شش ابزار مناسب برای توسعه دهندگان فرانت- اند

اجزای توسعه فرانت-اند است که امروزه ظاهر و نمای اصلی سایت را می توان با آن تعیین کرد. در این مقاله قصد داریم تا شش ابزار توسعه فراند اند را معرفی کنیم

ظاهر و احساسی که از یک نمای وب سایت یا اپلیکیشن موبایل بدست می آید، به اجزای توسعه فرانت-اند بستگی دارد. به غیر از طراحی رابط کاربری، اثر و حالت انتقال که همان ترنزیشن است، در طراحی سایت بیشتر توسط توسعه دهندگان فرانت-اند انجام می شود.

در ادامه این مقاله، قصد داریم تا شش ابزار مفید که به توسعه دهندگان فرانت-اند درطراحی سایت و طراحی تجربه کاربری مناسب کمک می کند را معرفی می کنیم. البته این ابزارها برای همه افرادی که در زمینه سایت فعالیت می کنند، بسیار مفید است.

6 ابزار برای توسعه دهندگان فرانت-اند

1.Sublime text

یکی از پایه ترین ویرایشگر های کد رابط کاربری بسیار عالی و مناسبی را پیشنهاد و ارائه می دهد. بهترین قسمت این ابزار، آرایه ای از شورتکات های کیبوردی برنامه است که آن را به یک ابزار ایده آل برای اکثر توسعه دهندگان تبدیل کرده است. این شورتکات ها، قابلیت اجرای ویرایش ها و امکان تغییرات تعاملی برای حوزه های انتخابی متعدد بهبود می کند.

2. Jquery

جاوااسکریپت بدون شک یکی از مهمترین زبان های فرانت-اند است که توسط توسعه دهندگان استفاده می شود، اگرچه در بعضی از مرورگرها، جاوا اسکرپیت به طور مناسب اجرا نمی شود.

از سال 2006 به بعد بود که در کتابخانه جاوااسکریپت پیشرفت هایی به منظور آسان کردن پردازش و فرآیند های فرانت-اند، انجام شد. در واقع جی کوئری یک فضایی را ایجاد کرده است تا برنامه نویسان بتوانند از پلاگین های کاربردی برای تولید انیمیشن و فعالیت های دیگر به منظور افزایش و بهتر کردن ظاهر سایت، استفاده کنند. در واقع محبوبیت جی کوئری که خودش از جاوا اسکریپت استفاده می کند و به نوعی آن می باشد، کمتر نمی باشد.

3. ابزارهای کروم

مرورگرهای پیشرفته این امکان را به برنامه نویسان و توسعه دهندگان فرانت-اند می دهند تا به صورت واقعی کدهای HTML و CSS با استفاده از مرورگر تغییر دهند. علاوه براین به شما کمک می کند تا وب سایت خود را از جنبه و دیدگاه های مختلف مشاهده نمایید.

گوگل کروم ابزار و ویژگی های بسیار مفیدی را در اختیار توسعه دهندگان قرار داده است و برای همین است که امروزه بیشتری طراحان سایت و برنامه نویسان از این مرورگر به عنوان ابزار کار اصلی خود استفاده می کنند.

4. Github

هیچ برنامه نویسی دوست ندارد که در هنگام انجام پروژه خود با مشکل یا پیچیدگی روبرو شود. این ابزار، یکی از بهترین ابزارهایی است که هر توسعه دهنده ای به آن علاقه خواهد داشت. با استفاده از این ابزار شما می توانید پیش نمایش هرگونه تغییری را قبل از اجرای اصلی آن مشاهده کنید. یکی از نکاتی که وجود دارد این است که، انجمن های زیادی دراین خصوص وجود دارد تا شما بتوانید هرگونه ایراد و مشکلی که در کار خود با آن برخورد کردید را در آنجا مطرح کرده و پاسخ خود را دریافت کنید.

5. Bootstrap

آیا از اینکه از یک استایل برای طراحی سایت خود استفاده می کنید، خسته شده اید؟ در واقع اگر دقت کنید بیشتر الگوهای طراحی از یک تم یکسان استفاده می کنند. فریم ورک هایUI سعی کردند که این مشکل را با به کار گیری مدل های با قابلیت استفاده مجدد که به توسه دهندگان در بهبود طراحی کمک می کند، حل نمایند. در تمامی فریم ورک ها، بیشترین فریم ورکی که استفاده می شود، بوت استرپ است که امکان طراحی سایت رسپانسیو و واکنش گرا به کاربران می دهد.

6. Angular JS

بسیاری از برنامه نویسان نمی توانند روشی برای مدیریت نمایش های پویا با وجود امکانات جدیدی که در HTML قرار داده شده است، پیدا کنند. برای همین است که از فریم ورک اپن سورس Angular JS برای این منظور استفاده می کنند. این فریم ورک توسط گوگل توسعه یافته است و به شما اجازه گسترش سینتکس های HTML می دهد که قابلیت خوانایی آن ها را نیز افزایش می دهد.