طراحی اپلیکیشن ios - اپلیکیشن موبایل ios

طراحی اپلیکیشن ios

طراحی اپلیکیشن ios چیست؟ از اپلکیشن ios در چه ابزارهایی استفاده می شود؟ مزیت اپلیکیشن ios نسبت به اندروید چیست؟

اپلکیشن ios چیست؟

Ios یک سیستم عامل برای موبایل است که توسط شرکت اپل در سال 2007معرفی گردید. این سیستم عامل در حال حاضر در دستگاه های آیفون، آیپد و آیپاد تاچ استفاده می شود و دومین سیستم عامل پراستفاده در جهان بعد از اندروید است. تبلت های آیپد که از سیستم عامل و اپلیکیشن ios استفاده می کنند، دومین تبلت پرفروش در دنیا می باشند.

همانطور که گفته شد، اپلیکیشن ios درسال 2007 برای استفاده در دستگاه آیفون رونمایی گردید و بعد از آن اپل برای دستگاه های آیپاد تاچ و آیپد این اپلیکیشن را معرفی کرد. در ژوئن 2016، آپ استور اپل شامل بیش از دو میلیون اپلیکیشن ios بود که 725 هزارتا برای آیپد به صورت نیتیو بودند. این اپلیکیشن های موبایل بیش از 130میلیارد بار دانلود شده است.

رابط کاربری اپلیکیشن ios به صورت چند لمسی می باشد. یعنی اینکه برای جابجا کردن صفحات نیاز به کشیدن یک انگشت برروی صفحه می باشد و برای بزرگنمایی می توان از دو انگشت و دورکردن آن ها از یکدیگر استفاده کرد.

معماری اپلیکیشن ios چگونه است؟

اپلیکیشن ios در معماری خود از چهار لایه استفاده می کند که این لایه شامل : لایه رسانه ها، لایه هسته خدمات، لایه هسته سیستم عامل و لایه لمسی است.

اپلیکیشن ios از نظر معماری، شبیه به سیستم عامل مک است و از مرورگر سافاری برای پیمایش اینترنت و نرم افزارهای مخصوص برای پخش موزیک استفاده می کند.

طراحی اپلیکیشن ios یکی دیگر از خدماتی است که به صورت تخصصی توسط شرکت سایت کار انجام می شود.

آیا طراحی اپلیکیشن  ios واقعا لازم و ضروی است؟

در جواب این سوال باید گفت که بستگی به کسب و کار شما دارد. در حالت کلی، استفاده از اپلکیشین ios خیلی کمتر از نرم افزار اندروید می باشد. به علت اینکه محصولات اپل در کشورما با قیمت بالایی عرضه می شود، کمتر کسی توان خرید آن را دارد برای همین بیشتر تبلت و گوشی هایی که مردم از آنها استفاده می کنند برپایه نرم افزار اندروید است.

در طراحی اپلکیشن ios به این نکته باید دقت کرد، با توجه به اینکه سهم بازار اشغال شده توسط این اپلیکیشن خیلی کم است اما بعضی از مشتریان اصلی هر کسب وکاری از نرم افزار ios استفاده می کنند. پس لازم است که در کنار طراحی نرم افزار اندروید برای کار خود، برنامه طراحی اپلیکیشن ios  را در نظر بگیرید.

هزینه طراحی اپلیکیشن ios آیا تفاوتی با نرم افزار اندروید دارد؟

در حالت کلی نمی توان جواب دقیقی به این مساله داد، چونکه طراحی هر اپلیکشن و نرم افزار به نوع کسب و کار و نیازی که هر مشتری از آن دارد، بستگی دارد. اما تفاوت کلی از نظر قیمت ندارد. برای دریافت قیمت دقیق می توانید با شرکت سایت کار تماس بگیرید.

اولویت طراحی اپلیکیشن ios یا نرم افزار اندروید؟

همانطور که بیان کردیم، چونکه میزان استفاده از اپلکیشن ios خیلی کمتر از اندروید است و فقط در دستگاه های مخصوص شرکت اپل استفاده می شود، بهتر است که اول نرم افزار اندروید آن ایجاد کرده و بعد از اینکه توانستید با استفاده از روش های بازاریابی آن را معرفی کنید، بعد به سراغ طراحی اپلیکیشن برای کار خود بروید.

برای طراحی اپلیکیشن ios چه کاری باید انجام بدهم؟

در واقع شما تنها کاری که باید انجام بدهید، این است که با شرکت سایت کار تماس بگیرید، بعد از اینکه نیاز و خواسته خود را مطرح کردید و بازارهدف شما تعیین شد شرکت سایت کار اقدام به طراحی اپلیکیشن ios برای شما می کند.

در طراحی سایت حرفه ای یکی از مواردی که باعث پیشرفت آن می گردد، طراحی اپلیکیشن ios است که این کار به صورت حرفه ای و تخصصی توسط  شرکت سایت کار انجام می شود.