تفاوت بین طراحی و توسعه سایت چیست؟

تفاوت میان طراحی سایت و توسعه وب سایت در چیست؟ به اشتباه این دو واژه را به یک معنی می دانند که اینطور نیست و این مفاهیم متفاوت هستند

تفاوت بین طراحی و توسعه سایت مبحثی است که امروزه باید به آن پرداخته شود. چرا که با توجه به توسعه و پیشرفت تکنولوژی و علم اینترنت بسیاری از فعالیت ها به صورت آنلاین انجام می شود‌. در سایت کار با دنیای جذاب مجازی و استفاده از آن به صورت کاملا علمی آشنا خواهید شد.

اهمیت استفاده از اینترنت و فضای مجازی

آمارها نشان می دهند که درصد زیادی از مردم در سراسر جهان کسب و کار و اطلاعات مورد نیاز خود را در فضای اینترنت انجام می دهند. داشتن وب سایت یکی از ملزومات در دنیای امروز است. اما آگاهی از تفاوت بین طراحی سایت و توسعه سایت امری بسیار مهم است. امروزه با وجود تبلت و گوشی های هوشمند، استفاده از اینترنت بسیار راحت تر شده است. هر زمان و در هر مکان می توان به اینترنت سر زد و کسب و کار خود را دنبال نمود. با داشتن وب سایت فعالیت های تجاری خیلی راحت تر و اصولی تر انجام می شود و می توان با هزینه کمتری تبلیغات کارآمدتری داشت. فروش کالا و محصولات شرکت های تولیدی باعث افزایش و گسترش دامنه آن ها خواهد شد. وب سایت ها باید از نظر بصری موثر باشند و طراحی خوبی داشته باشند. همچنین از نظر فنی نیز باید به گونه ای باشند که استفاده از آن ها برای عموم مردم آسان باشد.

طراحی وب در مقابل توسعه وب سایت

طراحی هر سایت مربوط به فرآیندهای بصری است. در واقع بخشی که بازدیدکنندگان در صفحه شما مشاهده می کنند باید طراحی بسیار خوبی داشته باشد و آن‌ ها را جذب نماید. طراحان در این مورد تمام تلاش خود را می کنند و سایت را کاملا شفاف و تمیز در دسترس کاربران قرار می دهند. اما توسعه وب سایت به بخشی مربوط می شود که در مورد برنامه نویسی های پست صحنه می باشد. این گونه توضیح دهیم که طراح ها دکمه ای را در سایت طراحی می کنند، و توسعه دهنده ها این امکان را برای کاربران به وجود می آورد که با کلیک بر روی آن دکمه اتفاقی بیفتد و عملکردی انجام شود.

شباهت های طراحی و توسعه سایت

همه شرکت ها برای بهتر دیده شدن سایت خود بر روی طراحی و توسعه سایت به طور همزمان کار می کنند. در اصل هر دو مورد اهمیت زیادی دارد. این دو نقش مهم با هم فعالیت می کنند و حتی در برخی موارد این دو‌ امر مهم توسط یک فرد مشخص صورت می گیرد. هم طراحان و هم توسعه دهندگان باید دانش برنامه نویسی را در سطوح مختلف بدانند. مهارت های تحلیلی باید در آن ها قوی باشد و از آخرین روندها، برنامه ها و نوآوری ها مطلع باشند. در کنار تفاوت بین طراحی و توسعه سایت، اجرای این دو در کنار هم انسجام در فناوری را به دنبال دارد و باعث پیشرفت و توسعه در کسب و کار خواهد شد.

تفاوت بین طراحی و توسعه سایت چه مواردی هستند؟

در این قسمت تفاوت بین طراحی و توسعه سایت را باید توضیح دهیم. درست است که در قسمت قبل شباهت های این رو مورد را عنوان کردیم، اما علی رغم مهارت های مشترک، تفاوت هایی نیز وجود دارد. از این رو طراحان و توسعه دهندگان سایت ها باید بر مهارت های خود تسلط کافی داشته باشند و بر طبق اصول فعالیت نمایند. قابل ذکر است که طراحی سایت ارتباط مستقیم با زیبایی شناسی دارد و طراحان باید از نظر بصری روی سایت کار کنند. توسعه دهندگان باید روی پارامترهای کاربردی و نرم افزاری در کنار زیبایی شناسی کار کنند. این اشخاص باید روی مهارت های برنامه نویسی، زبان های نرم افزاری و سایر موارد تسلط کامل داشته باشند. حفظ ساختار اصلی وب سایت از وظایف اصلی یک توسعه دهنده می باشد. در یک جمله باید گفت وظیفه توسعه دهندگان کد نویسی، پیکر بندی سرور و پایگاه های داده ها و ترکیب ویژگی ها و عملکردها می باشد.

سخن پایانی

در زمینه فعالیت های کسب و کار در دنیای مجازی و اینترنت، آگاهی از تفاوت بین طراحی و توسعه سایت نکته ای است که حتما باید مورد توجه قرار بگیرد. امروزه تمام فعالیت های تجاری و اقتصادی بر پایه اینترنت صورت می گیرد. پس علم به این امور باید در دسترس مدیران سایت ها قرار بگیرد. سایت کار تمام اصول را در قالب دانشنامه های مختلف در اختیار شما قرار می دهد.