چرا طراحی سایت وردپرس امروزه بیشتر انتخاب می شود

علتی که هر به طراحی سایت وردپرس نیاز داریم و در این مقاله آموزشی در خصوص طراحی سایت ورد پرس و فریم ورک صحبت میکنیم

 وردپرس

 چرا طراحی سایت وردپرس امروزه بیشتر از بقیه طرفدار پیدا کرده است؟ طراح های سایت و برنامه نویسان اگر بخواهند که در کار خود حرفه ای باشند، باید از ابزارهای حرفه ای و درست استفاده کنند. در این مقاله آموزشی، ما می خواهیم به شما بگوییم که چرا وردپرس یک انتخاب عالی ومناسب برای طراحی سایت می باشد. به دلیل مزیت هایی که وجود دارد، طراحی سایت وردپرس امروزه بین طراحان سایت مستقل و برنامه نویسان طرفداران بیشتری وجود دارد.

به عنوان یک طراح حرفه ای مستقل، موارد مهمی وجود دارد که شما نیاز دارید در طراحی سایت ورد پرس رعایت کنید مانند ظاهر سایت، سرعت بارگذاری سریع، واکنش گرا بودن که همگی برای طراحی سایت حرفه ای مورد نیاز است.

برای همین اگر به دنبال ساخت سایتی هستید که حداقل موارد مورد نیاز را داشته باشد، طراحی سایت وردپرس می تواند یکی از بهترین انتخاب ها باشد. البته اگر به دنبال سایت با طراحی خاص و تک هستید، طراحی سایت وردپرس نمی تواند جوابگوی نیاز شما باشد در غیر اینصورت می توانید سایت های خود را سریع و با ظاهر زیباتری ایجاد نمایید.

بیشتر مشتریان و کسب و کارها نیاز به طراحی سایت اختصاصی برای خود ندارند و فقط به دنبال یک سایت فروشگاه اینترنتی هستند که بتوانند محصولات خود را در آن معرفی کرده و به فروش برسانند. برای همین به دنبال استفاده ازقالب های وردپرس هستند. برای طراحی سایت وردپرس، شما فقط نیاز به دانش وردپرس ( از چگونگی دانلود تا نصب آن) و پایه های کدنویسی را دارید.

چرا بهتر است که به دنبال طراحی سایت وردپرس باشیم؟

وردپرس محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا (CMS) در دنیا می باشد و حدود 22درصد کل وب سایت برای طراحی سایت خود از قالب وردپرس استفاده می کنند. بعضی از دلایلی که طراحی سایت وردپرس امروزه محبوبیت پیدا کرده است، عبارت است از:

اپن سورس است و یادگیری آن نسبت به بقیه آسان تر می باشد. فیلم های آموزشی زیادی برای یادگیری آن وجود دارد.

برای اضافه کردن هر نوع قابلیت می توانید از افزونه وردپرس که بیشتر آن ها رایگان هستند، استفاده کنید.

کاملا قدرت مند است که خیلی از ویژگی هایی که برای طراحی سایت فرووشگاه اینترنتی لازم دارید، دارا می باشد.

برای طراحی سایت وردپرس، هزاران قالب های رایگان و پولی به صورت آنلاین وجود دارد که شما می توانید آن ها را استفاده کنید. ولی ما توصیه می کنیم که حتما از قالب های پولی استفاده کنید و اینکه چرا چنین تاکید و توصیه ای میکنیم، بهتر است ادامه مقاله را بخوانید.

چرا باید در طراحی سایت وردپرس از قالب های پولی استفاده کنیم

 طراحی سایت وردپرس

مزیت استفاده از قالب هایی پولی در برابر رایگان خیلی زیاد است. مهمترین دلیلی که شما نباید از قالب های رایگان در طراحی سایت وردپرس استفاده کنید، نبود پشتیبانی، قابلیت به روزرسانی و پشتیبان گیری از فایل ها می باشد.

اگر کسی از قالب های رایگان برای طراحی وب سایت فروشگاه اینترنتی خود استفاده کند، نباید انتظار دریافت پول را از آن داشته باشد در واقع کسی که به دنبال قالب های رایگان برای طراحی سایت خود می باشد، هیچ وقت حاضر به هزینه کردن برای موارد دیگر خود نیست و کسی هم بدون پول برای او کار نمی کند.

همانطور که گفتیم، قالب های رایگان هیچکدام از خصوصیات اصلی را در طراحی سایت نیاز است را رعایت نمی کنند و برنامه نویس و طراحی هم حاضر به کار کردن در چنین وب سایت هایی نمی باشند. همچنین یکی دیگر از مشکلات استفاده از قالب های رایگان درطراحی سایت وردپرس، کیفیت پایین آن ها مخصوصا در چیدمان و رابط کاربری می باشد.

یک اصلی در زندگی هست که بیان می کند، هر چقدر پول بدهید همانقدر هم آش می خورید. در طراحی سایت هم همینطور می باشد. اگر به دنبال یک طراحی سایت حرفه ای برای خود هستید، باید هزینه کنید. هزینه کردن به صورت اصولی در طراحی سایت، هدر دادن پول نیست بلکه سرمایه گذاری در کسب و کار می باشد.

قالب هایی پولی در طراحی سایت وردپرس، اولا در آن ها اصول کدنویسی به خوبی رعایت شده است و دارای قابلیت بالایی می باشند. همچنین مشکلاتی که در قالب های رایگان مطرح شد نیز در این نوع قالب وجود ندارد. یکی از تفاوت های اصلی قالب های پولی با رایگان، پشتیبانی آن می باشد. در قالب های رایگان شما هر موقع که به مشکلی بر می خورید، مجبور هستید که از چند نفر بخواهید مشکل شما را حل نمایند ولی برعکس، اگر هزینه ای برای طراحی سایت وردپرس خود پرداخت کنید، شما می توانید از یک تیم پشتیبانی برای کار خود استفاده کنید.

همچنین اصول سئو وبهینه سازی سایت در قالب هایی که برای آن ها هزینه پرداخت کرده اید، بهتر رعایت می شود.

قالب های پولی در برابر فریم های قالبی و قالب های اختصاصی در طراحی سایت وردپرس

اکثر طراحان حرفه، برای طراحی سایت وردپرس اختصاصی مراحل زیر را دنبال می کنند:

 • ایده اولیه را بررسی می کنند تا مواردی مورد نیاز برای قرار دهی در سایت پیدا کنند.
 • نمونه سازی اولیه سایت را با فتوشاپ ایجاد می کند.
 • فایل PSD خود رابه HTML تبدیل می کنند.
 • کدهای HTML در وردپرس نصب می کنند.
 • عناصر پویا مانند بلاگ و فروشگاه اینترنتی را به آن اضافه می کنند.

بعضی از طراحان سایت ها، کدهای HTML را وارد قالب وردپرس می کنند اما بعضی دیگر، خود فایل PSD را وارد می کنند. اما طراحان سایت حرفه ای، با فریم ورک های حرفه ای شروع می کنند و یک لایه را انتخاب می کنند و سایت وردپرس خود را پیرامون آن طراحی می کنند. این در واقع می توان گفت که بهترین راه برای طراحی سایت وردپرس می باشد.

استفاده از فریم ورک ها از نظر زمانی به صرفه تر است و شما می توانید سایت خود را در زمان سریعتری تحویل دهید، همچنین سفارشی سازی سایت از این طریق راحت تر و بهتر است. در واقع برای مشتریانی که خوب پول می دهند و برای سایت خود ارزش قائل هستند، استفاده از فریم ورک های وردپرس مناسب است.

فریم ورک وردپرس چیست؟

فریم ورک وردپرس، در واقع یک تم پیشرفته وردپرسی است. در طراحی سایت وردپرس اغلب از کامپوننت های یکسان استفاده می شود. شما اول از همه یک قالب را انتخاب کرده و سپس لایه و طرح آن را بر میدارید بعد بسته به هدف و کاربردی که می خواهید بقیه موارد کاربردی را مانند افزونه های خرید آنلاین و غیره را اضافه می کنید.

فریم ورک های وردپرس تم های حرفه ای هستند که شما می توانید در طراحی سایت استفاده کنید. در واقع فریم ورک ها سرعت ایجاد و توسعه سایت را افزایش می دهند. یک مزیتی که در طراحی سایت وردپرس با فریم ورک ها وجود دارد این است که دیگر لازم به کدنویسی تکراری نمی باشد و دارای عملکردهای از پیش ساخته می باشند که می توان به راحتی آن ها را استفاده کرد.

چرا باید از فریم ورک در طراحی سایت وردپرس استفاده کرد؟

مهمترین دلیل استفاده از فریم ورک ها، افزایش سرعت توسعه و ساخت سایت می باشد. فریم ورک ها زمان تولید را به شدت کاهش می دهند چون که دیگر شما نیازی به کدنویسی از اول را ندارید. در فریم ورک ها برای طراحی سایت وردپرس، به راحتی می توانید تابع های عملکرد متفاوتی را قرار دهید مانند اسلایدر، سیستم خرید آنلاین.

مزایا و معایب استفاده از فریم ورک در طراحی سایت وردپرس

مزایای آن شامل :

 • صرفه جویی در زمان ساخت
 • پشتیبانی از طریق انجمن ها ( بسیاری از فریم ورک های معروف در طراحی سایت وردپرس دارای انجمن های هستند که شما می توانید سوالات خود را بپرسید.)
 • قابلیت اضافه کردن تابع های عملکردی متفاوت
 • کیفیت کدنویسی برتر
 • قابلیت به روزرسانی

معایب آن شامل :

 • زمان یادگیری آن طولانی است.
 • از نظر هزینه و قیمت گرانتر است.
 • دارای محدودیت هایی در استفاده ازکتابخانه برای طراحی سایت وردپرس است.
 • دارای کدهای غیرضروری است.