ده اشتباه کشنده طراحی سایت که در سال 2018 باید فراموش کنید

هرساله نگرش افراد به سایت ها عوض می شود و لازم است که همیشه خود را در این زمینه به روز نگه دارید و از اشتباهات رایج نیز جلوگیری کنید.

تا الآن هر اشتباهی که در طراحی سایت داشته‌اید را دیگر وقتش رسیده است که کنار بگذارید. نداشتن هدف، نداشتن ارتباط رنگی بین عناصر، نداشتن ساختار، واکنش گرا نبودن و غیره از نمونه اشتباهاتی که متأسفانه هنوز هم خیلی از طراحان و شرکت‌ها انجام می‌دهند و به‌نوعی علاقه ندارند، شیوه کاری خود را اصلاح کنند. این نکته را در نظر بگیرید، اگر علم را خود را به‌روز نکنید، باید کار کردن در این حوزه را فراموش کنید و به دنبال یک شغل دیگر باشید.

ما در ادامه این مقاله قصد داریم تا ده اشتباهی را که افراد در طراحی سایت نباید در سال 2018 تکرار کنند را بیان کنیم.

اشتباهات کشنده طراحی سایت 2018

1. واکنش گرا نبودن

بارها در خصوص اینکه سایت شما باید واکنش گرا باشد و به‌خوبی در تمامی ابزارها نمایش داده شود، صحبت و تذکر داده‌شده است. همیشه یک طراح، اول‌ازهمه باید رابط کاربری را برای دستگاه موبایل طراحی کند و بعد به سراغ طراحی برای دستکاپ روی بیاورد.

کافی است که فقط یک‌بار در سطح شهر تردد کنید و به‌راحتی مشاهده می‌کنید که افراد امروزه از گوشی و موبایل برای انجام خدمات کاری خود استفاده می‌کنند. پشتبانی نکردن سایت یا اپلیکیشن شما از طراحی موبایل، به‌راحتی شما از گوی رقابت با دیگر مشتریان که دارای چنین طرحی هستند خارج می‌کند.

2. صفحه اصلی پیچیده

بارها در خصوص اینکه ساختار سایت، مخصوصاً صفحه اصلی باید ساده باشد نیز صحبت شده است، اما هنوز متأسفانه بسیاری از طراحان این نکته را رعایت نمی‌کنند. استفاده از یک نوع فونت، عکس کمتر، ساختار ساده و منوی قابل‌دسترس به‌تمامی زیر صفحات از مهم‌ترین مشخصاتی است که صفحه اصلی باید داشته باشد.

صفحه اصلی سایت، اولین مکانی است که کاربران وارد آن می‌شوند، پس به‌غیراز نکات بالا، سرعت بارگذاری سریع هم خیلی مهم است. اگر سرعت‌پایین باشد، کاربران سریعاً سایت شمارا ترک می‌کنند.

3. پیمایش پیچیده

قانون پیمایش در سایت این است که کاربران باید با سه کلیک، مطلب موردنظر خود را در سایت پیدا کنند. با توجه به گسترش اینترنت و آسان شدن راه ارتباطات مخصوصاً در سال 2018، کاربران دیگر حوصله زیادی برای پیدا کردن مطالب خود در سایت شمارا ندارند و سریعاً به لینک‌های بعدی می‌روند.

قانون این است که پیمایش باید ساده و مسیر آن کاملاً قبل فهم باشد. به‌هیچ‌وجه از اصطلاحات و راه پیچیده برای منوها خود ایجاد نکنید.

4. مجبور کردن کاربر به انجام فعالیتی

متأسفانه بسیاری از سایت‌ها، برای انجام هر فعالیتی کوتاه نیز کاربران را مجبور می‌کنند تا در سایت نیز ثبت‌نام کنند یا اینکه کاربر را ملزم به پر کردن تمامی اطلاعات شخصی مانند آدرس، کد پستی و غیره می‌کنند. امروزه بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند که در دنیای مجازی، اطلاعات کمتری از خود برجای بگذارند و سریعاً بتوانند خرید خود را انجام دهند. زمانی که قصد انجام فعالیت خاصی ندارید، اطلاعاتی را از کاربر نخواهید و به‌صورت کاملاً رایگان، آن‌ها را در اختیارشان قرار دهید. اگر کاربر قصد خرید واقعی را داشت، فقط از او اطلاعات تکمیلی را بخواهید.

البته می‌توانید اطلاعات بیشتر را از کاربر به‌منظور ارائه خدمات بهتر، دریافت کنید و به این صورت آن‌ها را ترغیب به پر کردن اطلاعات اضافی‌تر کنید.

5. تمامی اطلاعات پولی باشد

دنیای اینترنت، دنیای رقابت است و هرکسی امروزه برای پیدا کردن اطلاعات موردنیاز از اینترنت استفاده می‌کند. سعی کنید تا با دادن اطلاعات مهم و کاربردی به‌صورت رایگان، کاربران بیشتری را به سمت جذب کنید.

6. نداشتن CTA

بهترین زمان برای تبدیل یک کاربر به مشتری واقعی در سایت فروشگاهی، زمانی است که اطلاعات کاملاً مفیدی را در خصوص محصولی به او داده‌اید و حالا وقت آن رسیده است که همان موقع که کاربر درگیر خواندن مشخصات محصول است و از چنین محصولی خوشش آمده است، آن را خریداری نماید. بهترین تکنیک استفاده از دکمه‌های CTA است. نداشتن چنین دکمه‌ای در این صفحات، به‌راحتی باعث می‌شود که کاربران بدون انجام هیچ‌گونه تراکنش و واکنشی سایت شمارا ترک کنند.

7. ندادن ارتباط بین صفحات

مسلماً شما به‌عنوان مدیر سایت نمی‌توانید تمامی مطالب را در یک صفحه سایت قرار دهید و باید آن بر اساس موضوع تفکیک کرده و در صفحات مختلف بنویسید. نداشتن ارتباط بین این صفحات باعث می‌شود تا کاربران نتواند به موضوعات مرتبطی که شما در دیگر صفحات قرار داده‌اید، دسترسی پیدا کند و ازاین‌رو بعضی از این صفحات به فراموشی سپرده می‌شوند. نکته خیلی مهم اینکه این مسئله ازنظر سئو اهمیت زیادی هم دارد.

8. نداشتن رابط کاربری مناسب

در خصوص تجربه و رابط کاربری بارها صحبت شده است. رابط کاربری یعنی اینکه افرادی که وارد سایت شما می‌شوند، به‌راحتی و سریعاً متوجه ساختار سایت شده و بتوانند در آن پیمایش کنند و اطلاعات موردنیاز خود را پیدا کنند. این مسئله درنهایت یک تجربه کاربری رضایت بخشی را ایجاد می‌کند. نداشتن چنین رابطی باید سردرگمی کاربران و درنهایت ترک سریع سایت توسط آن‌ها می‌شود.

9. محتوای غیر مرتبط

متأسفانه بسیاری از مدیران سایت، استراتژی اشتباهی را در مدیریت محتوای سایت خود به کار می‌گیرند. محتوای سایت باید متناسب با موضوع اصلی سایت باشد و هر محتوای غیر مرتبطی، علاوه بر اینکه جریمه گوگل را به همراه دارد، باعث بی‌اعتمادی کاربران می‌شود.

امروزه کاربران به دنبال محتوای ارزشمند است و سعی می‌کنند که مطالب خود را در سایت‌های مرتبط پیدا کنند. حال فرض کنید که کاربری به دنبال مطلب طراحی سایت است و وارد سایت سایت کار شود ولی به‌جای مطالب در خصوص طراحی سایت، اخبار سیاسی را مشاهده کند! مطمئناً در اولین اقدام سایت را ترک می‌کند و همچنین این فکر را در خودش می‌کند که این شرکت نمی‌تواند با کسب‌وکار خود آشنایی ندارد و سعی می‌کند از روش‌های فیک دیگر خود را بالا بکشد.

10. تست نکردن

متأسفانه بسیاری از افرادی که به شرکت ما مراجعه می‌کنند، یک سایت سریع می‌خواهند تا کسب‌وکار خود را شروع کنند. بارها ما به این مشتریان تذکر داده‌ایم که طرح اولیه سایت شما بتا است و باید کارایی آن شود ولی این افراد نه‌تنها توجهی نمی‌کنند بلکه در آخر هم ما را مقصر می‌دانند که سایت با اشکال ایجاد کرده‌ایم.

شما باید قبل از اینکه سایت خود را آپلود کرده و در گوگل ثبت کنید، حتماً کارایی آن را از دید یک کاربر تست کنید تا تمامی مشکلات نواقصی را که به آن دقت نداشته‌اید، رفع نمایید.

نتیجه‌گیری

هرسالی که می‌گذرد، تکنولوژی پیشرفت می‌کند و افراد بیشتری از اینترنت و ابزارهای گوشی و تبلت برای انجام فعالیت‌های خود استفاده می‌کنند. رعایت نکردن نکاتی مانند واکنش گرا نبودن و غیره که در بالا گفته شد، به‌راحتی شمارا از گوی رقابت با دیگران خارج می‌کند و درنتیجه باعث شکست کسب‌وکارتان می‌شود.