از نمیخواهیم که به صورت ماهیانه وب سایت خود را طراحی مجدد کنید بلکه این مساله باید حداقل هر 5 سال یک مرتبه انجام شود.

برای بهینه سازی زمان بارگذاری وب سایت و ایجاد یک UI مناسب

به دلیل وجود عکس های زیاد و مطالب هرزه ای که ممکن است در این چند سال به وجود آمده است و باعث افزایش زمان بارگذاری شده است، باید وب سایت را طراحی مجدد کرد تا بتواند این مشکلات را رفع کرد.

برای افزایش ترافیک ورودی وب سایت

زمانی که کاربران شما متوجه شوند وب سایت طراحی مجدد گردیده است، به وب سایت شما مراجعه کرده و طرح جدید را بررسی می کنند. آنها می خواهند بدانند که فرآیند خرید چه تغییر کرده است و آیا مشکلات قبلی رفع گریده است یا خیر؟

برای بالا نگه داشتن رتبه گوگل و جذب کاربران جدید به وب سایت

خود من اگر یک روز ببینم که فروشگاهی ویترین فروشگاه خود را عوض کرده است، میرم ببینم که چه تغییر کرده است. در خصوص وب سایت که دیگر این مساله بیشتر صدق می کند.

عامل های مهم در طراحی وب سایت فروشگاهی

  • از فایل های فلش و ویدئو تا حدالمقدور استفاده نکنید. البته ما توصیه می کنیم که اصلا استفاده نکنید اما اگر به هر دلیلی مجبور کنید، سعی کنید که حجم آن را تا حد ممکن کم و از دستورات و کدهای جایگزین استفاده کنید.
  • در کدنویسی دقت کنید و سعی کنید که اشتباهات خود را به حداقل برسانید.
  • کد های HTML باید دارای اعتبار از نظر درست نویسی باشند.

در طراحی مجدد وب سایت فروشگاهی چه کارهایی بهتر است انجام گردد؟

بررسی سرعت بارگذاری وب سایت

سرعت بارگذاری وب سایت یک عامل مهمی برای رتبه بندی در موتورهای جستجو می باشد. همچنین میتواند کاربران را بهتر و بیشتر به سمت خود جلب نماید. اگر سرعت بارگذاری یک وب سایت پایین باشد، کاربر چون به خواسته اش نمی رسد، آن را سریعا ترک می کند.

سعی کنید بیشتر از HTML و CSS استفاده کنید

امروزه دیگر کمتر کسی را سراغ داریم که از فایل های فلش استفاده میکند و خیلی ازفایل های فلش را به راحتی میتوان با CSS ایجاد کرد. برای طراحی وب سایت فروشگاهی خیلی مهم است که وب سایت شما ساده طراحی گردد تا کاربر به راحتی بتواند خواسته خود را دنبال کند. استفاده از فایل های فلش زیاد امروزه باعث دلزدگی آن ها می شود.

طرح وب سایت برای موبایل ( رسپانسیو) را فراموش نکنید

امروزه بیشتر ترافیک وب سایت از طریق ابزارهای گوشی بدست می آید و گوگل به طراحی وب سایت رسپانسیو  امتیاز بیشتر می دهد.. برای همین اگر در طراحی گوشی آن مشکلی وجود دارد یا اگر هم تا الان نداشتید، حتما برای آن یک طرح ایجاد کنید. البته توصیه می شود که در کنار آن یک اپلیکیشن موبایل هم ایجاد کنید. 

وب سایت خود را از طریق سیستم مدیریت محتوا (CMS) به روزرسانی کنید

در هنگام طراحی مجدد وب سایت فروشگاهی چون نیاز است که محتوای وب سایت عینا منتقل شود و البته بهتر است که بهینه گردند، برای اینکه بتوانید هم سریعتر و بهتر این مساله را انجام بدهید، توصیه می شود که از CMS ( سیستم مدیریت محتوا) استفاده کنید چونکه استفاده از آن ها و مدیریت سئو آن ها راحت تر است.

تولید ویدئو را در استراتژی خود قرار دهید

یکی از کارهایی که باید در طراحی مجدد وب سایت انجام دهید، این است که بتوانید با تکنیک هایی کاربران را بیشتر درگیر سایت خود کنید. ارزان ترین و راحت ترین راه تولید ویدئو از محصول است. محتوای ویدئویی به راحتی می تواند با کاربر ارتباط برقرار کند و او بیشتر ترغیب میشود که از وب سایت شما استفاده کند. فقط نکته ای را که باید رعایت کنید این است که حجم ویدئو قرار گرفته شده، نباید زیاد باشد.

فرق "چه چیزهایی را بهتر است داشته باشیم" و "چه چیزهایی را باید داشته باشیم" را بدانید

اگرچه در طراحی مجدد وب سایت فروشگاهی عناصر زیادی  باید قرار گیرند اما این عناصر برای همه وب سایت های فروشگاهی لازم نیستند. برای مثال فرض کنید که شما محصولات تان خیلی خاص است، پس نیازی نیست که تمامی توضیحاتی را که در یک وبسایت دیگر قرار گرفته است، شما هم اضافه کنید. این کار باعث اتلاف وقت و انرژی شما می گردد و بهتر است روی مواردی که از قبل تحلیل کرده اید، تمرکز کنید و آن ها را قرار دهید.

البته موارد دیگری هم وجود دارند اما نکات اصلی که باید در طراحی مجدد وب سایت فروشگاهی رعایت کنید، این ها می باشند.