امتیاز دهی گوگل به ssl و تاثیر آن در سئو

ssl تاثیر زیادی در سئو دارد و با بالا بردن امنیت وب سایت توسط سایت کار از طریق فعال نمودن پروتکل ssl می توانید سئو سایت خود را افزایش دهید.

تاثیر ssl در سئو سایت

گام اول: آشنایی با SSL و ارتباط آن با سئو

در گام اول باید بدانیم کار HTTP چیست و چه تفاوتی دارد و در گام بعدی باید بدانیم که SSL چیست تا در نهایت بتوانیم از آن به سود خود استفاده کنیم!
آشنایی با HTTP و تفاوت آن با HTTPS 

برای انتقال داده ها در دهه های قبل از پروتکلی به نام HTTP یا همان Hyper Text Transfer Protocol استفاده می شد که کاربری بسیار ساده و روانی بر پایه ارسال داده به سبک متن ساده یا همان plain text داشته و دارد؛ ولی در کنار مزیت های بیشمارش خالی از عیب هم نبود، برای مثال در زمان انتقال رمز عبور و یا اطلاعات بانکی ممکن بود به واسطه سرویس دهدنه وب شما قابل نمایش باشد که همین تیر خلاصی به فروشگاه شما به حساب می آمد و اکثر مشتریان شما به دلیل عدم اعتماد به خرید از سایت شما، از سایت شما خواهند رفت که باعث افت سئو شما می شود. برای جلوگیری از این اتفاق و بالابردن امنیت متخصصان دنیای وب قسمتی امنیتی به این پروتکل اضافه کردن که پس از استاندارد شدن با نام HTTPS یا همان Hyper Text Transfer Protocol Secureبرای عموم در دسترس قرار گرفت تا بتوانند سایت خود را توسط ایت پروتکل ایمن سازی کنند که تا حال حاضر یکی از امن ترین پروتکل های موجود با قابلیت رمزنگاری نامتقارن SHA256 , SHA1  و ... است.

گام دوم : SSL چیست؟

اس اس ال یک پروتکل امنیتی بین کاربر یا Client و سرویس دهنده یا Server است که یک پل ارتباطی امن و رمزنگاری شده دوطرفه ایجاد می کند که به کاربران این امکان را می دهد که جدایی از ساختار پروتکل HTTPS از یک لایه امن دیگر برای تقویت امنیت ارتباط خود با سایت مورد نظر استفاده کنند.

گام سوم : سئو سایت و امتیاز دهی گوگل

همانطور که میدانید سئو دارای ریزه کاری های بسیار زیادی است که برای رسیدن به هدف مورد نظر باید آنهارا رعایت کرد که یکی از آنها امنیت سایت است.

اصول امتیاز دهی گوگل بر مبنای سهولت کار کاربران با سایت است و سایتی که دارای این خصوصیت باشد دارای رتبه بالایی از نظر گوگل است و اگر این سایت دارای ظاهر زیبا، محتوای مفید و دست اول و همچنین امنیت بالایی برخوردار باشد قطعا دارای رتبه بالا و تاثیر بسیار بالایی در رتبه بندی سایت شما از جانب گوگل خواهد بود که این امر برای متخصصین این حوزه بسیار حائز اهمیت است.