گوگل ترندز چیست؟ آموزش استفاده از Google Trends

گوگل ترندز چیست؟ آموزش استفاده از Google Trends

گوگل ترندز ابزاریست که در آن می توان جستجوهای مورد علاقه دیگران را سرچ کرد و موضوعات مورد علاقه ما، منطقه جغرافیایی و پر طرفدار کاوش نمود.

امروزه برای دستیابی به اطلاعات مورد نیاز فقط کافی است به دنیای اینترنت سر بزنید و با یک سرچ ساده به مطلب مورد نظر دست پیدا کنید. یکی از ابزارهای کاوش در اینترنت گوگل ترندز می باشد. در این مقاله این موضوع را مورد تحقیق قرار می دهیم. اگر دوست دارید نکات بیشتری در این زمینه و موارد دیگر بدانید، پیشنهاد ما استفاده از سایت کار است. در این سایت بیشتر با دنیای اینترنت و آنلاین آشنا خواهید شد. در ادامه با ما همراه باشید.

تعریف اجمالی از گوگل ترندز

گوگل ترندز یکی از ابزارهای کاوش و تحقیق در دنیای اینترنت است. با این ابزار می توان جستجوهای مورد علاقه دیگران را سرچ کرد. از انواع مقاله های مربوط به موضوع مورد علاقه ما، منطقه جغرافیایی و موضوعات پر طرفدار را می توان از این طریق کاوش نمود. به محض جستجوی عبارت مورد در گوگل، نقشه را مشاهده خواهید کرد که مکان هایی که موضوع مورد نظر شما از محبوبیت بیشترین دارد را نشان می دهد. گوگل ترندز اطلاعات مربوط به کلمات کلیدی مثل فهرست حجم جستجو و اطلاعات جغرافیایی در مورد کاربران را ارائه می دهد.

سهولت استفاده از گوگل ترندز

گوگل ترندز یک وب سایت ساده می باشد که به شکل خوبی طراحی شده است. طراحان آن لری پیج و سرگئی برین از ایالات متحده آمریکا بودند. برای استفاده از خدمات گوگل به یک حساب کاربری نیاز است. زمان جستجو در گوگل، موضوعاتیکه ترند هستند از بالا به پایین مشخص می شوند. در این موقع شما قادر خواهید بود که برای کسب اطلاعات بیشتر، موضوعی را در نظر بگیرید و آن را جستجو کنید. مثلا اگر موضوعی ترند باشد و اخیرا پرطرفدار شده است، به راحتی به اشتراک گذاشته می شود. شما می توانید یک عبارت جستجو را وارد کنید و حجم جستجو را مشاهده نمایید. در این حالت می توانید مکان، چارچوب زمانی، دسته و گروه و نوع جستجو را برای داده های دقیق تر تغییر دهید.

استفاده از گوگل ترندز برای کسب و تجارت

گوگل ترندز و داده های آن در جستجوی گوگل می تواند برای بازاریابان و مشاغل مختلف بسیار مفید و ارزشمند باشد. اگر در یک کسب و کار فصلی مشغول هستید می توانید در همان بازه زمانی و در حالی که نوع حرفه شما ترند است، برای بازاریابی اقدام کنید‌. در این صورت می توانید کسب و کار خود را تبلیغ نمایید. این جاست که باید تلاش خود برای بازاریابی را افزایش دهید.

استفاده از گوگل ترندز برای اهداف بازاریابی

اطلاعات موجود در گوگل ترندز برای اهداف بازاریابی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. در بعضی موارد جستجو به صورت پولی انجام می شود. از این طریق می توان برای اطلاع رسانی درباره کمپین ها و فروش های فصلی استفاده نمود. برای تحقیق درباره موارد نامربوط به شما که پرطرفدار هستند نیز می توانید از گوگل ترندز استفاده کنید. می توانید بدانید که افراد در بازار مورد نظر شما چه اطلاعاتی را جستجو کرده اند. اگر در زمینه موضوعات پرطرفدار سرچ‌ کنید و در سایت خود درباره آن ها بنویسید، ترافیک به سمت شما روانه خواهد شد. شما باید بدانید که افکار عمومی به چه موضوعاتی علاقه دارد و در واقع موضوع پرطرفدار در جامعه چیست. سپس با پیدا کردن کلمات کلیدی در آن زمینه قادر خواهید بود به سمت درست حرکت کنید.

فیلتر شدن بعضی موضوعات

در گوگل ترندز، بعضی از موضوعات فیلتر خواهد شد. سوال اینجاست که چه موضوعاتی شامل این قضیه می شوند. بعضی جستجوها توسط افراد بسیار کمی انجام می شود. در واقع این موضوعات طرفداران زیادی ندارند. این موضوعات امکان دارد از سمت گوگل فیلتر شوند. همچنین موضوعات تکراری شامل این جریان می شوند. اگر شخصی موضوعی را بصورت مکرر و در مدت زمان کوتاه جستجو نماید، گوگل ترندز آن را حذف خواهد کرد. همچنین جستجوهای که بصورت ویژه نگارش می شوند نیز فیلتر می شوند. مثلا استفاده از آپستروف و دیگر علائم نگارشی شاید باعث حذف یا فیلتر شدن شوند.

گوگل ترندز یا نظر سنجی؟

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که آیا گوگل ترندز همان نظر سنجی علمی است. در واقع گوگل ترندز را نباید با نظرسنجی های علمی اشتباه گرفت. بلکه ترندز فقط برای انعکاس علاقه ها در زمینه جستجو در گوگل می باشد. این نکته را فراموش نکنید که اگر موضوعی زیاد مورد جستجو قرار گرفته، صرفا محبوب یا برنده است، بلکه امکان دارد به دلایل نامعلومی بیشتر جستجو و سرچ شده باشند.

تفاوت گوگل ترندز و گوگل نیوز لب

گوگل نیوز در زمینه رویدادهای مهم استفاده خواهد شد‌. داده های گوگل نیوز مثل گوگل ترندز معمولی نیستند‌. بلکه موضوعات مهم و خاص از این طریق جستجو خواهند شد.

حالت خودکار گوگل ترندز

در جستجوی گوگل، یک‌ ویژگی وجود دارد که به صورت خودکار است‌. یعنی برای تکمیل سریع تر جستجوهایی وجود دارند که به محض شروع به نوشتن برای تحقیق به صورت خودکار ظاهر می شوند‌. این موارد از سمت گوگل پیش بینی شده اند یا این که موضوعاتی پر طرفدار و رایج هستند. حتی امکان دارد درباره موضوعات، مکان و جستجوهای قبلی شما باشد که به صورت خودکار مشخص خواهند شد. اما از آن جایی که امکان دارد در تله فیلتر از سوی گوگل بیفتد پس همیشه نمی تواند منعکس کننده موضوعات محبوب باشد.

سخن پایانی

با مطالعه مقاله های موجود در سایت کار، استفاده از دنیای شیرین و جذاب اینترنت برای شما راحت تر انجام می شود. این سایت تا جایی که امکان دارد موضوعات مهم را در اختیار شما قرار می دهد. این مقاله نیز درباره گوگل ترندز برای شما ترتیب داده شده است‌. مطالعه این مطالب راه را برای شما آسان تر می کند.

منبع:

?GOOGLE TRENDS: WHAT IS GOOGLE TRENDS

HOW TO USE GOOGLE TRENDS: 10 MIND-BLOWING TRICKS FOR ENTREPRENEURS