13 انجمن معروف طراحی وب سایت در دنیا را بشناسید

سیزده انجمن معروف طراحی وب سایت با عضویت بهترین طراحان وبسایت که تجربیات شان را با دیگران تبادل یا به اشتراک می گذارند در این مقاله آمده است .

در طراحی وب سایت مطلع بودن از آخرین تغییرات، یکی از معضلاتی که اکثر طراحان وب سایت و برنامه نویسان است. دریافت آخرین مطلب به روز در حوزه طراحی وب سایت و برنامه نویسی کار آسانی نیست و همیشه باید در اینترنت این تغییرات را پیدا کنید. متاسفانه به دلیل مشغله کاری یا نبود منابع معتبر، اکثر طراحان وب نمیتوانند اطلاعات خود را مناسب با تغییرات جلو ببرند و شاهد این هستیم که بعضی از آنها چون اطلاعاتشان قدیمی است، کار خود را از دست میدهند یا مجبور میشوند با حقوق کمتری کار کنند.

طراحی وب سایت علمی است که همیشه و هرروز برای آن مقالات متعددی نوشته می شود. اکثر وبلاگ نویسان در این حوزه برای خود دارای یک وب سایت شخصی هستند و مطالبی را که در مورد طراحی وب سایت تولید میکنندرا  در وب سایت شخصی خود قرار میدهند.اما یکی از بهترین راه هایی که آنها میتوانند مطالب خود را بیشتر و بهتر به بقیه معرفی کنند، انجمن و فرومهای طراحی وب سایت و برنامه نویسی است.

در این انجمن ها شما علاوه براینکه میتوانید مطالب خود را به اشتراک بگذارید، از مطالب بقیه افراد عضو مطلع شده و با آنها در ارتباط باشید. مهمترین ویژگی این انجمن ها این است که مطالبی در اینجا قرار میگیرد، به روزهستند و همه سعی میکنند بقیه را از آخرین تغییرات این حوزه مطلع سازند. پس اگر میخواهید که نسبت به طراحی سایت به روز باشید، توصیه میشود که حتما در انجمن های مربوطه عضو شوید و در آنها فعالیت کنید.

سیزده انجمن طراحی وب سایت

1.Dribbble

انجمن طراحی وبسایت dribble

Dribbble یک انجمن و شبکه اجتماعی برای کمک به طراحان وب سایت و افرادی که در حوزه طراحی وب سایت فعالیت میکنند، میباشد. در صفحه اصلی آن شما میتوانید نمایشی از بهترین کارهای افراد را در آن مشاهده کنید. در این انجمن طراحی وب سایت، اکثر طراحان وبسایت، گرافیک که دارای نمونه کار هستند جمع شده اند.

2.انجمن IDF 

انجمن طراحی وبسایت IDF

در طراحی تجربه کاربری، محتوا حرف اول را می زند و شما باید برای بخش محتوای خود، یک طراحی منحصر به فردی ارائه دهید.مساله ای که در وب سایت IDF بیان شده است و بیشتر متخصصان صنایع از کیفیت بالای این انجمن آنلاین صحبت میکنند. این انجمن شامل 468 گروه محلی از 85 کشور است که شما به راحتی میتوانید با افراد مختلف که حوزه خودشان متخصص هستند در ارتباط باشید.

3.انجمن Mockplus

انجمن طراحی وبسایت Mockplus

در این انجمن که میتوان گفت یک انجمن تبادل نظر و بحث است، تمامی کاربرانی که به این صعنت علاقه مند هستند میتوانند منابع و نظرات طراحی وب سایت خود را به اشتراک بگذارند. همچنین برای وب سایت هایی که یک موضوع جدیدی را به اشتراک میگذارند یا مشکلی را حل میکنند، یک درجه رتبه بندی قرار داده شده است.

4.انجمن UX Design

انجمن طراحی وبسایت UX Design

در این انجمن حدود 600 متخصص در حوزه طراحی تجربه کاربری وجود دارد . هدف این انجمن به اشتراک گذاری منابع و پاسخ به مشکلات تجربه کاربری است. بهترین مکان که شما به راحتی بتوانید با بهترین طراحان UX آشنا شوید و از آنها ایرادات طراحی خود را بپرسید. فقط قبل از ثبت نام لازم است که یک فرم مخصوص را پر نمایید.

5. User Exprience Stack Exchange

انجمن طراحی وبسایت یوزر اکسپرینس

یک انجمن پرسش و پاسخ برای طراحان وب سایت، طراحان گرافیکی  و هر کسی که میخواهد در این زمینه سوال بپرسد یا پاسخ دهد می باشد. هر سوال بسته به موضوعی که دارد تگ می شود و شما می توانید سوالی را که متناسب با تجربه و حوزه کاری خودتان است، پاسخ دهید.

6.فروم Web Designer

فروم طراحی وبسایت

این فروم که در حوزه طراحی وب سایت است و م، بیش از 3000 عضو دارد. تمامی اعضای این فروم فعال هستند و برای کسانی که میخواهند با طراحان وب از انگلستان در ارتباط باشند، بهترین منبع است. همچنین شما در اینجا هم به راحتی میتوانید کار دلخواه خود را پیدا کنید.

7.انجمن UX Mastery

انجمن UX Mastery

انجمنی که در آن متخصصان و حرفه ای های در طراحی UX در آن عضو هستند. یک انجمن باز برای هرکسی که در زمینه UX فعالیت و علاقه دارد. اگر شما حرفه ای هستید و به دنبال ارتباط با حرفه ای ها می باشید، این انجمن یکی از بهترین ها می باشد.

8.فروم Graphic Design (GDF)

فروم Graphic Design

هر کسی که در زمینه طراحی وب سایت فعالیت میکند، باید حداقل اطلاعاتی از گرافیک داشته باشد . این فروم، یکی از قدیمی ترین فروم ها می باشد با بیش از 20 هزار عضو که شامل گروه ها و دسته بندی های مختلفی مانند گروه منابع طراحی وب سایت، توسعه دهندگان وب، بازاریابی اینترنتی و غیره است.

9.فروم Sitepoint

فروم Sitepoint

یک فروم با بیش از 250 هزار عضو از سراسر جهان می باشد. یک فروم و شبکه عالی که میتوانید در آن توصیه های برنامه نویسی و کسب وکار را در آن پیدا کنید.برای نمونه میتوانید تمامی نکات و پاسخ به سوالات مربوط به PHP،HTML، Javascript وبازاریابی و نکات کلی مربوط به طراحی وب سایت و غیره را به راحتی پیدا کنید.

10.Designer News

Designer News

یک انجمن جهانی که در سال 2012 ایجاد شد و شامل افرادی است که در زمینه طراحی و تکنولوژی فعالیت میکنند یا به آن و موضوعات مرتبط علاقه مند هستند، می باشد. تمامی محتوا که در داخل این انجمن پیدا کنید، مربوط به اخبار و مقالات طراحان می باشد.

11.Hacker News

Hacker News

یک وب سایت اخبار اجتماعی است که بیشتر بر روی علوم کامپیوتر و کسب وکار فعالیت میکند.در این انجمن میتوانید اطلاعاتی که باعث خشنودی یک فرد کنجکاو می شود را پیدا کنید.

12.How Design

How Design

یکی از محبوب ترین انجمن های طراحی که هرکسی در این زمینه فعالیت میکند، حتما حداقل برای یکبار اسم این انجمن را شنیده است.این انجمن به چند دسته تقسیم میشود: اخبار، طراحی کسب وکار، یادگیری آنلاین و غیره است. یک مکان عالی برای داشتن ارتباط با افرادی که در این حوزه مخصوصا طراحی سایت فعالیت میکنند باشد.

13.فروم Designer Talk

فروم Designer Talk

یک فروم بزرگ و فعال که دارای بخش های جداگانه در کدنویسی، طراحی وب سایت و غیره است. حدود 25 هزار عضو این انجمن دارد.