CTA چیست؟ 8 نوع Call To Action که در وب سایت باید استفاده شود

CTA تکنیک های بازاریابی اینترنتی هستند که برای هدف آن تشویق کاربر برای انجام فعالیتی می باشد. CTA در کل 8 نوع می باشند که در سایت استفاده می شود.

CTA

CTA که مخفف عبارت Call To Action است، یک تکنیک در بازاریابی آنلاین است که هدف آن جذب توجه و تشویق کاربران برای انجام عملی می باشد. در ساختار CTA از جمله های تحریک کننده ذهن همراه با گرافیک و رنگ بندی خاصی استفاده می شود. برای مثال "سفارش دهید" یا "خرید خود را همین الان تکمیل کنید" نمونه هایی از CTA هستند که با رنگ بندی و گرافیک خاصی که برای آن ها استفاده می شود، کاربر را تشویق به کلیک برروی آن ها و ادامه عملیات می کند.

از CTA ها بیشتر در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی استفاده می شود، زیرا هدف این سایت ها فروش محصولات به کاربران می باشد و یکی از بهترین تکنیک ها برای جلب توجه آن ها، دکمه های تحریک کننده کاربران برای خرید کردن می باشد.

ساده ترین CTA ها، از یک دکمه به رنگ ساده همراه با یک جمله درون آن ایجاد می شوند. CTA پیشرفته کمی پیچیده تر هستند و بیشتر در سایت های قرار می گیرند که مخاطبان و کاربران متنوع و بیشتری دارند مثلا فروشگاه های اینترنتی.  از این رو باید برای هر قسمت مانند خرید کالا یا عضویت در خبرنامه، از دکمه CTA مختلفی استفاده کنید زیرا هرکدام بسته به نوع هدفی که دارد باید به صورت خاصی طراحی گردد. مهمترین نکته که باید در طراحی این نوع دکمه ها دقت کنید، به راحتی توسط کاربر قابل کلیک باشد.

در ادامه این مقاله آموزش طراحی وب سایت ، قصد داریم 8 نوع CTA که در انواع وب سایت ها مورد نیاز است و استفاده می شود را بیان کنیم ( در واقع بیشتر از این 8 نوع وجود ندارد)

8 نوع CTA که در وب سایت ها استفاده می شود

1. دکمه هدایت کاربران

دکمه هدایت کاربران

هدف اصلی CTA در طراحی سایت، هدایت کاربران به صفحات یا عملیات مختلف می باشد. از دکمه هدایت کننده یا در واقع تشویق کننده کاربران برای خواندن مطالب یا انجام عملیات، بیشتر برای جذب کاربرانی که به تازگی وارد سایت شده اند، استفاده می شود.

از نوع دکمه بیشتر در پایین بلاگ ها، سایدبارها یا حتی به صورت یک بنر متحرک در گوشه صفحه استفاده می شود. طراحی این نوع دکمه ها باید به حالتی باشد که توجه کاربران را جلب نماید و او را تشویق به انجام عملیاتی که بیشتر هدایت آن ها به صفحه مورد نظر بسته به محتوای آن صفحه است، نماید. 

2. ثبت نام فرم

ثبت نام فرم

هنگامی که کاربران وارد صفحه تماس با ما سایت شما می شوند تا مطلبی را برای مدیر ارسال نمایند، در واقع دو کار باید انجام بدهند. یکی پرکردن فرم و دیگر کلیک بروی دکمه ارسال و فرستادن پیام خود به مدیر است.

دکمه ارسال که یک نمونه CTA است، باید به صورتی طراحی شود علاوه براینکه کاربران را تشویق به ارسال مطلب نماید و البته قابل دسترس و کلیک باشد، باید به کاربران این حس را ایجاد نماید که با کلیک بر روی این دکمه پیام آن ها برای مدیر سایت مهم است و حتما بررسی می شود. مثلا رنگ آن به حالت فوق العاده حرفه ای تغییر یابد یا گرافیک حرفه ای برای آن استفاده شود.

3. دکمه " بیشتر بخوانید"

دکمه  بیشتر بخوانید

در هر قسمتی از سایت که شما محتوایی را ارائه می دهید مانند  صفحه اصلی بلاگ ها، ممکن است که نخواهید که تمامی متن را در آن صفحه به نمایش بگذارید. برای همین از بلاگ ها، یک عکس به همراه چند خط توضیح اولیه را قرار می دهید و سپس با استفاده از CTA کاربران به کلیک برروی آن برای خواندن ادامه مطالب می کنید.

یکی از مزیت های این روش یعنی قسمت بندی کردن متن و هدایت کاربران به دیگر بخش ها با استفاده از این دکمه، می توانید مطمئن شوید که تمامی متن ها توسط کاربران به دنبال محتوای شما هستند خوانده می شود. در واقع بهتر است که بدانید کاربران از اسکرول کردن زیاد صفحه خسته می شوند و امروزه بیشتر ترجیح می دهند که متن های کوتاه را مطالعه کنند.

4. دکمه معرفی محصولات یا خدمات

دکمه معرفی محصولات یا خدمات

کاربران به دو دلیل وارد سایت شما می شوند: خرید محصولات یا استفاده از کردن از محتوا سایت. محصولات به روز و مورد نیاز کاربران و همچنین محتوا اورجینال می تواند تضمین کننده برگشت کاربران و افزایش ورودی آن ها باشد. برای همین بیشتر طراحان امروزه برای سعی دارند که با ارائه پیشنهادات، حس خرید را در کاربران بیشتر کنند که از CTA استفاده می کنند.

برای طراحی این نوع دکمه، بهتر است که از متن ساده و کوتاه استفاده کنید مانند "دیدن جزئیات"، "دریافت تخفیف 20%" یا "مشاهده خدمات" و بهتر است که با رنگ پس زمینه کمی متفاوت باشد. البته اصولا توصیه می شود که CTA با رنگ پس زمینه متفاوت باشند که بتوانند نظر کاربران را به خود جلب کنند.

5. دکمه به اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی

دکمه به اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی

یکی از آسان ترین CTA ها، انواع دکمه های اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی می باشد. از نظر اندازه، این دکمه کوچکتر از بقیه هستند اما نقش بسیار مهمی در سئو و بهینه سازی سایت دارند. برای همین بهتر است که در مکان هایی مناسب مانند پایین بلاگ ها یا در صفحه فرود که هنگام ورود کاربر نمایش داده می شود، گذاشته شود. البته بهتر است که در هدر یا فوتر به صورت دائم، دکمه های معرفی شبکه های اجتماعی سایت قرار گیرد.

6. ترغیب برای خرید

ترغیب برای خرید

یکی از این دکمه هایی که استفاده از آن ها خیلی در فروشگاه های اینترنتی مهم است، CTA افزودن به سبد خرید یا خرید آنلاین می باشد. اما فرض کنید که کاربری محصول یا خدمات خاص شما را انتخاب کند اما پولی در کارت خود نداشته باشد یا رمز آن را فراموش کرده باشد و به هر دلیلی در آن موقع نتواند هزینه آن را بپردازد.

برای اینکه مشتری خود را از دست ندهید، بهتر است که با CTA خاصی کاربران تشویق به دریافت نسخه رایگان یا دریافت دمو آن به صورت ایمیل یا دانلود، نمایید.

7. امکان گفتگوی آنلاین و مستقیم

امکان گفتگوی آنلاین و مستقیم

امکان گفتگوی آنلاین که همان چت زنده هم گفته می شود، بیشتر به صورت یک باکس در پایین گوشه سمت راست صفحه قرار می گیرد یا در بصورت یک باکس در وسط صفحه قرار گیرد. بیشتر کاربران وقتی قصد خرید محصولی را دارند یا نمی توانند محصول مورد نظر خود را پیدا کنند، به دنبال کسی یا راهی هستند که بتوانند از او سوالات خود را مطرح کرده و بپرسند.

بهتر است که از دکمه هایی استفاده کنید که کاربران را در صورتی که مشکلی داشتند، بتوانند با کلیک برروی آن سوالات خود، با مسئول پشتیبانی ارتباط برقرار کنند.

8. رخداد و رویدادها

رخداد و رویدادها

هر ساله در هر کشوری بسته به نوع فرهنگ آن، رویدادهای متنوعی رخ می دهد که بعضی از آن ها جهانی هستند مانند جام جهانی. این رویداد بهترین راه برای جذب کاربران به وب سایت است. برای مثال می توانید برای فوتبال پیش بینی قرار دهید و بعد به هر کسی که برنده این پیش بینی گردید، یک جایزه بدهید.

برای همین می توانید از CTA ها برای جلب توجه کاربران برای شرکت در رویداد ها و مسابقات در سایت استفاده کنید. بهتر است که از این دکمه ها در بخش های صفحه مربوطه به خودش یا صفحه اصلی و مکانی که خبر آن را نوشته اید، قرار دهید.