سایت w3schools.com را بهتر بشناسید

سایت w3schools یک سایت آموزش طراحی سایت که زبانی کاملا ساده و با مثال متعدد، تمامی تگ ها و اطلاعات لازم ایجاد یک طرح سایت را آموزش می دهد.

w3schools

اگر برنامه نویس یا طراح سایت باشید، حتما نام w3schools را شنیده اید و از آن استفاده کرده اید. در واقع امروز کمتر شخص باتجربه در زمینه کامپیوتر می باشد که حداقل یکبار وارد این سایت نشده باشد. اما موضوع اصلی این سایت چیست؟

سایت w3schools چیست؟

سایت w3schools یک سایت جامع و مرجع برای آموزش طراحی وبسایت است که تمامی تگ ها و نکاتی را که برای ساختن یک وب سایت ساده از صفر لازم است را به همراه تمرین و مثال های متعدد و کاربردی با زبانی کاملا ساده توضیح داده است. البته آموزش فقط مخصوص تگ های HTML نیست بلکه مواردی دیگری را نیز از صفر به طور کامل آموزش می دهد.

در w3schools چه مواردی کامل آموزش داده می شود:

اگر بخواهیم براساس دسته بندی آن پیش برویم، می توانیم بگوییم که w3schools موارد زیر را از صفر و به صورت پایه آموزش می دهد:

  • HTML
  • CSS
  • Javascript
  • JQuery
  • AJAX
  • SQL
  • PHP
  • XML

این ها دسته بندی کلی است که در w3schools وجود دارد. البته موارد دیگری هم نیز به طور کامل آموزش داده می شود مانند Bootstrap، Icons، Jquery mobile، AppML، AngularJS، JSON، Graphics و color که هرکدام نیز به بخش های متعددی تقسیم بندی می شوند.

مزیت های یادگیری با w3schools

یکی از بهترین مزیت های یادگیری با w3schools این است که آموزش در آن از صفر است یعنی حتی اگرشما هیچ دانشی در خصوص طراحی سایت یا برنامه نویسی نداشته باشید، به راحتی می توانید با این سایت نکات اولیه را به خوبی یاد بگیرید. همچنین هر قسمت یا تگی را که در آن توضیح داده می شود یک مثال برای آن آورده شده است تا بیشتر برای کاربران ملموس باشد. البته مزیت دیگر w3schools این است که می توانید مثال های آن را خودتان تغییر داده و در آن آزمون و خطا انجام بدهید.

اخیرا در این سایت بخشی به نام How To در بخش HTML قرار داده شده است که تمام کدهای به روزی را که امروزه در طراحی وب سایت حرفه ای مورد نیاز است را کامل آموزش داده است مانند نقشه سایت، تکنیک پارالالکس یا افکت های حرفه ای برای عکس.

فقط نکته خیلی مهم که البته ممکن است از دید بعضی از کاربران ایراد باشد،این است که بیان می شود، آموزش این سایت حرفه ای نیست. در واقع می توان گفت که بله حرفه ای نیست اما تمام نکات پایه که لازمه ایجاد یک سایت یا پایگاه داده یا برنامه نویسی است را کاملا آموزش می دهد و شما می توانید با استفاده از کتاب های تخصصی دیگر، نکات مورد نیاز را فرا بگیرید. هدف اصلی این سایت فقط آموزش طراحی سایت است، البته طرح فارسی آن نیز ایجاد شده است اما زبان این سایت کاملا ساده است و اصلا نیازی ندارد که شما حتما باید دانش زبان انگلیسی قوی داشته باشید. حتی با دانش زبان دبیرستان هم می توانید از این سایت استفاده کنید.