اسپم اسکور چیست؟

اسپم اسکور چیست؟ مهم ترین عوامل نشان دهنده ی spam score را می توانید در این مقاله بخوانید و آن را در سایت تان کاهش دهید.

اسپم اسکور امتیازی است که Moz ارائه می دهد. برای بهبود عملکرد سایت، باید معیارهای معتبری پیدا کرده و از آن ها استفاده کنیم. اسپم یکی از همین معیارهای معتبر است که سایت کار در این مقاله به آن می پردازد. در ادامه می توانید با این  معیار بیشتر آشنا شوید.

در مورد معیار اسپم اسکور چه می‌دانید ؟

اسپم اسکور در واقع یک معیار مقایسه ای به حساب می آید. به این وسیله می توان میزان شباهت یک سایت را به سایر سایت ها اندازه گیری نمود‌. این شباهت ها توسط الگوریتم گوگل به عنوان اسپم شناخته می شود. Moz این برنامه را در سال ۲۰۱۵ ایجاد کرده و از آن پس پیشرفت های زیادی داشته است. با این فرآیند ۲۷ مورد شباهت تعیین شده است. زمانی که Moz سایت را تجزیه و تحلیل می کند، به دنبال این ویژگی ها می گردد. اگر این موارد در سایت شما دیده شود و افزایش یابد، اسپم سایت نیز بالاتر می رود. امتیاز اسپم اگر بین یک تا سی درصد باشد، پایین است، بین سی و یک تا شصت درصد اسپم متوسط به حساب می آید. از شصت و یک تا صد در صد امتیاز بالایی از اسپم مشاهده خواهد شد. بالا رفتن این امتیاز می تواند مصادف با هرزنامه شناخته شدن سایت باشد.

درباره درصدهای اسپم اسکور اطلاعاتی دارید؟

مطمئنا اگر مدیر یک سایت هستید و با آن به کسب و‌ کار خود می پردازید، اصلا دوست ندارید سایت شما به عنوان یک هرزنامه شناخته شود. شما باید در صورت بروز مشکل نیز سعی کنید این امتیاز را به حداقل برسانید. یک‌ نکته را برای شما عنوان کنیم که اسپم اسکور تا حدود شصت درصد را نیر نمی توان دلیلی برای نگرانی عنوان کرد. این امتیاز به شما هشدار می دهد که شما باید مشکلات موجود در سایت خود را حل کنید‌. در واقع نمی توان این برداشت را کرد سایت در حال جریمه شدن است و یک اسپم به حساب می آید. پس این اطمینان را بدهیم که تا زمانی که سایت شما جریمه نشده، این امتیاز زیاد مهم نیست. در صورتی که این مشکلات را رفع نمایید، می توانید شاهد افزایش رتبه، ترافیک و ارزش سایت خود شوید.

عوامل نشان دهنده اسپم اسکور

گاهی اوقات عواملی از سمت سایت شما به گوگل نشان داده می شود که امکان دارد اسپم اسکور سایت را افزایش دهد. این موارد را باید رعایت کتید تا از سمت گوگل جریمه نشوید.

تعداد صفحه های سایت را تنظیم کنید.

گاهی تعداد صفحات شما بسیار کم است در این صورت گوگل شما را یک سایت اسپم در نظر می گیرد. شما حتما باید برای رفع این مشکل محتوای جذاب تولید کنید.

اندازه نام دامنه و پسوند آن

برای این که اسپم اسکور شامل سایت شما نشوند و مورد غضب گوگل قرار نگیرید، نام دامنه را طولانی انتخاب نکنید. در مورد پسوند آن هم باید دقت به خرج دهید و از پسوندهایی که اسپم شناخته می شوند استفاده نکنید. همچنین در دامنه اعداد را به کار نبرید.

استفاده از فونت رایج و معتبر

این نکته را در نظر داشته باشید که گوگل برهی از فونت های ناشناخته را اسپم در نظر می گیرد. پس اصلا  فونت های نامتعارف را به کار نبرید.

استفاده از گوگل آنالیتیک و تبلیغات دو‌ کلیکی

اگر قصد دارید که اسپم اسکور را کلا فراموش کنید و سایت خود را از خطر دور کنید، از گوگل آنالیتیک و تبلیغ دو کلیکی استفاده نمایید. اصولا سایت های اسپم از این دو ویژگی استفاده نمی‌کنند.

قرار دادن اطلاعات در سایت

سایت های واقعی باید تمام راه های ارتباطی با مخاطب را نشان دهند‌. اگر این اطلاعات در سایت وجود نداشته باشد، آن را اسپم می خوانند. پس این مسئله را نیز رعایت کنید و در صفحه تماس با ما اطلاعات خود را قرار دهید.

ایمیل و لینکدین

در سایت خود حتما آدرس ایمیل خود را قرار ‌دهید. همچنین باید به لینکدین لینک بدهید. با این کار از اسپم شناخته شدن سایت جلوگیری خواهید کرد.

کلمات کلیدی و توضیحات متا

در مورد کلمات کلیدی باید دقت زیادی به خرج دهید. توضیحات متا را نیز به گونه ای بنویسید که نه کوتاه و نه زیاد طولانی باشند. رعایت این اصول و سایر موارد می تواند اسپم اسکور را از شما دور کند و از سمت گوگل جریمه نشوید.

سخن پایانی

نکات عنوان شده در مورد اسپم اسکور، می تواند باعث پیشرفت سایت و صعود آن‌ به رتبه های بالاتر شود. سایت کار با سال ها تجربه اطلاعات مفیدی را برای شما گردآوری کرده است. با حضور در این سایت در تمام زمینه ها می توانید مطالعه کنید و به موفقیت برسید.