طراحی نرم افزار اندروید - تولید اپلیکیشن اندروید

طراحی نرم افزار اندروید

طراحی نرم افزار اندروید چیست؟ آیا همه سایت ها به نرم افزار اندروید نیاز دارند؟ چرا طراحی نرم افزار اندروید را باید امروزه جدی گرفت؟

اندروید (Android) یک سیستم عامل همراه (موبایل ) است که شرکت گوگل آن را برای استفاده در تلفن های همراه و تبلت عرضه کرد و توانسته است که با همکاری شرکت های زیادی این نرم افزار را گسترش دهد. پایه ساخته شده اندروید هسته لینکوس است و بیشتر سیستم عامل های موبایل از نرم افزار اندروید استفاده می کنند.

امروزه با توجه به اینکه اکثر افراد از گوشی های موبایل و تبلت خود استفاده می کنند و اکثر سیستم عامل های آن ها از اندروید است، نیاز به طراحی نرم افزار اندروید بیشتر از گذشته شده است مخصوصا اینکه اگر کسب وکار آنلاین داشته باشید و بخواهید آن را گسترش دهید.

طراحی نرم افزار اندروید برای وب سایت

امروزه دیگر کمتر کسی خرید خود را به صورت حضوری انجام می دهد و ترجیح میدهند که از فروشگاه های اینترنتی خرید کنند تا بتوانند در زمان خود صرفه جویی کنند. طراحی اپلیکیشن اندروید در کنار وب سایت، می تواند کمک بسیار زیادی به شما در فروش و معرفی بهتر محصولات و خدمات شما بکند. چونکه بیشتر کاربران از تبلت و موبایل برای کارهای اینترنتی خود می کنند، کمتر به سراغ وب سایت ها می روند و  حتی ممکن است که نام وب سایت را فراموش کنند برای همین از اپلیکیشن جایگزین استفاده کرده تا بتوانند کارهای خود را انجام دهند.

طراحی نرم افزار اندروید می تواند باعث حفظ ارتباط بین وب سایت شما و کاربرانتان گردد و درنتیجه به برندسازی سایت شما کمک بسیار بزرگی می  تواند بکند.

مزایای طراحی نرم افزار اندروید برای وب سایت چیست؟

  • امکان معرفی سریعتر محصولات به کاربران
  • ارتباط مداوم بین کاربران و وب سایت
  • کمک در برندسازی
  • تبلیغات بهتر و موثر محصولات
  • هزینه کمتر در تبلیغات
  • تسهیل ارتباط بین کاربر و مدیرسایت
  • دریافت سریع گزارشات از روند کار وب سایت و میزان فروش آن ها

چه نوع وب سایت هایی به نرم افزار اندروید نیاز دارند؟

همه سایت ها نیاز به طراحی نرم افزار اندروید برای سایت خود ندارد، بلکه آن هایی که در زمینه فروش محصولات یا ارائه خدمات فعالیت میکنند، حتما به اپلیکیشن اندروید نیاز دارند. همچنین اگر قصد برندسازی اینترنتی برای سایت خود را دارید، توصیه می شود که یک نرم افزار اندروید برای سایت خود طراحی کنید.

برای طراحی نرم افزار اندروید چه مقدار باید هزینه کنیم؟

هزینه طراحی اپلیکیشن اندروید را نمی توان به قطعی بیان کرد و بستگی به نوع کسب و کار و هدف بازار شما دارد. سایت هایی وجود دارند که شما به صورت رایگان یا خیلی ارزان می توانید نرم  افزار اندروید خود را طراحی کنید اما ما توصیه نمی کنیم که از این نوع اپلیکیشن ها را طراحی کنید، چون نه تنها هیچ گونه کاربردی برای شما ندارند بلکه حتی ممکن است به برندسازی سایت شما نیز آسیب برسانند.

ویژگی های یک نرم افزار اندروید خوب چیست؟

مهمترین نکته ای که باید طراحی سایت و اندروید ارائه شود، ایجاد استانداردهای لازم برای خروجی از سایت است که بتوان مطالب سایت را به صورت همزمان در اپلیکیشن قرار داد.

با توجه به اینکه براساس آمار های منتشر شده بیش از 40 هزاردستگاه در ایران از نرم افزارهای اندروید استفاده می کنند، لازم است که هر سایتی اقدام به طراحی نرم افزار اندروید برای کسب وکار خود نماید.