نکات طلایی رپورتاژ آگهی موفق و تاثیر آن در سئو

رپورتاژ آگهی یکی از روشهای تبلیغات و بازاریابی است که می تواند به سئو سایت کمک نماید. نکات کلیدی نوشتن رپورتاژ آگهی در مقاله آموزشی زیر آمده است.

نکات طلایی رپرتاژ آگهی

همه کسانی که یک کسب و کار اینترنتی دارند، به دنبال این هستند که رتبه سایت خود را بالا ببرند. شاید به خاطر همین باشد که وقتی یک راه در این میان جواب می دهد در میان تمام وبمستران و مدیران کسب و کار های اینترنتی محبوب می شود و مورد توجه قرار می گیرد. یکی از روش هایی که اخیرا محبوبیت زیادی در میان وبمستران و مدیران کسب و کار های اینترنتی دارد، انتشار رپرتاژ آگهی در سایت های معتبر خبری است. البته رپرتاژ آگهی نیز مانند همه راه هایی که برای ارتقای وبسایت صورت می گیرد، اگر به درستی انجام نشود، تاثیر چندانی نخواهد داشت. در ادامه قصد داریم به بررسی نکات طلایی رپرتاژ آگهی که آن را برای شما ثمربخش خواهد کرد بپردازیم.

نکات طلایی رپرتاژ آگهی

  • از مطالب کپی استفاده نکنید

اولین و مهم ترین نکته ای که باید در تهیه رپرتاژ آگهی مد نظر قرار دهید این است که از مطالب سایت های دیگر به هیچ عنوان در مطلبتان کپی و استفاده نکنید. این کار به اعتبار شما هم نزد گوگل و هم نزد مردم آسیب می زند. بهتر است برای تولید ریپورتاژ آگهی خود یک برنامه داشته باشید و از یک نویسنده و مشاوره سئو برای این کار استفاده کنید.

  • رپرتاژ آگهی تان را تبدیل به یک کاتالوگ نکنید

دومین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که رپرتاژ آگهی تان را تبدیل به یک کاتالوگ تبلیغاتی نکنید. رپرتاژ آگهی ها معمولا در سایت های خبری منتشر می شوند پس سعی کنید متنتان را مناسب با روحیات مخاطبان اینگونه سایت ها بنویسید. این یعنی متن رپرتاژتان باید شبیه به یک متن خبری اثرگذار باشد، در غیر این صورت تضمینی برای این موضوع نیست که کاربر تا انتها مقاله تا را بخواند و این یعنی سوخت هزینه

  • از یک عنوان خبری و جذاب استفاده کنید

سعی کنید یک عنوان خبری و جذاب برای محتوایتان انتخاب کنید تا بتوانید کاربران را به کلیک کردن تشویق نمایید. همچنین سعی کنید خود یا نویسنده ای که برای این کار استخدام می کنید، در ابتدای مقاله مقدمه ای درباره صنعتی که در آن فعالیت دارید بنویسید تا خواننده جذب مقاله شود و سپس می توانید خدمات و محصولاتتان را به صورت خبری معرفی کنید.

  • صادقانه از محصولاتتان تعریف کنید

یکی دیگر از نکات طلایی رپرتاژ آگهی صداقت در معرفی محصول است. سعی کنید خدمات و محصولاتتان را صادقانه معرفی کنید و شرایطی را به وجود بیاورید که کاربر نسبت به فعالیت های شما کنجکاو شود و به دنبالتان بگردد.

  • سئو را فراموش نکنید

سعی کنید در متن خبر از کلمات کلیدی سئو به تعداد مناسب استفاده کنید. کلمات کلیدی که انتخاب می کنید، باید با موضوع سایت شما مرتبط باشند. سعی کنید یک واژه را به صفحه اصلی سایتتان و دو کلمه را به صفحات مرتبط با آن ها در سایت خود لینک دهید.

  • در رپرتاژتان از عکس استفاده کنید

سعی کنید از چند عکس مرتبط در رپرتاژ آگهی که منتشر می کنید استفاده نمایید. در این عکس ها بهتر است نام و لوگوی برندتان نیز باشد تا مخاطبان اگر از بخش تصاویر گوگل کلیدواژه مد نظر را سرچ کردند نیز با عکس و در نتیجه نام و لوگوی برند شما روبه رو شوند.

  • وبسایت های پر بازدید را برای انتشار انتخاب کنید

سعی کنید وبسایت هایی را برای انتشار محتوای خود انتخاب کنید، که دارای اتوریتی بالا باشند و مخاطبین بیشتری را در اختیار شما قرار دهند. معمولا سایت های خبری معتبر دارای چنین ویژگی هایی هستند. البته به جز سایت های خبری می توانید رپرتاژ آگهی خود را در سایت های دیری هم منتشر کنید اما به یاد داشته باشید کاربران رسانه های سیاسی با سایت های مربوط به آموزش های رایانه و یا سایت های سبک زندگی متفاوت هستند. به طور کل در انتخاب سایت اولین چیزی که باید مد نظر قرار دهید، میزان کاربرانی است که به شما ارائه خواهند داد، پس از ان این نکته را در نظر بگیرید که بهتر است سایت مورد نظر تا حدودی به موضوع سایت شما نیز نزدیک باشد.

بهتر است چند سایت را برای انتشار محتوا انتخاب کنید. چرا که انتخاب چندین سایت مختلف درکتگوری های متفاوت باعث می شود یک طیف وسیع از کاربران با برند شما آشنا شوند.