تاثیر دامنه بر سئو سایت

در این مقاله به تاثیر نام دامنه بر سئو سایت و نحوه انتخاب نام دامنه مناسب برای وب سایت را آموزش داده ایم. با سایت کار همراه باشید.

تاثیر دامنه بر سئو سایت از نکات کلیدی و مهمی است که در زمان ایجاد وب سایت باید مد نظر قرار بگیرد. نام دامنه بر دیده شدن سایت شما تاثیر مستقیم دارد. انتخاب این نام مشکل است و باید با توجه به نوع فعالیت تجاری خود و جستجو، بهترین گزینه را برگزینید. در مورد این سوال آیا دامنه به سئو کمک می کند سوالات زیادی صورت می گیرد که سایت کار در قالب این دانشنامه توضیحات لازم را ارائه خواهد داد.

آیا می‌دانید نام دامنه چیست؟

در مورد تاثیر دامنه بر سئو سایت باید به این نکته کلیدی توجه نمایید که نام دامنه باید برند محور و سئو پسند باشد. در راستای این مسئله، ابتدا باید اصول اولیه را دریابید. از این رو در گام اول درباره نام دامنه توضیحاتی ارائه می دهیم. نام دامنه همان نام وب سایت شما را شامل می شود‌. کاربران از طریق همین نام می توانند شما را یافته و به سایت دسترسی داشته باشند. بنابراین باید اهمیت آن را در نظر بگیرید و طبق همین اصول نام دامنه را انتخاب نمایید.


آیا باید به تاثیر دامنه بر سئو سایت اهمیت داد؟


در مورد تاثیر دامنه بر سئو سایت باید این نکته را یادآور شویم که کلمات کلیدی همه چیز سئو برای نام دامنه نیستند. یکی از اهداف نام دامنه این است که مردم بتوانند برند، نوع کسب و کار و محصولات شما را تشخیص دهند. بنابراین باید به شیوه ای این نام را برگزینید که با برند شما مرتبط باشد و هدف و محتوای سایت را به خوبی بیان نماید. در قدم اول این نکته را به یاد داشته باشید که نیاز نیست از کلمه کلیدی در این دامنه استفاده کنید. با این کار تغییری در رتبه شما ایجاد نخواهد شد چرا که موتورهای جستجو از این امر باخبر خواهند شد و مالکان سایت را از این کار منع می کنند. بهتر است تمرکز خود را بر روی این مسئله بگذارید که نام دامنه برند خوبی داشته باشد و پیشنهادات تجاری شما را نشان بدهد. نام دامنه بخش مهمی از سایت است اما از سوی دیگر در میان فاکتورهای رتبه بندی دیگر، جایگاه کمتری دارد.


نام دامنه سایت چگونه بر سئوی آن تاثیر می گذارد؟


با وجود این که تاثیر دامنه بر سئو سایت یک فاکتور اصلی در رتبه بندی به حساب نمی آید، اما تاثیر قابل توجهی بر سئو دارد. اگر از کلمات مرتبط و مارک‌دار در دامنه استفاده کنید، شانس شما در رتبه بندی افزایش می یابد. اما استفاده از کلمات کلیدی، شانس شما را در رتبه بندی کاهش خواهد داد. ترفند مهم این است که نام دامنه مرتبط، بهینه شده و برند محور باشد. این نمونه نام دامنه مخاطبان را به هدف می رساند و به رتبه بندی شما سرعت می بخشد. نام دامنه در واقع به هویت برند و کسب و کار شما تبدیل می شود.


تاثیرات دامنه بر سئو:


در این قسمت تاثیر دامنه بر سئو سایت را به صورت کامل بیان خواهیم کرد. با داشتن دامنه خوب نرخ کلیک بالا خواهد رفت. این یکی از مهمترین نکته ها در مورد دیده شدن سایت خواهد بود. به وجود آمدن اعتماد و اعتبار در بین کاربران می تواند از جنبه های مهم دامنه باشد. با داشتن نام دامنه خوب و موثر می توانید در رقابت با حریفان به برتری برسید و جایگاه خود را به دست بیاورید. برند شما به پتانسیل بیشتری خواهد رسید و این دروازه پیشرفت را به سوی شما می گشاید. یکی دیگر از نکات مثبت این است که دید کاربر بسیار مثبت می شود و این امر بر رتبه بندی شما در موتور جستجو تاثیر بسزایی خواهد داشت.


نحوه انتخاب نام دامنه برای سئو


در این مرحله از دانشنامه و اطلاع از تاثیر دامنه بر سئو سایت، باید قدم در راه انتخاب این نام بگذاریم. اولین نکته این است که نام دامنه نباید صرفا روی سئو متمرکز شود. بلکه باید تمرکز خود را بر روی چیزی بگذارید که وب سایت شما ارائه می دهد. در واقع نام دامنه باید دقیقا نشان دهنده وب سایت و برند شما باشد. این می تواند به خودی خود یک سئو خوب را نشان دهد. برای این کار از نام تجاری خود حتما استفاده کنید. کلمات کلیدی باید مرتبط و در برند شما باشد‌. حتما موقعیت مکانی خود را در نظر بگیرید. در دامنه از تطابق دقیق اجتناب کنید و به TLDهای اصلی پایبند باشید. مسئله مهم این است که از داشتن ابهام بپرهیزید. نام دامنه باید به راحتی به خاطر سپرده شود و کوتاه و مختصر باشد. سعی نمایید که از خط فاصله استفاده نشود. در کل این نام باید کاملا متناسب با تجارت و برند شما باشد.


سخن پایانی


تاثیر دامنه بر سئو سایت از اصول جدا نشدنی است و باید حتما با رعایت نکات ذکر شده درباره آن تصمیم گیری شود. با ارائه یک نام دامنه مناسب، می توانید رتبه خود را افزایش دهید و موفقیت را مشاهده نمایید. نکات ارائه شده توسط سایت کار بهترین راهکار برای رسیدن به هدف خواهد بود.

منبع:

How Domain Names Impact SEO